Konečně! Po dlouhém zimním spánku se příroda probouzí a s ní veškerý život. Jarní sluníčko svými paprsky vytahuje ze země první květy, příroda začíná hrát veselými barvami, ránem zní nepřeslechnutelný zpěv ptáků. Hodiny už jsme přetočili, v domácnostech probíhá jarní úklid a mizí zimní chmury. Konec zimy a vítání jara s sebou od nepaměti přináší oslavy a zvyky, mezi které neodmyslitelně patří Velikonoce.

My jsme se na tyto svátky jara v družině připravovali celý týden a to od 27. – 31. 3. 2023. V našich třídách se malovalo, tvořilo všemožnými způsoby a některé výtvory si děti odnesly domů.

V oddělení Skřítků děti mramorovaly květináčky, do kterých si zasely osení. Květináč zdobí krásný zajíček jako zápich. Sázení osení se ujalo také u dětí ze Sluníček. Ty si vyrobily krásná kuřátka na špejli, či slepičky z papírových ruliček. Děti z Lvíčat vyráběly velikonoční dekoraci z nanukových dřívek a zasadily řeřichu do skořápek. Ty nesly slepičky z kartonu. To a mnoho dalšího se odehrávalo v naší družince a vy se můžete podívat, jak to u nás vypadalo.

Tímto vám chceme popřát, za naši družinu, krásné prožití jarních svátků, veselé Velikonoce a bohatou pomlázku a už se těšíme na Čarodějnice, které nás čekají v měsíci dubnu.

Vaše vychovatelky

IMG_20230331_131528

foto ve fotogalerii

 

133 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno