je název soutěže, kterou jsme vyhlásili brzy na jaře. Cílem bylo získat, co nejvíce nápadů a návrhů na výtvarné ztvárnění malby na naší nové zdi u průtahu kolem školy, jejíž rekonstrukce  započala v dubnu 2016 a měla by být dokončena v roce 2018.

1

Sešlo se mám hodně obrázků a také nápadů, a tak to porota neměla vůbec jednoduché ocenit ty nejhezčí. Pak už jsme dali hlavy dohromady a začali přemýšlet, jak tyto návrhy co nevíce využít. A zrodil se nápad: jsme přece škola a tam se učí různé předměty…..takže ztvárníme jednotlivé předměty do bloků a mezi nimi dostanou příležitost se blýsknout s obrázky ti, co byli v soutěži vybráni porotou.

Nastala doba příprav: Jaký podklad ? Jaké bloky? Kdo připraví šablony? Kdo bude malovat?…. Začátek nebyl vůbec jednoduchý, jenom na otázku, jak máme udělat podklad pro malbu, nám každý z dotázaných odborníků odpověděl jinak, přesto jsme se  nakonec pustili do díla.

5

Připravili jsme si podklad pro první část malby a už natěšení jsme začali ztvárňovat naše návrhy tužkou. A v této chvíli se počasí rozhodlo, že bude proti nám, a začalo často pršet. I přes tuto nepřízeň se nám podařilo dokončit polovinu připravené zdi – první blok předmětů (plán byl namalovat dva bloky) a máme z naší práce obrovskou radost. Ztvárnili jsme zde naše symboly: vlajku, logo školy a část naší hymny (vše je dílem našich žáků) a dále předměty výchov: hudební výchova, výtvarná výchova, tělesná výchova a výchova ke zdraví.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Také jako první dostala příležitost vítězka naší soutěže Natálie Hefnerová, žákyně 9. třídy, namalovat svůj obrázek na panel, který bude oddělovat další blok předmětů.

27

Pokračování práce máme naplánováno na měsíc září, pokud nám to počasí dovolí. A teď už jenom doufáme, že se naše malba bude veřejnosti líbit a že se nenajdou vandalové, kteří by naši snahu a práci zničili.

30

foto ve fotogalerii 2015-16

 

 

  ‚https://‘ “>

968 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno