Vážení rodiče,

protože se nekonaly první třídní schůzky, které máme vždy naplánovány po skončení projektu „Dobrý start“, přinášíme Vám pár základních informací, co vše je třeba připravit pro úspěšný start Vašeho dítka do školy a také, jak bude první den ve škole probíhat.

Školní rok bude zahájen v úterý 1. 9. 2020 v 8.00 hod. v aule školy. Zde přivítáme prvňáčky a následně si je paní učitelky odvedou do tříd. Rodičům budou v aule poskytnuty informace ohledně školní jídelny a družiny.

Co je třeba pro dobrý start do první třídy prvňáčkům připravit?

Škola zajistí učebnice, pracovní sešity a pomůcky pro žáky.

 – pero, pastelky, kalíšek na vodu, sešity, notýsek, lepící tyčinka, vodovky, modelína, lepidlo Herkules, tempery, štětce, nůžky, guma, barevné papíry, tužky, čtvrtky, náčrtník, matem. kolečka, živá abeceda, slabikář, Matýskova matematika, Oskarova prvouka, uvolňovací cviky, písanky, hry se slabikami, skládací abeceda, procvičování na matematiku, karta mincí, papírové číslice)

Rodiče se budou spolupodílet finančně na některých pomůckách např. pro  Vv a Pč částkou 600,- Kč, kterou zaplatí během měsíce září.

Rodiče zajistí: aktovku, penál, kufřík na Vv, desky na písmenka, obuv na přezutí, cvičební úbor do tělocvičny (cvičky, tričko, kraťasy) a na hřiště (sportovní obuv, teplákovou soupravu a tričko), do bazénu plavky a koupací čepici

Během září též vybíráme příspěvek do třídního fondu v hodnotě 600,- ze kterého se budou platit různé kulturní akce pořádané školou.

Celkem tedy v září budeme vybírat 1 200,- Kč.

Pokud bude Vaše dítko navštěvovat školní družinu, bude třeba poslední týden v měsíci srpnu vyplnit přihlášku u vedoucí školní družiny paní Martínkové.

Pokud se bude Vaše dítko stravovat ve školní jídelně, bude potřeba poslední týden v měsíci srpnu zaplatit obědy u vedoucí školní jídelny paní Míchalové.

Vážení rodiče, těšíme se na setkání 1. září s Vámi a budoucími prvňáčky, doufáme, že se Vašim dětem bude ve škole líbit a věříme, že společně zvládneme jejich velmi důležítý krok do další etapy života.

třídní učitelky Mgr. Miloslava Horová a Mgr. Jarmila Svobodová

 

  ‚https://‘ “>
856 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno