Tento projekt je již několik let součástí našeho školního vzdělávacího programu. Každý ví, že solidarita znamená dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře. V týdnu po Velikonocích se na toto téma v hodinách živě diskutovalo a žáci navrhovali různé formy pomoci.

No a protože již měsíc máme mezi sebou spolužáky a dvě paní učitelky z Ukrajiny, tak se většina tříd rozhodla věnovat tento týden právě jim. Zapojili je do našich aktivit, provedli městem, ukázali naše krásné památky, zákoutí a také okolí města.

Žáci měli během této akce na sebe více času a hovořili mezi sebou česky, ukrajinsky i anglicky. Integrace nových spolužáků proběhla na výbornou.

Třídy 1.A a 1.B se v rámci tohoto projektu vydaly na farmu „Na Špičáku“ pana Františka Bůchy za kadaňským stupněm

Hned při příchodu je přivítala dvě čerstvá telátka. Znaveni cestou  se nejprve pořádně napili a nasvačili. Potom jim pan Bůcha předvedl jednoho ze čtyř svých koní – Calveru. Se zatajeným dechem všichni sledovali, co vše tento koník dokáže a jak je poslušný. Však také hrál ve filmu a několika seriálech! Nakonec prvňáci splnili misi a jako dobrý skutek naplnili plné kolečko „pochoutek“ pro koně, které budou dostávat postupně a pod dozorem. Všichni krásně zvládli i s cestou zpět ušlapat téměř 8 km a odnesli si pěkný zážitek i moc hezký pocit z toho, že udělali dobrý skutek.

8.AB_

7.B

IMG_2444

foto 1.A,B

foto 6.B

 

222 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno