Vážení rodiče,

pravidla pro ošetřovné se  mění. Nově mají rodiče nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských a dalších dětských zařízení, ale i některých sociálních služeb pro hendikepované.

Nárok na ošetřovné mají rodiče dětí mladších 13 let a bude vypláceno i při péči o starší hendikepované děti navštěvující školu. Stejně tak ho dostanou i lidé, kteří z důvodu uzavření zařízení některých sociálních služeb (denní stacionáře apod.) pečují o staršího hendikepovaného, který s nimi žije ve společné domácnosti.

Dva pečující se nyní můžou o péči střídat dle potřeby vícekrát a neomezeně. Znamená to, že např. oba rodiče se můžou střídat v tom, kdo bude chodit do práce a kdo zůstane doma s dětmi nebo hendikepovaným.

Ošetřovné bude vypláceno zpětně k datu přijetí mimořádných opatření. Ve chvíli, kdy tato mimořádná situace pomine, budou opět platit původní pravidla.

Jak o ošetřovné žádat

Pokud jste o ošetřovné ještě nežádali, žádost vám potvrdí škola ve dvou vyhotoveních. Druhé vyhotovení tiskopisu je právě pro případ, že se rodiče při péči střídají, jinak stačí jedno.  

Žadatel vyplní část B tiskopisu a předá ho co nejdřív svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále Okresní správě sociálního zabezpečení, která dávku vyplácí. Kdo už si o ošetřovné požádal, nebude muset zasílat novou žádost, čerpání dávky by se mělo automaticky prodloužit. 

Z důvodu omezeného provozu školy si prosím domlouvejte předání žádosti ve všední den

na  tel.: 474 335 121, popř tel. 702 292 632

Děkujeme

ošetřovné MPSV

ČSSZ

 

 

‚https://‘ “>

1316 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno