Na pátek 26.5. zajistila maminka našeho žáčka paní Tereza Kalinská návštěvu severočeských dolů pro naše třeťáčky. Tímto jí velmi děkujeme.

První zastavení nás čekalo u Březenského draka neboli kolesového rypadla KU 800. A další poděkování patří našemu průvodci panu Karlosu Hanzlíkovi, který nás seznámil s tímto strojem a povyprávěl nám krásnou pohádku o drakovi a udatném rytíři. Poté nás s panem řidičem odvezli autobusem do Spořic, kde stojí nádherná vyhlídka na celé naše doly a my tak mohli vidět spoustu dalších draků v plné práci.

A jednou se zde budeme koupat. Viděli jsme totiž, jak se celé doly časem promění v nádhernou vodní plochu. Ale na to si musíme ještě několik let počkat.

No a poslední poděkování patří úžasným hasičům z Tušimic, kteří se obětavě věnovali všem a nechali děti nahlédnout pod pokličku práce hasičů. Třešničkou na dortu bylo hašení pomyslného požáru, kdy si všichni vyzkoušeli držet hadici a stříkat vodou. A my tak zjistili, že ani jedna z těchto prací není jednoduchá.

Děkujeme ještě jednou všem, kteří nám tento zážitek dovolili prožít.

Žáci, p. učitelky a p. asistentky

IMG_1989

foto ve fotogalerii

 

123 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno