Pondělí před Svátkem práce jsme využili v rámci projektu Den Země k úklidu a úpravě zeleně v okolí naší školy. Pokračovala také práce na zdi, kde dokončujeme další část úseku – jazyky, které se učí na naší škole. Sluníčko se na nás smálo, práce se nám dařila a odměnou nám byla na závěr také chvilka sportu nebo prostě jen tak chvilka relaxace.

Někteří z nás se vydali mimo areál školy za poznáváním s využitím naučné stezky a příjemnou procházkou naším krásně rozkvetlým městem.

Také žáci 6.A a 6.B pojali projektový den trochu jinak a vyrazili naučnou stezkou směrem na Želinu. Cílem byl kostel svatého Vavřince z první poloviny 13.století. Měli obrovské štěstí, když  cestou oslovili milou dámu, která měla od kostela klíč a provedla je celým kostelem. Paní všem vyprávěla zajímavé pověsti a historické události, které jsou spojené s tímto místem. Dozvěděli se také, že kostel je součástí mnoha akcí a v brzké době ho čeká oprava.
Potom pokračovali dále do Dolní Želiny a obdivovali Želinský meandr. Při cestě zpět poznávali veškeré ptactvo na řece Ohři.
1

SAMSUNG CAMERA PICTURES

IMG_1230

4

 foto č. 1

foto č. 2 ‚https://‘ “>

558 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno