Je už každoroční tradicí, že 22. dubna na Den Země zvelebujeme a uklízíme okolí naší školy. Letos nás nepříjemně potrápila poměrně veliká zima, ale to nás neodradilo od práce. Uklízeli jsme,  hrabali trávu, stříhali okrasné keříky, zametali,  pleli, sázeli keře a do políček zeleninu, bylinky a okrasné rostlinky, natírali plot a také u toho trošku řádili.SAMSUNG CAMERA PICTURES

Odměnou je nám krásné a čisté okolí, které se budeme snažit udržovat a hlídat spolužáky, kteří si naší práce neváží a mají snahu nám zde pohazovat odpadky.

Dopoledne jsme si zpestřili ještě dalšími akcemi. Přijel k nám pan Pavel Petrek a ukázal nám svoji sbírku hadů. Velmi poutavě o nich vyprávěl a také nám dovolil si je podržet a pohladit. Děkujeme mu za návštěvu a těšíme se na další společné setkání.

DSC02521

 

Další akci jsme připravili na základě nabídky společnosti LAKTEA, která je schváleným dodavatelem a zajišťuje dodávky v rámci projektu „OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL“. Nabídla nám novinku, tzv. Doprovodná opatření, v rámci které jsme pro všechny děti z 1. stupně objednali ovocné a zeleninové ochutnávkové koše. Ty obsahovaly různé druhy ovoce a zeleniny. Děti se je učily poznávat, povídaly si o jejich využití, obsahu vitamínů a minerálních látek a nakonec všechno ochutnaly.

DSC02527

 

Celé dopoledne nám velmi rychle uteklo a když se konečně také trošku oteplilo a vykouklo sluníčko, odcházeli jsme domu s pocitem dobře vykonané práce a také obohaceni o nové poznatky a zážitky.

foto ve fotogalerii 2014-15

Ukázka hadů

Ovoce do škol

Práce v okolí školy

Okolí školy

 

 

  ‚https://‘ “>

1059 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno