V úterý 4. června zavítali naši žáci ze 6. A, 6, B, 7. B se svými učiteli na školní výlet do Zoo Praha. Počasí nám přálo, sluníčko nás provázelo na každém kroku. Viděli jsme vše, co jsme si naplánovali. Již předem plnili žáci v hodinách přírodopisu projekt, kdy na našich nových tabletech vyhledávali informace přímo o zvířatech ze Zoo Praha, pak své práce prezentovali před třídou. Následně mohli své poznatky ověřit v praxi.

Byli jsme nadšeni hlavně z nového pavilonu goril a dvou malých gorilích mláďátek. V indonéské džungli nás také přivítala orangutaní samička s měsíčním mládětem. Cestou jsme zamávali dvěma novým medvědím bratrům, kteří byli stejně staří jako my, ale oproti nám byli obrovští a majestátní. Pak jsme hledali pod vodní hladinou hrochy a od nich jsme se vydali do údolí slonů. Nádherný pohled na tak kolosální zvířata s mláďaty, která určitě nosí každé zoo štěstí. Po mostku jsme přešli k žirafám, které na nás mrkaly svými dlouhými řasami.

A už jsme se ubírali zpět k hlavnímu vchodu, kde jsme se občerstvili, zakoupili drobné suvenýry a kde nás překvapili  svým vystoupením cvičení lachtani. Ti nám na závěr zamávali a my jsme se rozloučili s celou zoologickou zahradou.

Naše opravdu skvělá parta dětí nasedla do autobusu a šťastně se vrátila domů. Byl to pěkný a vydařený výlet, určitě ho někdy zopakujeme.

 Mgr. Zdeňka Kučerová, Veronika Lukešová, Mgr. Zita Peineltová, Mgr. David Chamula

IMG_20240604_135006394_HDR

foto ve fotogalerii

 

37 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno