Letošní okno do světa jsme otevřeli do Maďarska

1.A se v rámci projektu podívala na slavný seriál Smolíkovi a byla šokovaná velikostí Balatonu z informačních letáků a knih….1.B si uvařila snídani na pánvičku.

2.A se učila mluvit maďarsky a popsala si obrázky v této řeči, 2.B se věnovala maďarské lidové výšivce a užívala si pestré barevnosti.

Třeťáci se věnovali tabletům, aby zjistili informace o Maďarsku a usmažili si langoše. Moc prý chutnaly 🙂 .

4. A vytvořila krásnou mapu a žáci ze 4.B si Maďarsko osahali soutěží ve skládání Rubikovy kostky, vytvořili si její papírový model, vyzdobili si okna maďarskými vlajkami, ochutnali vlastnoručně připravené langoše. Vyplnili pracovní list a vyrobili budapešťskou pomazánku.

Žáci 5.A vyhledávali informace o vylosované kategorii (základní informace, geografie, vodstvo, města, lázně, gastronomie, sport, členství v organizacích, památky, klima) v hodinách informatiky, o výtvarné výchově vytvořili prezentace a ty poté představili spolužákům. Žáci 5.B objevili taje tamní kuchyně, seznámili se s památkami a slavným seriálem Smolíkovi. V hodinách si o Maďarsku nejen povídali, ale také shlédli i zajímavý film.

3.B-2

5.A-2

foto ve fotogalerii

 

133 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno