I letos jsme vzdali 22. dubna v pátek  hold naší krásné planetě.

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí.

Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Den Země se tak stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

My jsme měli na programu úklid kolem naší školy, dokončili jsme nátěr plotu, přesadili si kytičky, keré nám zkrášlují prostředí školy a  vysadili novou tůjku před školou.  Vyčistili jsme si doskočiště a vyměnili starý písek za nový. V rámci ovoce do škol jsme opět měli možnost seznámit se s různými druhy ovoce a zeleniny, poznávali jsme je po chuti a také se učili, kde se pěstují a jak jsou pro nás přínosné ve zdravém jídelníčku. Na školních políčkách jsme zaseli nové plodiny, o které se budeme pravidelně starat. V neposlední řadě proběhlo hlasování v soutěži „Za zeď krásnější“ o nejlepší návrhy, které by měly ozdobit nově postavenou zeď, která ná odděluje od silnice.

Celé dopoledne se na nás smálo sluníčko, a tak jsme tento den uzavřeli malováním na chodníku, sportem a někteří také sladkou odměnou v podobě zmrzliny. Okolí naší školy se stále zlepšuje a my jenom doufáme, že si toho všichni budou vážit a budou si čistotu a jeho krásu stále udržovat.

 IMG_1011

foto 1.stupeň

SAMSUNG CAMERA PICTURES

foto 2. stupeň

SAMSUNG CAMERA PICTURES

foto ovoce

foto 1. třídy

SAMSUNG CAMERA PICTURES

foto výstava

 

  ‚https://‘ “>

1026 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno