Utkání ve florbale

V úterý 22. 3. se utkala ve vzájemném souboji družstva žáků 1. A a 1. B. Hráli jsme každý s každým. Celkovým vítězem se stalo družstvo 1. A pod vedením Jirky a druhé a třetí místo obsadili žáci z 1. B pod vedením Davida a Adama. U těchto dvou rozhodl konečné pořadí počet vstřelených a obdržených branek. Přesto si všichni zaslouží pochvalu, protože bojovali s plným nasazením a s radostí.

IMG_0843

 

Blokové vyučování 

Blokové vyučování bylo náplní středečního vyučování v prvních třídách. Žáci měli připraveno celkem šest stanovišť z českého jazyka, matematiky a prvouky. Každý si rozhodoval sám o tom, kde začne a kam se přesune. Důležité v celé práci bylo čtení a svobodná volba podle vlastních zájmů žáků. Děti nadšeně přecházely ze stanoviště na stanoviště a neustále přepočítávaly počet splněných úkolů. V závěrečném hodnocení byla většina dětí ze sebe nadšena, protože si ověřily, co všechno zvládnou. Paní učitelky všechny chválí a všem založily portfolia, která si odnesou na konci roku domů. Rodiče neošidíme a pozveme je na další blokové vyučování.

IMG_0904

 

Projekt „Okno do světa“

Dnešní den byl od 10 hodin věnován školnímu projektu Okno do světa. V tomto projektu se žáci seznamují se sousedními státy, s jejich kulturou,  přírodou a mnoha dalšími zajímavostmi. My jsme si ukázali jaké zajímavosti děti mohou v Rakousku navštívit – Prater, solné doly a pohádkovou jeskyni Grottenbahn na kopci Pöstlingberg u Lince. A samozřejmě jsme nezapomněli na základní informace o Rakousku jakou jsou Vídeň, Alpy, Dunaj, euro, němčina, rakouské státní symboly, Marie Terezie a mnoho dalších. Na závěr jsme vypracovali pracovní listy a ty nejhezčí nás budou prezentovat na školní výstavě.

IMG_0810

IMG_0849

 

více foto na stránkách tříd ‚https://‘ “>

1560 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno