Na konci srpna dostala jedna naše paní učitelka tento e-mail s fotografiemi od svého bývalého žáka. S její dovolením jsem se rozhodla se s Vámi o něj podělit.

„Dobrý den..

      Vy  si na mě už asi nevzpomínáte ale já si na vás vzpomenu když píšu diktát nebo slohovou práci , protože to vy jste mě naučila číst a psát a za to vám velice děkuji.
    Jde tu o to že před pěti lety jste mi řekla že vám mám napsat až se mi bude dařit a teď se zadařilo .
Já hraju pozemní hokej a za těch pět let jsem se toho hodně naučil a tím že jste mě naučila nikdy se nevzdávat a vždycky pokračovat dál za svým cílem. Tím chci říct že jsem se dostal do nominace
Reprezentace v pozemním hokeji kluků do 16 let. Vy sama jste říkala že se mi jednou zadaří a , až se tak stane tak se vám mám ozvat a to se teď stalo. Tím že jsem se tam dostal tak budu hrát za
měsíc v Irsku reprezentovat Česko . Jo a taky se mi podařilo získat sponzora Adidas ale to je už vedlejší.
      Dole v popisku bude pár fotek na to aby jste si na mě vzpomněla. Nikdy jsem nebyl originální , ale i tak se mi podařilo dosáhnout dobrých výsledků.
       Pokud vás zajímá co budu dělat dál po základní škole , tak to bude asi armádní škola s maturitou a až dodělám maturitu tak se přihlásím do speciálních jednotek v Afgánistánu ano z ní to jako lež , ale není je to pouze sen dělat něco pro vlast..
      Tímto vám velice děkuji za všechno co jste pro mě kdy udělala a že toho bylo hodně.. byl jsem vaším žákem 4 roky a za tu dobu jste mi předala mnoho zkušeností..

 Děkuji za všechno..

 podpis“

Ani nemusím zdůrazňovat, jak nás tento dopis velmi mile překvapil a potěšil. Vždyť v dnešní době jsme spíše zvyklí na stížnosti, agresi, hrubiánství apod. Stěžovat si je velmi jednoduché a každý zjistí, že to hravě zvládne. Ale už jen málokdo umí ocenit snahu, píli, dobrou práci a práci nad rámec povinností  a vyjádřit nahlas poděkování a uznání. O to víc si ceníme dopisu bývalého žáka a děkujeme za krásná slova chvály pro naši paní učitelku. „Tomáši, držíme ti palce, aby se ti dařilo v osobním i studijním životě.“

Mgr. Irena Gahlerová, ředitelka školy

 

‚https://‘ “>

1174 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno