V týdnu od 3. do 7. dubna se žáci naší školy zapojili do projektu „TÝDEN DOBRÝCH SKUTKŮ“.

Každý ví, že solidarita znamená dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře.

Na toto téma se v hodinách živě diskutovalo a žáci navrhovali různé formy pomoci. Dobrovolnické centrum RADKA nám vyšlo vstříc a společně jsme uspořádali přednášky a různé formy tvoření pro žáky prvních, druhých a třetích ročníků.

přednáška

V rámci tohoto projektu jsme zamířili do Nemocnice v Kadani, kde děti z prvních tříd navštívily oddělení dlouhodobě nemocných a domov pro seniory v nemocnici. Přinesly s sebou velikonoční zajíčky, vajíčka, kytičky, které vyráběly ve škole a vyzdobily jimi jídelnu na obou odděleních. Všechny seniory také potěšily básničkou a písničkami. Při odchodu zpět do školy se na malou chvilku také zastavily u pana ředitele nemocnice, který měl zrovna poradu, a také zde všem přítomným zpříjemnily básničkou dopoledne a popřály hezké Velikonoce.

1.A,B

Osmáci zamířili do Domova pro seniory v Kadani. Upravili tam hřiště na petanque, vypleli cestičky kolem laviček i skalku, naplnili truhlíky novým substrátem a celkově uklidili venkovní prostory. Také vytvořili vyelikonoční výzdobu před naší školou a nezapomněli ani na děti z afrických zemí, kam každoročně posíláme „skutečný dárek“. Letos finančně přispěli dětem v Africe na sešity, pravítka a tužky. Je důležité, aby se děti v celém světě mohly vzdělávat.

8.A

Třeťáci a družina pomáhali v kočičím spolku Petronella. Přinesli velkou sbírku pamlsků, konzerv, granulí, dek, hraček, pelíšků a čistících prostředků.

3.B

A šesťáci zase naopak pomohli psímu útulku v Ciboušově.

6.A

Páťáci navštívili zvířátka na Špičáku a přinesli jim na přilepšenou spoustu starého pečiva, jablíčka a mrkvičky

5.A

a také uspořádali sbírku hraček pro své mladší kamarády do družiny.

P1110253

Deváťáci se vypravili do chomutovského zooparku, kde vyčistili místní skanzen a udělali spoustu práce.

9.A

Čtvrťáci zamířili k našim kadaňským hasičům. Děti s rodiči a babičkami doma připravily sladkou dobrotu, kterou jim donesly na zdejší základnu.

4.A

Žáci sedmé třídy udělali sbírku oblečení a hraček pro děti z Domova pro osoby se zdravotním postižením v ulici Březinova a také uklízeli prostor Löschnerova náměstí.

7.A

Druháci pomáhali doma nebo spolužákům ve škole, v rámci spolupráce s mateřskou školou četli pohádky dětem před spaním a po přednášce p. Hamákové z mateřského centra Radka „O dobrovolnictví a pomoci druhým“  si takového dobrovolníka sami vytvořili.

2.B

Všichni jsme s podíleli na sbírce použitého oblečení, které jsme donesli do Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Dvořákově ulici.  Také jako každý rok, tak i letos přispíváme fondu Sidus na pomoc při léčbě vážně nemocných dětí v České republice.

Všem účastníkům tohoto projektu moc děkuji.

Mgr. Kateřina Marková

 

‚https://‘ “>

740 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno