Naše třída se zúčastnila projektového dne na téma Vesmír. Mobilní planetárium dorazilo až k nám a proměnilo naši tělocvičnu v bránu do vesmíru! Malé astronauty z 5.A čekala cesta plná objevování nových informací ohledně vesmíru a jeho tajemství. Nejprve pomáhali s přípravou a na vlastní oči sledovali, jak jim planetárium doslova roste před očima. Po vstupu dovnitř jsme se ocitli uprostřed nekonečného prostoru plného hvězd a galaxií. Bylo to jako skutečný let raketou mezi planetami!

Děti byly naprosto unešené a nadšené z této jedinečné příležitosti, která jim přiblížila vesmír jako nikdy dřív. Všichni jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o sluneční soustavě, planetách, Měsíci, Slunci, galaxiích, hvězdách a černé díře.  Pozorovali jsme oblohu v průběhu dne, měli možnost poznat souhvězdí a hvězdy noční oblohy. Cestovali jsme vesmírem, a přitom nemuseli opustit budovu školy. Tento nezapomenutelný zážitek nám připomněl, jak úžasný a tajemný je vesmír, který nás obklopuje.

Po skončení promítání si děti vyplnily pracovní list, nad kterým jsme ještě druhý den ve škole nadšeně diskutovali o velikosti a nekonečnosti vesmíru.

Úžasný projektový den jsme si společně užili a moc děkujeme vedení školy, že jsme si ho mohli užít právě a jen my 🙂 .

11

foto ve fotogalerii

 

183 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno