Systém, „Evidence docházky žáka“.

v minulém školním roce jsme Vám nabízeli možnost využít službu, „Evidence docházky žáka“. Smyslem je zajistit kontrolu rodiče nad příchodem dítěte do školy. Vše funguje na jednoduchém principu. Dítě má svůj čip, který přiloží u vstupu do školy ke čtečce, ta jeho příchod zaznamená a odešle během 30 minut jednomu ze zákonných zástupců SMS zprávu o přítomnosti dítěte ve škole. SMS o příchodu dítěte do školy bude odeslána jen na 1 telefonní číslo (ne oběma rodičům). Eviduje se pouze příchod žáka, odchody ze školy již ne!

Provoz systému bude z větší části hrazen zřizovatelem včetně prvního čipu. Rodiče se budou podílet pouze měsíčním poplatkem ve výši 20,- Kč splatným za celý školní rok dopředu v měsíci září (tj. 200,- Kč za rok). V případě ztráty čipu je poplatek 70,- Kč, hradí již rodiče.

 Pokud máte o tuto službu zájem, prosím zaplaťte v kanceláři školy do konce měsíce září 200,- Kč a nahlaste aktuální telefonní číslo.

 Předpokládaný termín zahájení této služby je v druhé polovině měsíce října. O předání aktivního čipu Vašemu dítěti Vás budeme informovat.

 

Mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák.

Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka  a jeho příslušnost k naší škole. Kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2 000 různých slev a výhod v ČR.

Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?

  • je oficiálním průkazem žáka naší školy
  • slouží jako doklad o věku držitele (např. pro zlevněné jízdné)
  • slevy na více než 2 000 místech v ČR

kompletní seznam slev a informací najdete na www.isic.cz

Platnost školního průkazu ISIC Školák je 5 let ode dne vydání a je omezena dobou školní docházky na naši školu.

Pro žáky, kteří si již průkaz objednali a zaplatili, je připraven ve škole a bude jim předám třídními učiteli.

 

‚https://‘ “>

1389 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno