První den

První den našeho dlouho očekávaného vodáckého kurzu jsme se plavili z Karlových Varů do kempu na Hubertusu za celkem krásného počasí. Dorazili jsme tam asi za 2 hodiny, postavili stany a povedlo se i rozdělat oheň a pak nám pěkně sprchlo. Oheň ale přežil a my se vydali do lesa na dřevo, což se obešlo bez větších zranění. Den byl zakončen opékáním buřtů a velmi milou přednáškou o první pomoci. Nejvíc nás rozesmál polorozpadlý stan našich spolužáků Ivana, Filipa, Danka a Dandy.

Druhý den

Peřeje na Hubertusu zdolali pouze ti nejsilnější z nás a tento den se neobešel bez „cvaknutí“. Naším cílem byl kemp Na Špici, asi nejlepší kemp z tohoto týdne. Stavěli jsme se na vynikající oběd v Dubině u paní Dvořákové. Velmi lahodné, sladké a plněné knedlíky jsme zajedli zmrzlinou či nanukem. Na Špici nás čekalo milé překvapení, sprchy. V noci nás učitelky vzbudily a hurá na stezku odvahy. I paní učitelka Černá se bála, která šla jako první.

Třetí den

Do odpoledních hodin jsme zůstali v kempu Na Špici, kde jsme hráli různé hry a hlavní táborovou hru, „Famfrpál“. Zde jsme se i naobědvali a kolem 14.00 vyrazili do Vojkovic, do kterých jsme dorazili okolo 16.00. Překonali jsme velké peřeje, které jsme všichni v pohodě zvládli. Do Vojkovic nás přijeli navštívit naši zranění kamarádi, kteří bohužel na vodák jet nemohli. Po velmi namáhavém dni jsme bez povídání zalézali do stanů.

Čtvrtý den

V 11.00 jsme zabalili stany a vydali se na nejdelší plavbu vodáckého kurzu. Čekalo nás zhruba 13 km. Ti, co byli v kánoích, se moc nenadřeli, ale ti na raftu dřeli a posilovali pádlováním. Kolem 15.00 jsme dorazili do Perštejna, kde jsme odevzdali lodě a pěšky se odebrali do kempu v Perštejně na koupališti. Opět jsme se těšili na sprchy, ale před tím jsme se vykoupali v bazénu. Kolem 18.00 byla nahlášena večeře U Chalupníka. Výborný řízek s hranolkami. Plný žaludek nám ještě víc „nacpala“ Kubova babička, která nám upekla bábovku. Ve 23.00 nám začala stezka odvahy. Připravili nám ji naši báječní instruktoři a naše báječné učitelky. Bohužel začalo vydatně pršet. A pršelo až do rána.

Pátý den

Ráno jsme zabalili všechno mokré a čekali na odvozy. Přijeli jsme domů a celé odpoledne jsme všichni prospali.

Děkujeme moc našim třídním učitelkám a instruktorům za perfektně strávených 5 dní na vodě.

Studenti 9.A a 9.B

IMG_20160616_124354

foto č. 1

foto č. 2

  ‚https://‘ “>

985 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno