V sobotu 24. září se vypravila skupinka nadšenců na výlet, který připravila paní vychovatelka Vlasta Šilhanová. Naše cesta mířila do okolí Františkových Lázní a do Chebu. První zastávka byla v SOOSu. Je to přírodní rezervace na dně vyschlého jezera s rašeliništi a minerálními slatiništi. Typické pro přírodní rezervaci SOOS jsou bublající bahenní sopky.

Dříve než jsme vstoupili do této rezervace, svezli jsme se úzkokolejnou dráhou Kateřina a byli jsme svědky křtu dvou lokomotiv, které dostaly jména Katka a Barborka.

Další zastávkou, ze které jsme nemohli děti dostat, byl motýlí dům s živými exotickými motýly v jejich přirozeném prostředí. Motýli jsou z Afriky, Jižní Ameriky, jižní a východní Asie a z Austrálie.

A už byl čas na třetí zastávku a to hrad Seeberg, zvaný také Ostroh, jehož historie spadá až do 11. století, kde právě probíhal festival vína.

No a odtud hurá do Chebu, kde jsme navštívili Krajinku – odpočinkový a sportovní areál na březích řeky Ohře pod chebským hradem. Někteří využili lanové centrum, jiní se jen procházeli a obdivovali rostlinná zákoutí, či využili dětská hřiště s atrakcemi a vodními hrátky.

A závěr celého výletu byl na chebském náměstí, kde jsme obdivovali Špalíček –  malebnou skupinu jedenácti – původně středověkých kupeckých – domů, kašnu a mnohé další zajímavosti.

Výlet se zdařil, děti byly skvělé a všichni si ten den náramně užili.

Za všechny výletníky děkuje Mgr. Jarmila Svobodová

IMG_2602

foto ve fotogalerii 2016-17 ‚https://‘ “>

905 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno