Termín: 9. – 14. listopadu 2015

ODJEZD PONDĚLÍ 9. 11. 2015 v 16:00 hodin
sraz před školou nejpozději v 15:15 hodin

Návrat sobota 14. 11. 2015 v odpoledních hodinách, bude upřesněno cestou zpět po překročení hranic s ČR.

Program:

1. den – odjezd směr na Prahu, Plzeň, Rozvadov, přejezd přes Německo, Belgii do Francie
2. den – brzy ráno v přístavu Calais transfer do Anglie, dopoledne příjezd do Londýna – jedno z nejkrásnějších a nejrozsáhlejších měst světa, prohlídka nejznámějších pamětihodností s průvodcem: katedrála Sv. Pavla, most Millenia, divadlo Globe, Tower – nejzachovalejší středověká pevnost v Británii s korunovačními klenoty, most Tower Bridge – interiér, čtvrť Southwark, válečná loď Belfast, oblast výškových budov City, mrakodrap Střep 310 m; využijeme celodenní jízdné na metro a odpoledne navštívíme Přirodovědné nebo technické muzeum v oblasti Kensington. Večer odjezd metrem k autobusu a na ubytování do rodin a večeři.
3. den –  po snídani 9 – 12:30h (4 x 45min) výuka anglického jazyka ve škole s rodilým mluvčím dle jeho pokynů, odpoledne přejezd do přímořského letoviska Brighton, zde návštěva obřího akvária, procházka starými uličkami The Lanes, parkem kolem Královského pavilónu, návštěva zábavného mola Brighton Pier – typická stavba pro tuto oblast Anglie, možnost levných nákupů. Večer návrat do Londýna na ubytování do rodin, večeře.
4. den –  po snídani 9 – 14:00h (5 x 45min) výuka anglického jazyka ve škole s rodilým mluvčím dle jeho pokynů, odpoledne návštěva části Greenwich – nultý poledník, park, loď Cutty Sark, Námořní muzeum a lodí po řece Temži k našemu autobusu u O2 arény, večer odjezd na ubytování do rodin, večeře.
5. den – po snídani dokončení prohlídky Londýna s průvodcem – vládní třída Whitehall, domy Parlamentu s věží Big Ben, místo korunovací Westminsterské opatství, Buckinghamský palác- oficiální královské sídlo, odpočinek v parku Sv. Jakuba, náměstí Piccadilly, Čínská čtvrť a čtvrť SOHO, osobní volno v centru Londýna – projížďka na obřím kole London Eye, Covent Garden a pouliční umělci, nákupy, Národní galerie nebo Britské muzeu a jiné, vše dle dohody s dozorem. Večer se vrátíme metrem k našemu autobusu k O2 aréně. Odjezd z Londýna ve večerních hodinách a v nočních hodinách transfer do Francie.
6. den – Přejezd Francie, Belgie a SRN. Příjezd do ČR v dopoledních hodinách, návrat ke škole odpoledne, bude upřesněno po překročení hranic.

Program je orientační a může být aktuálně upraven průvodcem, prosím zvolte vhodnou obuv, náročné na chození.


Poslední rady na cestu:
nezapomenout cestovní doklad (pas nebo obč. průkaz) a vlastní kartičku pojištění
mobilní telefon – číslo prosím nahlásit paní učitelce, aktivní roaming
– pohodlné oblečení a obuv, také teplejší oblečení, počasí je podobné jako v ČR a to i na noc, rodiny nejsou zvyklé moc topit
– malý polštářek pod hlavu, event. přikrývku na cestu, fotoaparát, náhradní baterie, deštník – i když určitě nebude potřeba 🙂
– trvanlivé jídlo na cestu, v autobuse lze zakoupit za Kč teplé i studené nápoje
– pokud užíváte léky, nezapomeňte si je vzít s sebou
– v Anglii je jiná rozteč el. zásuvek, pokud budete používat el. spotř. je nutné mít redukci
– doporučujeme omezit elektroniku na minimum, aby ji děti neztratily nebo někdo neukradl
– drobné mince (EUR) na toalety při hyg. zastávkách Německo, Belgie, Francie
– Libry (GBP) jako kapesné (v obchodech můžete platit i kartou, vstupy pouze hotově)
hlavně však vezměte dobrou náladu a nadšení poznávat nové lidi a věci 🙂

SAMSUNG CAMERA PICTURES ‚https://‘ “>

823 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno