Školní rok 2023 – 2024

květen – Žonglér Radim

Ve středu 15. 5. 2024 nás ve školní družině navštívil se svým vystoupením žonglér Radim. Ukázal, jak se žongluje s různými předměty a zapojil do vystoupení i žáčky. Ti si mohli vyzkoušet, jak je těžké ovládat několik předmětů najednou. Všichni to ale zvládli a byli odměněni velkým potleskem. Na závěr jsme šli ven, kde nám ukázal, jak vyhazuje do obrovské výšky diabol Štěpánku a pak zpět odchytává.

Děti byly nadšené, a moc si představení užívaly. Děkujeme žonglérovi Radimovi:) .

DSCF0324

foto ve fotogalerii

duben – Čarodějnice

V úterý 30. dubna 2024 se sešly všechny čarodějnice a jiné magické bytosti ve školní družině. Po společném obědě se šli všichni prolétnout na hřiště, kde se pěkně vyřádili a také vykouzlili úsměvy kolemjdoucích. Po návratu do školy na ně čekal certifikát o účasti na čarodějné akci, ale také stoly plné dobrot od hodných rodičů. Někteří ještě zvládli tančit, hrát různé hry a pomazlit živé morčátko. Všichni si to báječně užili.

DSCF0235

foto ve fotogalerii

březen – Svátky jara

aneb Dýchánek s maminkou, tak se nazývá každoroční setkání maminek, tatínků, tetiček, strýčků, babiček nebo dědečků v družině, kde spolu všichni tvoří výzdobu na velikonoční svátky.

Nejinak tomu bylo i ve čtvrtek 21. března, kdy probíhalo v naší družině tvořivé odpoledne. Děti se svými rodiči a příbuznými tvořily výrobky s jarní tematikou.

U Skřítků vyráběly jednoho zajíčka ze slámy a pytloviny a druhého ze čtvrtky, kterého pak vybarvovaly pomocí vodovek.

U Sluníček děti zdobily velikonoční perníková vajíčka a tvořily dekorační svícínek ze skořápek od vajec.

U Lvíčat na děti čekalo aranžování zahrádky ze dřívek od nanuků a zdobení figurek ze studeného porcelánu.

Třída Soviček nechala maminky a děti pohltit vlastní fantazií při tvoření velikonočních přáníček.

Všechny výrobky se všem moc povedly a my tímto děkujeme zúčastněným rodičům, sourozencům a dalším členům rodiny, kteří s námi strávili velmi příjemné odpoledne.

vychovatelky

DSCF0189

foto ve fotogalerii

únor – Z pohádky do pohádky

Bylo, nebylo….Za devatero horami a devatero řekami, se v naší školní družině uskutečnila akce Z pohádky do pohádky.  

Ve středu 21. února 2024 všechna oddělení navštívily různé pohádkové bytosti včetně princezen, princů či jednorožců. Našla se i víla kmotřička a dokonce i modernější zachránci světa. V každé z našich tříd musely splnit úkoly, které vyžadovaly  chrabrost, přesnost a rychlost. U Skřítků děti skákaly v pytlích do pekla. Všechny měly z pekla štěstí a nezůstaly tam, jako Dorota Máchalová. Ve Sluníčkách děti prolézaly tunelem a u Lvíčat zachraňovaly Karkulku. Házely vlkovi kameny rovnou do pusy. U Soviček děti namotávaly na vařečky a prokázaly znalost pohádek. Odpoledne bylo zakončeno bujarou oslavou, tancem a hodováním.

Zazvonil zvonec a pohádky je konec . . . . . . . . .  

SDC17299
 

foto ve fotogalerii

leden – Králíci v družině

Ve čtvrtek 18. 1. 2024 bylo pro děti školní družiny naplánováno představení, ve kterém vystupovali cvičení králíci. Byla připravena překážková dráha, kterou králíci museli zdolávat. Dráhu si mohly vyzkoušet i naše děti, které zjistily, že to není tak jednoduché. I přes mnohem delší nožičky jim zvyšující se překážky daly zabrat.

Od pana Jaroše jsme se dozvěděli plno zajímavých informací např.: jak vysoko králík vyskočí, čím se živí, jak se dá vycvičit a že i králík může být velmi tvrdohlavý.

Bylo to velmi zábavné, ale zároveň i poučné odpoledne.

 

P1180040

foto ve fotogalerii

prosinec – Vánoční besídka

Jako každý rok, tak i letos k nám do školní družiny zavítal Ježíšek. Ve středu 20. prosince nadělil dětem různé dárky, se kterými si celý den s nadšením hrály. Od malých deskových her po veliké dárky, jako kočárek, stolní fotbal nebo domeček pro panenky.

Nechyběla ani ochutnávka cukroví, které děti donesly z domova. A ti kteří chtěli, si mohli vyzkoušet některé z českých tradic. Například pouštění lodiček nebo rozkrajování jablíček.

Celý den panovala vánoční veselá atmosféra, která snad vydrží i do opravdových Vánoc.

IMG_20231218_133812

foto ve fotogalerii

listopad – Adventní vyrábění

Od pondělí 20. do pátku 24. listopadu probíhalo ve školních družinách pravé předvánoční šílenství. Ve všech třídách se vyrábělo, lepilo, stříhalo a dělalo plno dalších činností. Výsledkem byla hromada nádherných výrobků. U Skřítků se šili čertíci z filcu, nebo vyráběli z vatové kuličky a pytloviny čertí zápichy. Ze skleněné láhve pomocí provázku vznikly nádherné vázičky. U Sluníček tvořili úžasné stromečky ze šišek s malými ozdobičkami, a k tomu ještě skřítky z vlny a filcu. U Lvíčků vznikaly pod šikovnými prstíky stromečky ze špejlí a provázku i nádherní sněhuláčci z dřívek od nanuků. Sovičky se zase pochlubily sněhovými vločkami z bavlnky a kolíčků. Všechny výrobky se moc povedly. Děti si je s oprávněnou hrdostí odnášely domů. Doufáme, že přispějí k příjemné atmosféře v každé domácnosti

SDC17106

foto ve fotogalerii

říjen – Halloweenská párty

V pondělí 30.10. 2023 se v naší školní družině konala Halloweenská párty. Děti, které se na tento den velice těšily, přišly v opravdu úžasných kostýmech. Dorazili čarodějové, čarodějky, duchové a spousta dalších postav z filmů a pohádek.

Celá oslava začala už ve školní jídelně, která byla vyzdobena tematicky v duchu Halloweenu. Po obědě pak ve třídě děti ochutnávaly dobroty, jak koupené tak i ty domácí. Po celou dobu panovala ve třídě příjemná atmosféra plná tance, veselí ale i odpočinku, ze které si děti odnesly nejen plno zážitků, ale i pamětní list.

PA300050

foto ve fotogalerii

září – představení nevšedně chovaných zvířátek a opičky

Měsíc srpen se rychle přehoupl v září. Léto je u konce, teplých a prosluněných dnů ubývá a noc začíná být delší než den. To vše nám značí konec prázdnin a začátek nového školního roku. Abychom dětem zpříjemnily start ve škole, pozvaly jsme do družiny pana Radka Jareše s jeho mazlíčky. V úterý 12. 9. 2023 se u nás totiž konalo odpoledne se zvířátky. Z tělocvičny se stala malá Zoo. Děti viděly nejmenšího papouška na světě, holoubky diamantové či vakoveverku létavou. Nad hlavami nám létal papoušek Šimonek a čivava nám předvedla masáž zad. Nechyběla ani opička, která chtěla chovatele kousat do uší. Děti se dozvěděly zajímavé návyky těchto zvířátek, co mají rády nebo čím se krmí. Aby toho nebylo málo, artista Patrik Joo předvedl dětem své akrobatické kousky. Bylo to zajímavé odpoledne a příjemný start v naší družince.

P9120091

foto ve fotogalerii

 

Školní rok 2022 – 2023

květen – povídání se včelařem o včelkách

Ve středu 10. května 2023 nás navštívil pan Karel Čížek – včelař. Děti si mohly představit, že úl připomíná velké království. V každém takovém království vládne hodná královna, která je ze všech včeliček největší. Všechny včelky jsou velmi pracovité, protože v úlu je pořád mnoho práce, ale vždycky si pomáhají navzájem. Dále se děti dozvěděly, co jsou plástve, jak se vyrábí med, jak včeličky krmit přes zimu a také to, že v úlu najdeme i včelí kluky, kterým říkáme trubci. Povídání bylo poutavé a doplněné názornými ukázkami pomůcek, které včelař potřebuje ke své práci. Nejvíc nás zaujal domeček, který byl z jedné strany prosklený a my tak mohli pozorovat včelky při práci.

Bylo to velmi zajímavé a poučné vyprávění. Nakonec každý účastník dostal „Pamětní list“ s omalovánkou včelaře. 

SDC17027

foto ve fotogalerii

duben – čarodějnice

Konec měsíce dubna nám hlásil Filipojakubskou noc. Noc, pro nás známější jako pálení čarodějnic. Za starých časů měla tato noc velký význam. Lidé věřili, že pálením ohňů na kopcích je ochrání od zlé moci.

My jsme to v družině pojali bezpečněji. V pátek 28. 4. 2023 se v našich odděleních sešlo plno malých čarodějnic a kouzelníků, kteří se všichni ve zdraví vrátili k rodičům. Zábavné odpoledne se neobešlo bez her, tance a hlavně dobrot. Děkujeme rodičům za všechny dobroty, které jste s dětmi vykouzlili.

IMG_20230428_143207

foto ve fotogalerii

březen – Svátky jara

Konečně! Po dlouhém zimním spánku se příroda probouzí a s ní veškerý život. Jarní sluníčko svými paprsky vytahuje ze země první květy, příroda začíná hrát veselými barvami, ránem zní nepřeslechnutelný zpěv ptáků. Hodiny už jsme přetočili, v domácnostech probíhá jarní úklid a mizí zimní chmury. Konec zimy a vítání jara s sebou od nepaměti přináší oslavy a zvyky, mezi které neodmyslitelně patří Velikonoce.

My jsme se na tyto svátky jara v družině připravovali celý týden a to od 27. – 31. 3. 2023. V našich třídách se malovalo, tvořilo všemožnými způsoby a některé výtvory si děti odnesly domů.

V oddělení Skřítků děti mramorovaly květináčky, do kterých si zasely osení. Květináč zdobí krásný zajíček jako zápich. Sázení osení se ujalo také u dětí ze Sluníček. Ty si vyrobily krásná kuřátka na špejli, či slepičky z papírových ruliček. Děti z Lvíčat vyráběly velikonoční dekoraci z nanukových dřívek a zasadily řeřichu do skořápek. Ty nesly slepičky z kartonu. To a mnoho dalšího se odehrávalo v naší družince a vy se můžete podívat, jak to u nás vypadalo.

Tímto vám chceme popřát, za naši družinu, krásné prožití jarních svátků, veselé Velikonoce a bohatou pomlázku a už se těšíme na Čarodějnice, které nás čekají v měsíci dubnu.

Vaše vychovatelky

P3200003

foto ve fotogalerii

březen – Z pohádky do pohádky

Bylo, nebylo….Za devatero horami a devatero řekami, se v naší školní družině 7.-9. března 2023 uskutečnila akce Z pohádky do pohádky.  Po tři dny jsme si představovali pohádkové příběhy. Spolu s dětmi jsme tvořili masky a kostýmy, ale hlavně nacvičovali. Naše třídy se totiž přeměnily v divadelní pódia a děti v herce. V úterý se, v oddělení Skřítků, pokusil vlk sežrat babičku i s Karkulkou. Bohužel marně. Ve středu nám ve Sluníčkách ukázali, že jen spoluprací lze vytáhnout velkou řepu. A nakonec ve čtvrtek u Lvíčat, hladová liška přechytračila Koblížka. Spolu s dětmi jsme si to užili a už se těšíme na Jarní vyrábění, které nás čeká na konci měsíce března.

Skřítci a pohádka: „O Červené Karkulce“

Sluníčka a pohádka: „O veliké řepě“

Lvíčata a pohádka: „O koblížkovi“.

Zazvonil zvonec a pohádky je konec . . . . . . . .  Vaše Vychovatelky

P3080030

foto ve fotogalerii

 

únor – Papoušci v družině

V pondělí 20. 2. 2023 k nám do školní družiny přijeli chovatelé se svými papoušky. Papoušci byli malí, velcí a krásně pestře zbarvení. Děti naprosto uchvátil žlutozelený papoušek, který se jmenoval Citrónek a strašně rád sedal blonďatým holčičkám na hlavu.

Papoušci nám ukázali, co vše se od svých chovatelů naučili: dělali salta, šplhali po provazu, napodobovali zvuky a tancovali.

Děti byly naprosto nadšené a plné zážitků. Moc si odpoledne užily a na závěr si mohly nakoupit i upomínkové dárečky na památku.

P2200035

foto ve fotogalerii

 

leden – Putování za sněhovou vločkou

Vánoční prázdniny utekly jako voda, přivítali jsme nový rok a už jsme zpátky v běžném shonu. Určitě ne jeden z nás doufal v zasněžené Vánoce, ale jak to tak poslední roky bývá, nespadla ani vločka. Ladově zimě odzvonilo a pořádnou nadílku už spatříme téměř jen na horách. My jsme ve středu 18. ledna 2023 putovali za sněhovou vločkou v naší družince. Z dětí se staly sněhově bílé vločky, zimní princezny a princové, ale také k nám zavítali sněhuláci, lední medvědi, či dokonce zajíci. V našich odděleních byly připraveny hry a soutěže, které si děti vyzkoušely a samozřejmě zábava. Nechyběla židličkovaná, hra na ledové sochy a diskotéka. Náhoda tomu přála a zrovna v ten den poletoval od rána sníh.

IMG_20230118_131554

foto ve fotogalerii

prosinec – Vánoční besídka

Uteklo to jako nic a na adventním věnci už nám hoří všechny svíčky. Kde jaká kuchyně už voní cukrovím a vánoční přípravy jsou v plném proudu. Za malinkou chvíli nám začnou zimní prázdniny, a proto bylo na čase uspořádat Vánoční besídku. Bylo to v pondělí 19. 12. 2022, kdy se v našich třídách rozzářily stromečky a chodbou se linuly koledy. Ukázali jsme si některé vánoční zvyky, krájeli jablíčko, pouštěli lodičky. Nechyběly hry a samozřejmě ochutnávka cukroví a dobrot, které děti donesly. Ale jak už to tak bývá, nejvíce se těšily na Ježíška! I když máme v odděleních pár neposedů, budete se divit, ale zavítal i k nám. Pod našimi stromečky se objevilo plno nových her a hraček, které mohly děti hned vyzkoušet.

Za naši družinku přejeme Vám ze srdce, šťastné a veselé Vánoce. Pohodu a klid, tak jak to má být. Hromadu dárků, co srdce pohladí, rodinu, přátele, co nikdy nezradí. K bohatství krůček ke štěstí skok, úspěšný a šťastný nový rok.

Vaše vychovatelky

PC190008

foto ve fotogalerii

 

říjen – Halloweenská party

V pondělí 31. 10. 2022 se naší školou začaly pohybovat strašidelné bytosti, vydávající hrůzné zvuky. Nejdříve se vrhly na jídelnu, kde zbaštily, co se dalo – i krásné a moc dobré sušenky, které s láskou upekly naše kuchařky. Pak odskotačily do družiny, kde hrály různé hry, soutěže a pak křepčily a pojídaly všechny dobroty, které maminky nakoupily nebo upekly pro naše strašidýlka.

Tímto moc děkujeme všem maminkám, které nám nakoupily a napekly strašidelné muffiny, uřízlé prsty, roztodivné dobroty, a dokonce i úžasný dort.

PA310041

foto ve fotogalerii

září – Buďme všichni kamarádi

Dny se krátí, slunečné počasí hatí déšť, rybníky chladnou. To vše je známkou toho, že léto končí. Co ovšem začíná je nový školní rok. 1. září děti oprášily aktovky a vrátily se do školy, se kterou začíná i naše školní družina. Jsme rády, že jsme mohly přivítat známé tváře, ale i nováčky z řad prvňáčků. Aby byl ten start příjemnější, připravily jsme pro děti týden plný her a zábavy.

Vaše Vychovatelky

P9080011

foto ve fotogalerii

 

Školní rok 2021 – 2022

červen – Šouparáda v Zábavním parku

Určitě nikomu z nás neunikl významný červnový svátek. Ano, řeč je o Mezinárodním dni dětí. Tento den patří všem dětem. Proto jsme se rozhodli, že uspořádáme parádní akci Šouparáda.

Ve čtvrtek 2.6.2022 vyrazily děti z družiny, ať malí či velcí, do Dětského zábavního parku Kadaň a slavilo se. Vše bylo dovoleno a dětská energie neznala mezí. Skákalo se, klouzalo, lezlo, dokonce bobovalo. V našich řadách máme i spousty zdatných řidičů autíček. Někteří si našli čas také na mlsání. Věříme, že si děti dostatečně užily jednu z posledních akcí letošního školního roku.

P6020046

foto ve fotogalerii

 

květen  – Planeta květin

V pondělí 16. května 2022 jsme měli v naší školní družině akci s názvem „Planeta květin“.

Děti si vyslechly pohádku o kouzelné planetě květin, na kterou je zavedli skřítkové Všímálek a Šikulinka. Všichni pak měli za úkol takovou planetu vytvořit. Pustili uzdu své fantazii a na chodníku před školou vznikly nádherné křídové obrazy. Bohužel jsme se moc dlouho nekochali, protože celou noc pršelo.

Ale naštěstí máme tu krásu na fotkách. Děti za odměnu dostaly certifikát a sladkost.

P5160018

foto ve fotogalerii

 

duben – projekt „Ptačí pitný režim“

V měsíci dubnu 2022 probíhal ve školní družině projekt “Ptačí pitný režim“. Děti si mohly se svými rodiči vyrobit ptačí pítko z odolného materiálu a vymyslet básničku o zvířátkách, která pítko využijí. Pítka byla rozmístěna v okolí školy, kde je děti mohou sledovat.

Každý, kdo výrobek donesl, dostal odměnu a certifikát. Nejzdařilejší práce z každého oddělení byla dále zaslána do soutěže, kterou vyhlásila společnost „Severočeské vodovody a kanalizace“.

Tak držíme třem naším výhercům palce, aby byli úspěšní i v celostátní soutěži. A i kdyby nikdo nevyhrál, všem moc děkujeme, že díky jejich pítkům se budou mít ptáčci, motýlci a broučci v horkých dnech kde napít.

Ještě jednou velké poděkování všem, kteří se projektu zúčastnili.

P4250023

foto ve fotogalerii

duben – čarodějné odpoledne

Konec měsíce dubna hlásí událost, Filipojakubskou noc, známější spíše jako Pálení čarodějnic. To by bylo, abychom takovou akci vynechali. V každém oddělení máme nespočet malých čarůvek a čarodějů, proto jsme uspořádali Čarodějné odpoledne.

V pátek 29. 4. 2021 se naše družina změnila v doupě, kde začal ten pravý slet. Malé, velké, staré, mladé, ošklivé i krásné, všechny čarodějnice byly vítány. Že jich bylo! Let na koštěti všichni zvládli na jedničku a nikdo neutrpěl zranění pádem z něj. Také popáleniny či propálené kožichy nehrozily. Oheň jsme z bezpečnostních důvodů vynechali. Ale i tak jsme zažili spousty zábavy, her, soutěží a tance.

A že na pravém sletu nesmí chybět jídlo? Máte pravdu! Naštěstí naše čarodějnice mají vybranější jídelníček, proto se na stole neobjevily hadí ocásky ani žížaly.

Tímto děkujeme rodičům za pohoštění a už se těšíme na další akci.

P4290035

foto ve fotogalerii

duben – oslava narozenin

V úterý 19.4.2022 proběhla ve školní družině Skřítků narozeninová oslava. Naší Terezce bylo 8 let.

Její maminka napekla pro všechny děti vynikající muffiny a nakoupila plno dobrot. Naší oslavenkyni jsme připili dětským šampíčkem  a popřáli VŠECHNO NEJLEPŠÍ. Pak už se jen tancovalo, hrály hry a mlsalo vše, co bylo na stole.

Tak ještě jednou – vše nejlepší A KRÁSNÉ NAROZENINY,   Terezko 🙂 .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

 

březen – Vítání jara

Jaro, období plné barev a života, nám už zaťukalo na vrátka. Sluníčko posílá první teplé paprsky, včelky vylítávají ze svých domečků a hledají fialky a petrklíče.

Nemohli jsme to nechat bez povšimnutí a tak jsme se s dětmi pustili do jarního vyrábění. To probíhalo celý týden ve všech odděleních naší školní družiny. Nebylo to však jen tak jednoduché. Děti si vyzkoušely různé výtvarné techniky od ubrouskové po mramorování. Společně jsme vyrobili krásné zajíčky z vatových koulí, květináčky zdobené barvičkami či ubrousky, ale také jarní skořápky z kapesníčků. Ocitli jsme se také v roli zahradníků. Do ozdobených květináčů si děti zasadily velikonoční osení nebo zelenec.

Své výtvory si samozřejmě děti odnesly domů, aby si mohly jarně ozdobit nejen pokojíček.

P3210005

foto ve fotogalerii

 

únor – Pyžamová párty

V  pondělí 14. února 2022 se uskutečnila ve školní družině pyžamová párty. Děti z oddělení Skřítků, Sluníček a Lvíčat hupsly do pyžam (někdo měl i župánek) a hurá na oběd. S sebou si vzaly i plyšového mazlíka. Po obědě nastala ta pravá zábava. Tančilo se, zpívalo, hrály hry jako např. oblíbená židličkovaná, nebo na sochy, a také se mlsalo.

Tímto moc děkujeme rodičům, kteří se nám postarali o pohoštění. Bylo to velmi zábavné odpoledne a všichni jsme si párty moc užili.

SDC16872

foto ve fotogalerii

leden – Narozeninová párty

V pátek 28. 1. 2022 vypukla u Skřítků narozeninová oslava našich dvojčat Kájinky a Marečka z první třídy. Maminka dětí ráno donesla nádherné a moc dobré muffiny pro všechny děti a k tomu 2 krabice moštu. Nafoukli jsme balónky, vyzdobili třídu a oslava mohla začít. Děti oslavencům nakreslily krásné obrázky, popřály a pak už se jen tancovalo, mlsalo, připíjelo a užívalo veselé odpoledne.

Tak vše nejlepší našim oslavencům k SEDMÝM narozeninám…

P1010002

foto ve fotogalerii

leden – Po stopách Yettiho

Po celý týden od 17. – 21. 1. 2022 probíhal v naší ŠD projekt „ Po stopách Yettiho“. Není tajemstvím, že toto bájné stvoření k zimě neodmyslitelně patří. A tak jsme se s dětmi vydali po jeho velkých stopách. Řekli jsme si kdo nebo co vlastně Yetti je a kde ho můžeme najít. V našich končinách naštěstí ne. Samotného Yettiho jsme si namalovali a za použití kokosu či otrub znázornili jeho chlupatý a teplý kožich. Nechyběly ani hry se zimní tématikou a pravá koulovačka. Projekt jsme zakončili krásnou pohádkou Yetti: Ledové dobrodružství. Aby děti na toto zimní dobrodružství jen tak nezapomněly, dostaly jako upomínku pamětní list.

SDC16861

foto ve fotogalerii

leden – Výstava hraček

V pondělí 10. 1. a úterý 11. 1. 2022 navštívily děti ze školní družiny Výstavu hraček. Ta se konala v Muzeu Františkánského kláštera. Děti se mohly podívat na hračky známé i neznámé, na ty, se kterými si hráli jejich rodiče i prarodiče. Nechyběly dřevěné hlavolamy, elektrický vláček nebo cvrnkací kuličky.

Dětem se výstava velmi líbila, a navíc si odnesly dřevěnou figurku, kterou sami vyřezaly.

P1010041

foto ve fotogalerii

prosinec – Vánoční besídky

Zase jednou po roce, jsou tady Vánoce.

Jako každý rok, tak i letos, se děti těšily na vánoční besídku, která se uskutečnila ve čtvrtek 16.12.2021. Spolu jsme hráli hry, lili včelí vosk do vytvořených svícínků, pouštěli lodičky se svíčkou v lavůrku, tančili a jiné. Také jsme poslouchali a zpívali koledy, povídalo se a hlavně mlsalo cukroví, které děti donesly na ochutnání od svých maminek.

Největší radost měly děti ze všech oddělení z nových hraček, které se objevily pod stromečkem. Nadšení neznalo mezí.

Bohužel, kvůli karanténě se neuskutečnila besídka u Skřítků, nicméně děti se můžou těšit na povánoční besídku první týden v novém roce.

Krásné Vánoce přejí vaše vychovatelky

SDC16837

foto ve fotogalerii

listopad – Adventní dílničky

Přišel čas adventní a my se pustili do vánočních příprav.

Od pondělí 22.11.2021 do úterý 23.11.2021 se proměnily naše třídy ve vánoční dílničky.

Prvňáčci a druháčci vyráběli skleněné andělíčky, ve třetím oddělení děti vytvořily svícny ze zavařovacích sklenic.

Všem se jejich dílka moc povedla, některé nám zdobí třídy a chodby školní družiny, jiné jsme si odnesli domů, abychom se pochlubili maminkám i tatínkům a hlavně si vyzdobili své pokojíčky.

Vánoce se blíží a my se na ně už moc a moc těšíme :).

PB220009

foto ve fotogalerii

říjen – Halloweenská party

V pondělí 25. října se v naší školní družině sešli duchové a strašidla z širého okolí.  Konala se u nás totiž Halloweenská party! Nejprve všichni kostlivci, čarodějnice, upíři a další bytosti, vzali útokem školní jídelnu. A protože strašidla nemají nikdy dost, vrátila se do třídy, kde se podávaly strašidelné sušenky a muffiny, nevídané sladkosti a slanosti, a mnoho dalšího, co strašidla donesla. I o zábavu bylo postaráno. Nechyběla hudba, tančilo se, soutěžilo. Tímto děkujeme všem rodičům nejen za děsivé pohoštění, ale i strašidelnou výzdobu tříd, bez které by se to neobešlo 🙂

49

foto ve fotogalerii

září – Všichni jsme kamarádi

Měsíc září byl ve školní družině ve znamení shledání spolužáků ze třídy a přijetí nových kamarádů z prvních tříd. Hrály se různé hry, povídalo, vzpomínalo na prázdniny, chodilo hrát na hřiště, vyrábělo, kreslilo a malovalo. Zkrátka se dělo vše, co se má ve správné školní družině dělat. Krásně se při tom všichni sžili a už se těší, co vše nového je v družině ještě čeká. Tak hurá do dalšího a doufáme i lepšího školního roku.

P9130011

foto ve fotogalerii


 

Školní rok 2020 – 2021

červen – Šouparáda

V úterý 1. 6. 2021, u příležitosti Mezinárodního dne dětí, se ve všech třídách školní družiny uskutečnila akce Šouparáda. Spolu s dětmi jsme třídy krásně vyzdobili barevnými balónky, lampióny a další výzdobou. Na děti čekalo odpoledne plné her, zábavy, hudby a samozřejmě dobrůtek. V každém oddělení byly připraveny soutěže například: stavba největší věže, skákaní v pytli, sloní chobot, židličkovaná. Nesměla chybět ani zábavná stezka a diskotéka.

Děkujeme dětem a rodičům za materiály na výzdobu a občerstvení, na kterém si děti pochutnávaly ještě po zbytek týdne.

Jsme rády, že akce mohla proběhnout a věříme, že si ji děti naplno užily.

Vaše vychovatelky

foto ve fotogalerii

prosinec – Vánoční besídky

Ve čtvrtek 17. 12. 2020 jsme měli v naší družině vánoční besídku. Už jsme se nemohli dočkat, proto jsme si čekání krátili zkrášlováním našich oddělení – Skřítkové, Sluníčka, Lvíčata. Ozdobili jsme si třídy vánočním stromečkem a také jsme tvořili. Pod rukama našich dětí vznikaly krásné vánoční dekorace. Vyráběli jsme z přírodních materiálů, ale také z papíru a korku, včelího vosku. Děti si domů odnášely svícny, anděly, stromečky a jiné ozdobičky. Měly velkou radost z toho, že potěšily nejen sebe, ale hlavně rodiče.

Besídku jsme začali poslechem koled a ochutnávkou cukroví, které napekli maminky, babičky a také tatínkové. Za napečené cukroví jsme pekaře odměnili krásným diplomem. Rozkrojili jsme jablíčka a hledali hvězdičku – pokaždé tam byla! Potom nadešel okamžik, na který se děti nejvíce těšily… . Rozbalování dárečků od svých kamarádů, ale i nových hraček a her, které dostaly do družiny. Bylo to velice pěkné odpoledne a už se těšíme, až se zase spolu v novém roce sejdeme.

Tímto bychom chtěli popřát všem krásné svátky vánoční a šťastný nový rok.
Vaše vychovatelky

foto ve fotogalerii

září – Zářiové aktivity

Během měsíce září se děti seznamovaly s prostředím školní družiny, poznávaly se s novými kamarády, učily se pravidla chování v družině a hodně si hrály. Kreslily, stříhaly, lepily, stavěly z Lega, stavebnic a kostek. Jak obrázky, tak i různé stavby se dětem povedly a my je za to moc chválíme 🙂 .

foto ve fotogalerii

Školní rok 2019 – 2020

únor – Pyžamová párty

Ve středu 12. února 2020 se děti ze všech oddělení převlékly do pyžam a vydaly se na oběd. Už se nemohly dočkat, až začne ta pravá každoroční „party“ v družině. Tančily, hrály různé hry a ochutnávaly dobroty, které si přinesly z domova.

Bylo to zase jedno krásné a veselé odpoledne 🙂 .

foto ve fotogalerii

leden – Putování za sněhovou vločkou

Od 15. do 20.ledna se uskutečnila ve všech třídách školní družiny akce s názvem: „ Putování za sněhovou vločkou “

Děti ze všech oddělení – Skřítků,Sluníček, Lvíčat se zapojily do kreslení, vystřihávání, lepení, zdobení. Tak vznikly zajímavé výtvarné práce se zimní tématikou.Děti byly nadšené jaké hezké věci se jim podařily.

21.1. „Naši výtvarníci“ za své hezké práce dostali sladkou odměnu a pamětní list s omalovánkou.

foto ve fotogalerii

leden – Anděl cestovatel

Ve čtvrtek 9. ledna si mohly děti prohlédnout všechny andílky, které během posledních tří
týdnů vyráběly libovolnou technikou, z libovolného materiálu, doma i ve školní družině.
Účast byla dobrovolná, a tak ti, co se snažili, byli v tento den odměněni.

Nejhezčí práce byly vybrány a zaslány do domova mládeže v Teplicích, kde budou
vystaveny spolu s pracemi škol z celé republiky.
Na nejhezčí výrobky čekají další hodnotné ceny.
Tak držíme palce našim dětem, ať patří mezi vítěze 🙂 .

foto ve fotogalerii

prosinec – Mikulášské spaní ve škole

V pátek 6. prosince 2019 jsme se moc těšili na „Mikulášské spaní“. Pro prvňáčky to byla premiéra a všichni byli naprosto úžasní. Mikuláše se nikdo nebál, z čerta však měly některé děti respekt. Ten byl ale na ně velmi hodný a měl velký smysl pro humor. Pomáhal Mikulášovi rozdávat balíčky a také si s dětmi zazpíval. Když Mikuláš s čertem odešli, šly si některé děti zařádit do bazénu. Těm, co se nechtělo, zůstaly v aule a hrály různé hry. DJ Matýsek jim k tomu pouštěl hudbu. Na závěr mikulášského večera byla vyhlášena stezka odvahy, kterou všichni zvládli a podepsali se na pergamen. Malé děti usnuly jako první, ale ty starší si měly stále co povídat.

Ráno po snídani se začalo uklízet a pomaličku nastalo loučení. Tak zase příští rok?

Chtěly bychom moc poděkovat rodičům Matýska Rozsypala, kteří připravili pohoštění a sladké odměny pro všechny děti.

Další díky patří též všem ostatním rodičům za dobroty, které si děti s sebou přinesly.


foto ve fotogalerii

listopad – Dýchánek s maminkou

Na čtvrtek 21. 11. 2019 byly pozvané maminky do třídy Skřítků a strávily tak jedno odpoledne ve školní družině. Za úkol si měly donést jehlu, nit a vatu. Ve třídě už měly připravenou látku a další doplňky potřebné k ušití loutky čerta. Přidali se i tatínkové, sourozenci a babičky a všichni přiložili ruce k dílu. A tak se celé odpoledne stříhalo, šilo, lepilo a nakonec vycpávalo vatou, dokud na nás nevykoukl krásný čertík.

Po příjemně stráveném odpoledni si dospěláci domů brali nejen své „andílky“ 🙂 , ale i pěkně ušité čerty 😈

foto ve fotogalerii

říjen – papoušci v družině

Ve středu 16.10.2019 jsme měli ve velké tělocvičně naší školy krásně barevné papoušky a dvě maličké opičky.

Dozvěděli jsme se o nich spoustu zajímavých věcí. Papoušci nám předváděli různé triky a některé děti si je vyzkoušely na vlastní kůži. Nakonec jsme si všichni mohli papouška pohladit.

Každý by si nejraději odnesl nějakého domů. Bylo to velice milé a poučné odpoledne.

foto ve fotogalerii

říjen – Hallooween v družině

Ve čtvrtek 31.10.2019 se v družině sešly prapodivné postavy, ze kterých šel strach. Měli jsme tu kostlivce, čarodějnice, duchy a plno jiných bytostí. Lítaly, skákaly, tančily a vrhly se i na školní jídelnu, kde vše vyjedly. A protože měly málo, vrátily se do tříd, kde se cpaly doma pečenými muffiny, sladkostmi, sušenkami a vším dalším, co nám hodné maminky poslaly.

Tímto děkujeme maminkám, které háčkovaly, pekly, nakupovaly sladkosti a výzdobu a tak poslaly vše, aby si to strašidelné odpoledne děti užily.

foto ve fotogalerii

září – zahájení školního roku s hopsíkem

Ve středu 18. září 2019 se u nás objevil náš oblíbený dětský bavič Hopsík. A jako vždy to v tělocvičně vřelo, hučelo a řádilo se. Děti ze školní družiny měly kouzelnické ukázky, zpívaly, tančily a dělaly plno dalších věcí. Prostě si užívaly na plné pecky.
Tak s plnou vervou do nového školního roku a uvidíme, co nás v něm všechno ještě čeká 🙂

Vaše vychovatelky


foto ve fotogalerii

Školní rok 2018 – 2019

červen – oslava Dne dětí

V pátek 31. května 2019 jsme ve školní družině oslavili svátek všech dětí tím, že jsme šli do Zábavního parku. Děti si den náležitě užily a také zasportovaly. Skákaly na síť, lezly po lanech a také překonávaly různé překážky. Některé děti zvládly svou první jízdu autíčku. Bylo to velmi zábavné odpoledne.

foto ve fotogalerii

květen – Jak se neztratit v přírodě, aneb cesta za pokladem

Víte, jak se zachovat v přírodě, když se ztratíte? Víte, jak se o sebe postarat a co udělat? A víte co s sebou, abyste si poradili a pomohli v každé situaci?

To vše se naučili 17. května Skřítci, Sluníčka a Lvíčata při dobrodružné výpravě do okolí naší školy. Na konci dobrodružné cesty ještě hledali poklad, ve kterém našli certifikáty, lízátka a náramky s důležitými telefonními čísly, které nám věnoval náš hodný pan školník.

Teď už se všichni těší na prázdniny a pobyt v přírodě, kde využijí nově nabyté vědomosti.

foto ve fotogalerii

duben – Slet v družině

V pátek 26. dubna 2019 jste mohli vidět, jak se kolem “Kadaňské jedničky“ rojí čarodějové a čarodějnice. Prolítli sídlištěm a zastavili se na dětském hřišti, kde jezdili po klouzačce, houpali se na houpačce, honili se za míčem a dělali plno dalších věcí. No řádili, jako malé děti 🙂

Byl problém je zahnat zpět do školy, kde na ně čekalo čarodějnické vysvědčení, letecký průkaz k oprávnění letu na koštěti, certifikát a stoly plné dobrot, které poslaly hodné maminky.

Všichni si báječně užili krásné a veselé odpoledne.březen – Sbírka pro Petronellu

Ve středu 27.3.2019 jsme předali dobrovolnou sbírku od žáků naší školy do kočičího spolku Petronella. Děti přinesly do školní družiny nejen dobroty, hračky, mycí prostředky, ale také pelíšky a deky.

Velký dík patří všem, kteří přispěli do sbírky a p. Stáně Hamákové za odvoz.

foto ve fotogalerii

únor – Písničky z jeřabiny

Ve středu 27. 2 .2019 proběhla ve školní družině akce s názvem „Písničky z jeřabiny“. Celým programem provázeli dva animátoři. Zpívali písně ze své tvorby, které děti rozpohybovaly a také měli připravené pěkné soutěže.

Bylo to veselé odpoledne a všem se nám líbilo :).


foto ve fotogalerii

prosinec – Vánoční besídka

Ve středu 19.12.2018 se sešly děti u Skřítků, Sluníček a Lvíčků, aby společně oslavily Vánoce. Dárečky pro své kamarády chystaly celý prosinec. Pěkně zabalené a popsané je pak schovávaly do vánočního pytle ve třídě. Maminky ze svého vynikajícího cukroví poslaly vzorky, ze kterých jsme si udělali báječné pohoštění. Nechyběla ani kofola. A tak jsme ve středu oslavovali, povídali, zkoušeli lidové tradice, mlsali báječné cukroví a hlavně rozbalovali dárečky. Teď už jen pomalu končí starý rok – co bude v tom příštím. Necháme se překvapit.

Krásné Vánoce Vám všem přejí vaše vychovatelky.

foto ve fotogalerii

prosinec – Čertovská show

Ve středu 5. 12. 2018 nás v družině již podruhé navštívil kouzelník. Předvedl dětem hezkou čertovskou show s kouzlením a tančením. Prostě legrační program, do kterého se okamžitě zapojily všechny děti.

Představení se líbilo a s panem kouzelníkem Hopsíkem se opět setkáme!

foto ve fotogalerii

listopad – Mikulášské spaní

V pátek 30. listopadu 2018 jsme přespali ve škole!

Pro prvňáčky něco nového a nezvyklého. Ostatní „ mazáci “ už věděli, do čeho jdou a kam si spolehlivě lehnout, aby na ně nedohlédly naše ostříží zraky. Na nás si ale nepřišli! Po návštěvě Mikuláše a čerta jsme popřáli Ondráškovi k jeho svátku a šli plavat. Ten, kdo nechtěl plavat, tak si zatančil na disco písničky a zahrál židličkovanou. Nejvíc se děti těšily na stezku odvahy a zvládli ji všichni ? . Pak už jenom pohádka na dobrou noc a do spacáků. Ráno jsme snídali dobroty, které nám přinesli rodiče a za to jim patří velké díky!

Pak už jenom velké stěhování domů.

Rodiče, máte úžasné děti !

foto ve fotogalerii

listopad – Dýchánek s maminkou

V úterý 27. 11. 2018 jsme se již tradičně sešli ve školní družině Skřítků s dětmi a jejich maminkami, tatínky a společně se pustili do výroby adventní dekorace. Rodiče za pomoci svých dětí s vervou barvili, stříhali, lepili a vázali. Obdivuhodné při práci byly nejen maminky, ale hlavně tatínkové, kteří si s nekonečnou trpělivostí nechali pomáhat, radit a poučovat od svých ratolestí. Na konec své snahy jim všem byla odměnou kytička vánoční růže s roztomilým čertíkem, kterou si hned odnášeli domů.

Odpoledne proběhlo za velmi milé a veselé atmosféry, všem se moc líbilo a my děkujeme za návštěvu.

foto ve fotogalerii

listopad – keramická dílna

V pátek 9. 11. 2018 byli Skřítci, Sluníčka a Lvíčata pozvaní do keramické dílny ve středisku Radka. Děti se tam naučily za pomoci lektorky vyrobit z keramické hlíny andělíčka. Prstíčky nejdříve nechtěly poslouchat, ale po chvilce začaly vytvářet pěkného andělíčka. Čtrnáct dnů se budou sošky sušit. Po dohotovení budou výrobky předány do oddělení LDN v kadaňské nemocnici, kde budou určitě pacientům dělat velkou radost. Sváteční čas přichází a ne každý má to štěstí být se svými blízkými. Proto i malý dáreček rozjasní těmto lidem oči a udělá radost.

foto ve fotogalerii

říjen – Podzimníček

Říjen byl pro Skřítky, Sluníčka a Lvíčata ve znamení podzimu. Děti měly za úkol vyrobit z dýní, šišek, listí a jiných přírodnin “Podzimníčka“, kterého si pak přinesly do družiny. Ve středu 10. října potom při společné akci vytvářely panáčky z listí. Výrobky z domova a ze společné práce se všem moc povedly.

Za odměnu je pak potěšily diplomy, obrázky a sladkosti.

foto ve fotogalerii

září – zahajujeme nový školní rok

Tak nám to zase začalo. Prázdniny skončily a máme tu nový školní rok. Ve školní družině jsme uvítali nové kamarády a kamarádky, kteří přišli do první třídy. Děti z vyšších ročníků je přijaly mezi sebe a ukázaly jim, jak to chodí ve školní družině. A tady je pár ukázek na fotografiích, co všechno podnikáme: kreslíme, hrajeme si ve třídě i venku, jdeme na dětské hřiště. Když je pěkné počasí, tak si zajdeme i na zmrzlinu. Také chodíme do kina, něco vyrábíme a někdy mezi nás přijde zajímavý host. Ve středu 19.9.2018 k nám zavítal SKAUT Méďa a vyprávěl nám zajímavé zážitky. Mimo jiné nás pozval na „Herní odpoledne“ a do knihovny, kde bude předčítat. Ve školní družině se nudit opravdu nebudeme.

foto ve fotogalerii

Školní rok 2017 – 2018

květen – Halabala show

Ve středu 16.května 2018 navštívil družinové děti kouzelník, který všechny zapojil do krásného kouzelnického, tanečního a soutěžního programu.

To bylo výskotu, jásotu a smíchu :) :) :)

Představení se všem nám velmi líbilo a děti byly nadšené!

Na závěr se všem dětem podepsal na předloktí, a protože nadšení nebralo konce, tak v některých případech i na obě ruce :)

Děkujeme, moc jsme se pobavili.

foto ve fotogalerii 2017-18

duben – Slet čarodějů a čarodějnic

Již ve středu 25.4.2018 se slétli čarodějnice a čarodějové na svůj rej s pohoštěním. Nejdříve zaletěli k malým kamarádům do mateřské školky Písnička, kde si společně zazpívali a zatancovali. Po té se posílili ve školní jídelně a pak už nastal pravý rej dovádění a skotačení v družině :).


foto ve fotogalerii 2017-18

duben – Hmyzí domečky

V přírodě všeobecně mizí velké množství hmyzu, a proto je stále méně opylovačů květů…

Abychom přírodě alespoň nepatrně pomohli, zapojili se Skřítkové, Sluníčka a Lvíčata do projektu společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s., s názvem – „Stavíme hmyzí domečky“.

Jeden hmyzí domeček jsme vyrobili družině. Další pak vyráběly děti během března se svými tatínky, dědečky a strejdy doma, za což jim velice děkujeme. A aby maminky, babičky a tetičky nezůstaly pozadu, vymýšlely k hmyzím domečkům krásné básně. Všechny domečky jsme rozvěsili v areálu školy, kde je mohou děti sledovat. Tři nejhezčí vyfocené domečky a básničky zašleme do soutěže, kde porota vybere nejzdařilejší práce. Vyhodnocení bude 23. dubna 2018. Tak držíme palce, protože na nejlepší práce čekají báječné odměny.

foto ve fotogalerii 2017-18

duben – Sbírka pro kočičky

Ve středu 4. 4. 2018 děti ze školní družiny předaly dary z dobrovolné sbírky, která probíhala na naší škole v měsíci březnu, do kočičího spolku Petronella. Shromáždilo se tolik dobrot, mycích prostředků, pelíšků, dek, aj., že bychom to ani neunesli, proto nám s odvozem pomohla p. Stáňa Hamáková. Chtěli bychom jí touto cestou moc poděkovat.

Děti se pomazlily s kočičími kamarády a měly radost, že udělaly dobrý skutek.

Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se zapojili do této akce a přispěli do naší sbírky.

za školní družinu Mgr. Jaroslava Novákováfoto ve fotogalerii 2017-18

březen – svátky jara

Letošní březen se jarně zrovna neukázal, a tak si ho Skřítkové, Sluníčka a Lvíčata alespoň ve školní družině připomněli. Stříhali, lepili, kreslili, malovali, různě vytvářeli a nakonec překrásně nazdobili své třídy a prostory školní družiny. Zbyla i pěkná velikonoční výzdoba pro maminky.foto ve fotogalerii 2017-18

únor

Pyžamová párty

Ve středu 14.února 2018 se děti ze školní dužiny převlékly do pyžamek a vypravily se navštívit kamarády z MŠ Písnička.

Nejprve jsme se zastavili u nejmenších dětí a pěkně jim zazpívali, pak jsme pokračovali dál k Mravenečkům, kde nás čekalo překvapení. Žádné děti zde v postýlkách nebyly !!!

Uf, naštěstí to byla jen legrace a Mravenečkové po chvilce začali vylézat z pod postýlek, kam se nám schovali :). Zatancovali jsme si společně s p. učitelkou Ivankou a Helenkou a pak už hurá na oběd. Po obědě začala pravá párty! Ochutnávka dobrot, které si děti přinesly, hry jako židličkovaná, sochy a samozřejmě diskotéka.

Bylo to radostné a veselé odpoledne a přestože jsme byli v pyžamkách, tak spát se nikomu z nás nechtělo :).

foto ve fotogalerii 2017-18

leden

Sněhulákový den

Na první měsíc v roce jsme dětem nachystali „sněhulákování“.

Děti dostaly domácí úkol – vytvořit doma sněhuláka: z vlny, látky, krabiček, vaty, kuliček krepového papíru, malováním na čtvrtku pomocí vodovek, voskovek, křídy, klovatiny…
A tak lepily, trhaly, skládaly, stříhaly, mačkaly a barvily vše, z čeho šel sněhulák udělat a to i za vydatné pomoci svých maminek.
Hotovými výrobky jsme si všichni nazdobili třídy.

Náš projekt jsme zakončili 17. 1. 2018 akcí „Sněhulákový den“.

Všichni jsme tento den přišli v bílém jako sněhuláci. V každé třídě ŠD byly pro děti připravené soutěže a diskotéka.

Děti se ve třídách střídaly a vyhodnocovaly výrobky, které byly v každé třídě vystaveny. Závěrečné hodnocení proběhlo společně, kdy byli vítězové odměněni nejen diplomy a dárečky, ale i mohutným potleskem od svých kamarádů.

Děti i vychovatelky se toto odpoledne hodně zasmály i pobavily a všem se akce moc líbila.foto ve fotogalerii 2017-18

prosinec

Vánoční besídka

Ve středu 20. 12. 2017 proběhla ve školní družině Skřítků, Sluníček a Lvíčat vánoční besídka.

Pod stromečkem čekaly krásné dárky, které Ježíšek vybral dětem na hraní v družině a na stolech nechybělo ani vánoční cukroví, které nám hodné maminky donesly na mlsání. Pak už se stačilo celé odpoledne jen bavit, hrát hry, tancovat, mlsat a povídat si. Nakonec si děti rozbalily dárečky a hned se mohly vrhnout do hraní s novými hračkami.

Však už to bylo zapotřebí, protože jich malí rošťáci dokázali od září plno zničit :).

><br />
<img class=
foto ve fotogalerii 2017-18

Mikulášské spaní

V pátek 8.prosince 2017 jsme se konečně dočkali a děti z oddělení Sluníček a Lvíčat přespaly ve škole.

Přišel nás navštívit Mikuláš čertem. Anděla si vybral sám čert a to Aničku Groholovou. Mikuláš a čert byli hodní, po rozdání dárečků se rozloučili a slíbili přijít zase za rok!

A pak začala ta pravá zábava. Některé děti šly lumpačit do bazénu a ostatní měly discopárty. Po občerstvení se někteří odvážlivci pustili na strašidelnou stezku! Museli přinést důkaz, že došli až na konec dlouhé temné chodby.

Noc proběhla bez pláče, snídani byl čaj a dobroty. Děkujeme obětavým maminkám, babičkám za přinesené mňamky pro všechny děti k snídani.foto ve fotogalerii 2017-18

S čerty nejsou žerty

V úterý 6. 12. 2017 si užily děti ve školní družině Skřítků, Sluníček a Lvíčat mikulášské zábavy. Kdo chtěl, donesl si masku čerta, Mikuláše nebo anděla a bláznivé odpoledne mohlo začít. Nejdříve jsme postrašili paní kuchařky v jídelně, které dětem za odměnu daly moc dobrý oběd.

Pak šup do tříd, kde se hrály hry, tančilo se a bláznilo.

Když došly síly, vrhly se děti na pohoštění, které nám poslaly hodné maminky.foto ve fotogalerii 2017-18

listopad

Dýchánek s maminkou

Advent a čas vánoční se blíží, proto přišly nejen maminky, ale i tatínkové a babičky za svými dětmi do družiny Skřítků, kde pro ně byla připravena pěkná předvánoční dílnička. Prkýnko, šišky, vatové kuličky na sněhuláčka, plát včelího vosku na svíčku, šikovné ruce, dobrá nálada a každý si po skončení společného odpoledne odnášel domů moc pěkný svícen na vánoční stůl.

Děkujeme všem za milou návštěvu a příjemně strávené odpoledne 🙂


foto v galerii 2017-18

Hasič v družině

Ve čtvrtek 9.11.2017 jsme se zúčastnili besedy a měli možnost si prohlédnout pomůcky hasičů, které potřebují při zásahu u ohně.

Pozvali jsme pana Františka Bůchu, který dětem ukázal a vysvětlil, jak se co používá. Děti si mohly vyzkoušet váhu přilby, bundy, bot a různé doplňky, které musí mít hasič u sebe při zásahu. Také si mohly rozbalit a sbalit hadice, jako se to dělá při „hašení ohně“.

I my vychovatelky jsme byly nadšené jeho hezkým a trpělivým přístupem kdětem!

Děkujeme :).

Lvíčata a hasič

Skřítkové a hasič

Sluníčka a hasič

říjen

Veselý zdravotník

Zavázat vymknutou nohu, odnést zraněného kamaráda, pomoci nevidomému na ulici, to není pro děti školní družiny Skřítkové, Sluníčka a Lvíčata žádný problém. Mohly to dokázat ve středu 4. října ve školní tělocvičně, kde jsme se všichni sešli. A nejen že si vyzkoušely několik forem pomoci, ale taky si pořádně zadováděly. Na závěr se všichni rozprchli do svých tříd, kde dostali sladkou odměnu a certifikát, který si mohli hned vybarvit a trochu si odpočinout. A co bude příště? No uvidíme…:)


foto k nahlédnutí

září

Vstup do kouzelné země Skřítků, Sluníček a Lvíčků.

Škola začala a tím i školní družina, ve které je pro děti připraveno nepřeberné množství aktivit. Od hraček přes kreslení, vyrábění, sledování pohádek, čtení z knih, časopisů, vycházek na hřiště a do přírody, kolektivní akce, soutěže, navštěvování kina, až po zmrzlinku u „Domečku“ za pěkného počasí.

Tak hurá do nového školního roku 2017 – 2018.foto k nahlédnutí

Školní rok 2016 – 2017

červen

Šouparáda

1. června 2017 jsme oslavili Den dětí opravdu zábavně. Navštívili jsme s družinou Zábavní park v Kadani, kde jsme lítali v balónkách, sjížděli na bobech klouzačku, skákali na síť, stavěli pevnost z molitanových kostek a někdo si vyzkoušel jízdu v autíčku. Smáli jsme se, bavili se, soutěžili, no prostě slavili.

Bylo to opravdu velmi zábavné odpoledne a příští rok si to určitě zopakujeme.


foto ve fotogalerii 2016-17

květen

Planeta květin

Ve středu 17. května 2017 jsme se ve školní družině přenesli na planetu květin. Děti i vychovatelky přišly jako „kytičky“ a venku, díky krásnému počasí, všichni zářili. Děti kreslily barevnými křídami květiny podle své vlastní fantazie a tak před školou vznikly krásné květinové malůvky. Odpoledne bylo veselé a všechny děti byly odměněny sladkostí a certifikátem.


foto ve fotogalerii 2016-17

duben

Čarodějné odpoledne

Ve středu 26. dubna 2017 se děti ve školní družině proměnily v čarodějnice, čaroděje, ale i jiné pohádkové bytosti. Byli jsme navštívit naše malé kamarády ve školce, trošičku je postrašit a předat dárečky. Společně jsme si zazpívali a v dobré náladě odcházeli. Na rozloučenou jsme dostali malou odměnu.

Odpoledne jsme si moc užili. Házeli jsme čarodějným koštětem, hráli „židličkovanou“, lítali na koštěti, ale také mlsali dobroty. Vše jsme završili diskotékou. Všichni účastníci dostali pamětní list a sladkost. Tak zase příští rok…


foto ve fotogalerii 2016-17

Kocouři v družině

Ve středu 12. dubna 2017 k nám do školní družiny zavítala p. Hamáková a její dva kocourci. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a také to, že právě tito dva kocourci to neměli ze začátku svého života jednoduché. Je dobře, že jsou lidé, kteří se postarají s láskou o opuštěná a nemocná zvířátka. Děti se také dozvěděly spoustu nových slov a jejich význam. Např. slovo adopce. Právě tito dva chlupáčci jsou adoptovaní.

Když se kocourci rozkoukali, tak si je děti mohly pohladit. Bylo to velmi veselé odpoledne. Děkujeme Stáně Hamákové za milou a také poučnou přednášku.


foto ve fotogalerii 2016-17

březen

Svátky jara

V pátek 24. března jsme se konečně dočkali! Venku všechno kvete a sluníčko krásně hřeje. Bylo ideální počasí pro jarní hrátky. Proto jsme neváhali a s chutí jsme oprášili míče, švihadla, kruhy a kdo chtěl, tak si šel zacvrnkat kuličky nebo malovat křídou na chodník. Bylo to krásně strávené odpoledne a pokud bude přát počasí, takbudeme venku pořád.


foto ve fotogalerii 2016-17

únor

Kdo žije v lese

Zookroužek, ve spolupráci se zoologickými zahradami v severočeském a středočeském kraji nám nabídl přednášku o zvířatech. Přijali jsme a 15. 2. 2017 k nám do školy přijela paní Renata Vydrová a uspořádala besedu na téma: „ Kdo žije v lese“. Děti se dozvěděly o zvířátkách mnoho zajímavých věcí a také si zasoutěžily.

Paní Vydrová měla řadu fotografií, které jsme si společně prohlédli, odpovídala na různé dotazy a na konci všechny děti odměnila malou sladkostí.

Druhý den jsme ve školní družině malovali zvířátka, o kterých jsme slyšeli na přednášce.


foto ve fotogalerii 2016-17

Pyžamová párty

V úterý 14. února 2017 jsme pořádali ve školní družině toužebně očekávanou akci: „ Pyžamovou párty“. Děti se převlékly do pyžamek a hurá na oběd. Po obědě začala ta pravá „párty“. Nechyběly soutěže, hry, diskotéka a také ochutnávka různých dobrot, které si děti přinesly. Ani se nám nechtělo převlékat z pyžamek do oblečení a odcházet domů. Každá párty však musí jednou skončit a tak….. příští rok zase všichni do pyžam!

Děkujeme touto cestou rodičům, kteří nás v této akci podpořili a nakoupili pohoštění, sladkosti, džusy a jiné pamlsky pro děti.


foto ve fotogalerii 2016-17

leden

Celý leden byl ve všech odděleních školní družiny, znamením stolní hry „ Člověče, nezlob se“.

Děti každou volnou chvilku úporně hrály a sbíraly bodíky. Vítěz může být pouze jeden, nicméně velká pochvala patří všem, kteří se turnaje zúčastnili. Odměnou jim byla sladkost a certifikát.


foto ve fotogalerii 2016-17

Lvíčata v lednu

Díky napadanému sněhu si děti mohly v tomto měsíci užít zimních radovánek – koulovačky, stavění sněhuláčků i „vyválet si svého anděla“!

Byla vyhlášená soutěž o krále ve hře Člověče nezlob se! Musím děti pochválit, že se všechny ochotně zapojily do hry!

Také jsme se pomaloučku začali připravovat na Masoputní rejdění. Každý si udělal svou masku a někdo i dvě. Všichni si sami masky obkreslili, vybarvili, vystříhali. Jsou velmi šikovní a ochotni pomáhat pomalejším kamarádům. Proto všechny moc chválím!


foto ve fotogalerii 2016-17

Hurá – konečně sníh!

Zaradovaly se děti sice až po prázdninách, a na 6. ledna se pořádně oblékly. Konečně se Skřítci a Sluníčka dočkali sněhu. A proč za ním chodit daleko, když je ho plný školní dvůr. Pořádně se nabalit a honem ven na koulovačku.


foto ve fotogalerii 2016-17

prosinec

Vánoce u Skřítků

Ve středu 22.12 jsme si užili nádherné odpoledne. Děti již dopředu pěkně nazdobily třídu. Kdo chtěl, domluvil se svým kamarádem, pro kterého pak donesl dáreček do vánočního pytle, který byl brzo naplněný prasknutí. Celý týden už se nedalo s dětmi vydržet, jak moc se na oslavu těšily. Taky bylo na co – hráli jsme hry, povídali si o zvycích u dětí doma, vyzkoušeli jsme si lití vosku do vody, rozkrajování jablíčka. Na konec jsme si sedli do kroužku a za plamenu svíčky každý všem popřál něco pěkného. Po té nastalo naprosté bláznění při rozbalování dárečků, mlsání cukroví od maminek a řádění ve třídě.


foto Vánoce u Skřítků

Vánoce u Sluníček a oslava narozenin

Ve středu 21.prosince 2016 jsme měli vánoční besídku spojenou s oslavou narozenin. Malá slečna z 1.C – Verunka Šindelářová spolu s námi oslavila své sedmé narozeniny. Maminka Verunky přinesla pohoštění a také „ šampíčko“. Dostala krásné obrázky od dětí a také „hobla“. Potom jsme si rozdali dárečky, zazpívali koledy a hráli „židličkovanou“. Nezapomněli jsme ani na tradice . Rozkrojili jsme jablíčka a hledali hvězdičku. Vždy jsme jí našli a jablíčka hned snědli. Také jsme ochutnávali cukroví a libovali jsme si, jak bylo dobroučké . Bylo to krásné a veselé odpoledne. Dětem se nechtělo ani domů.


foto Vánoce u Sluníček

Vánoce u Lvíčat

Dne 21.12.2016 jsme si s dětmi a s rodiči, kteří nás navštívili, udělali malou oslavu Vánoc! Děti se domluvily, kdo s kým si nadělí malý dáreček pod stromeček, někteří rodiče poslali na ochutnání napečené vánoční cukroví a byl i výborný čokoládový dort!!!!!!!

Celý prosinec byl zaměřen na Vánoce a to nejen tvořením krásných přáníček, obrázků, zpíváním koled, ale děti samy stále chtěly něco tvořit pro rodiče a bylo na nich vidět velké těšení na ten den plný zázraků, který je čeká 24.12.2016!!


foto Vánoce u Lvíčat

Listopad

se nám povedl nejen krásným počasím, ale i v družině hezkými odpoledními činnostmi! Zpívání, vystřihování, malování, kreslení, čtení z Knihy Josefa Kožíška nejen pohádky, ale i básně a o Kadaňských pokladech….Soutěžilo se o nejhezčí stavbu z kostek a stavebnic a povedly se nám krásné malby „OŠKLIVÝCH čertů“! Čerti odstartovali přípravy na další přípravy pro měsíc prosinec, na který se všichni moc těšíme!!!!

foto – listopad obrazem

foto Skřítci

Skřítci v městské knihovně

V pondělí 7.11. 2016 jsme zavítali do městské knihovny, kde na nás už čekala paní knihovnice Vlasáková. Moc mile nás uvítala, seznámila prvňáčky s prostředím a provozem knihovny. Třeťáci již vše z našich dřívějších návštěv znali, a tak si vzali mladší spolužáky na starost. Prohlíželi si společně knížky, malovali, nebo hráli s hračkami.Při odchodu každý dostal pěknou záložku do knihy. Děkujeme, moc se nám tam všem líbilo, tak zas někdy příště…


foto ve fotogalerii 2016-17

Dračí odpoledne

V pátek 4. listopadu 2016 jsme se školní družinou prožili odpoledne plné draků. Velká škoda, že nebyl žádný vítr, ale děti běhaly a běhaly, a nakonec se jim podařilo donutit draky vzlétnout. Někteří „draci“ létali tak pěkně, že zaujali i návštěvníky lesoparku.

Velké díky patří tatínkovi panu Řehákovi, který s ohromnou trpělivostí draky neustále opravoval :).


foto ve fotogalerii 2016-17

Říjen

Říjen u Lvíčat

Podzime, podzime už zas nosíš deště, pěkně tě prosíme, počkej chvíli ještě, kam vkročíš podzime je plačtivý den, pěkně tě prosíme, počkej ještě týden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nejen hrou a prací se zabýváme, ale i otužováním a sportem budeme „trýznit svá těla“ v tělocvičně a to skákáním přes švihadlo, podbíháním lana, chytat míč, podávat míče různých velikostí a řádit v bazénu.

A protože bude DEN STRAŠENÍ, tak i Vaše dítka si přinesou nějaké strašidlo na výzdobu Vašich oken.


foto ve fotogalerii 2016-17

Říjen u Sluníček

Měsíc říjen – to je příprava na HALLOWEEN. Touto cestou bych ráda poděkovala rodičům, kteří nám věnovali dýni, abychom si vyzkoušeli, jak dýni vydlabat a udělat z ní strašidelnou „ochechuli“, ale také roztomilé strašidýlko. Také děkuji Fanouškovi, že přišel v kostýmu dýně a osvěžil naši podzimní výzdobu. Naše dílka bohužel moc dlouho nevydrží, tak jsme si ještě vyrobili dýničky, které ozdobí každý květináč.


foto z aktivit Sluníček

V měsíci říjnu jsme měli také hned dvě oslavičky: Luděček Vágner a Eliška Symová. Všechny děti si odpoledne plné písniček , dobrůtek a „šampíčka“pěkně užily a oslavencům nakreslily krásné obrázky. Ještě jednou všechno nejlepší!


foto z oslaviček

Říjen u Skřítků

Říjen v naší družině byl ve znamení podzimu. Stříhalo se, lepilo, vybarvovalo, a tak se naše třída mohla vyzdobit nádhernými, podzimními pracemi. Díky několika maminkám, které nám přinesly do družiny dýně, jsme si společně také mohli vyřezat a vydlabat příšerky na Halloween.


foto ve fotogalerii 2016-17

Sportovní odpoledne

Dne 6.10. 2016 se uskutečnilo v družině Skřítků, Sluníček, a Lvíčat sportovní odpoledne plné soutěží, her a legrace.

Děti soutěžily v házení papírových koulí na cíl, podávání si míčů různých velikostí, plazení se pod židlemi, skákaly v pytlích, prolézaly tunelem a na závěr „uličnictví“ byla v každé třídě hra židličková !


foto ve fotogalerii 2016-17

Zahájení školního roku

V pátek 16.září jsme zahájili nový školní rok „sladce“. Využili jsme krásného počasí a vyrazili společně na zmrzlinu a ledovou tříšť.

Bylo to velmi pěkné odpoledne a tak jsme si to všichni užili. Škoda, že na další zmrzlinový den si budeme muset počkat do jara. Ach jo…
foto ve fotogalerii 2016-17