DSC05842

Nelekejte se! Nic jsme neprovedli. Naskytla se nám skvělá příležitost nahlédnout za dveře Okresního soudu v Chomutově a dozvědět se něco o jeho činnosti.

Díky paní Renatě Filingerové ( Waldova maminka), která pracuje jako soudní zapisovatelka, jsme ve čtvrtek 22. června prošli bezpečnostním rámem v budově trestního soudu. Pozorné kontrole rentgenu neunikly ani naše tašky. Okamžitě se nás ujala paní okresní soudkyně a paní Filingerová. Obě nám vysvětlily pravidla chování u soudu. Zpočátku jsme byli trochu vyjukaní.

Naše kroky vedly do soudní síně, kde jsme se posadili na lavice a paní soudkyně obsadila své místo v popředí. Velmi pěkně nám začala povídat o své práci, dále o tom, jak se člověk může dostat před soud, jak probíhá jednání a určuje rozsudek. Také jsme si mohli prohlédnout soudní talár. Členové justiční stráže nás zavedli do cel umístěných ve sklepě budovy. Tam čekají obžalovaní na předvedení do soudní síně.  Mohli jsme si vyzkoušet pouta a převáděcí řetízek.

Celá exkurze byla velmi zajímavá a vhodně doplnila naše hodiny občanské výchovy. S paní soudkyní jsme se rozloučili trochu netradičně. Ať se tu raději nikdy nepotkáme.

DSC05843

Cestou ze soudu jsme vystoupali na městskou věž a prohlédli si Chomutov z výšky. Některým z nás se trochu točila hlava, ale překonali jsme se.

DSC05844

DSC05846

DSC05845

DSC05848

 

Všichni jsme si výlet užili a už se těšíme na prázdniny.

Holky a kluci z 8.B, Martina Seifertová,tř.uč a Marcela Havlišová p. asistentka

  ‚https://‘ “>

714 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno