HravyLogoBarevne

 

Kadaňská jednička byla vybrána, aby se zúčastnila projektu „Hravý architekt 2014“
Osmý ročník mezinárodního festivalu architektury Architecture Week Praha 2014 se konal v Jiřském klášteře na Pražském hradě a dalších místech v Praze ve dnech od 15.9.2014 do 12.10.2014.

 

Hlavním tématem osmého ročníku je architektonické dědictví a ikony architektury.

Děti ze 4. a 5. tříd základních škol, které jsou zapojeny do výtvarného projektu Hravý architekt 2014 – Děti na Pražském hradě, kreslí a malují na téma architektonický detail a umění v architektuře – výtvarné zpracování umění, spjatého s architekturou. Takže kreslí reliéfy, sochy, okenní vitráže, fresky, domovní znamení, chrliče, kašny, fontány, mozaiky, ozdobné prvky a detaily historických objektů – okna, římsy, dveře, štíty, které předtím objevují na společných vycházkách po svém městě.

Naší školu navštívili MgA. Ing. arch. Michal Fišer a PhDr. Petr Hlaváček Ph. D.
Společně se žáky čtvrtých ročníků procházeli Kadaní a prohlíželi si v ulicích města a na nábřeží Maxipsa Fíka starou i současnou architekturu. Učili se dívat na své město očima architekta a PhDr. Petr Hlaváček Ph. D. jim pomáhal odhalovat stopy minulosti ukryté v každém koutku starého města.

Děti pak čekal nelehký úkol. Pokusily se zachytit ve svých výtvarných dílech zajímavý architektonický detail našeho města. Nejlepší práce byly vystaveny na přelomu září a října na Pražském hradě. Za odměnu žáci strávili jeden den na Pražském hradě, kde si prohlédli výstavu Hravý architekt, obdrželi dárky od partnerů a organizátorů a ve skupinách se zúčastnili připraveného programu a dílen.

Letos se stejného úkolu zhostily děti z 25 měst České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska.

V Jiřském klášteře Pražského hradu proběhl v rámci festivalu komplex výstav – Architektura v prostoru a čase, Arch World 2014, Hravý architekt 2014, Architektonický projekt roku 2014, Polský dům, Praha srdce Evropy, výstava 6×6 nebo studentské výstavy Olověný Dušan 2014 a Nápady pro Kulaťák.

více na: http://novy.1zskadan.cz/5-tridy-na-prazskem-hrade/

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA