V pátek  2. prosince 2016 se sešel neuvěřitelný počet 67 dětí z družiny Skřítků, Sluníček a Lvíčat na Mikulášském spaní ve škole.  S pomocí rodičů si všichni našli a připravili koutek na spaní v naší krásné aule, kterou nám předem připravili paní uklízečky (a pak to zase po nás uklidily – za což moc děkujeme!) a  po „zprovoznění svého lože“ a rozloučení s rodiči VŠE ZAČALO….

…..Ochutnávka, co kdo má dobrého, jaké hračky si kdo přinesl, přijde Mikuláš, nepřijde? Bude čert, nebude? Nastalo veliké očekávání, které se změnilo v „taneční rej“, ke kterému se přidaly i paní vychovatelky.

Najednou se ozval zvuk zvonečku a bylo to tu! Přišel Mikuláš i hodný čert a ještě hodnější anděl.  Děti zpívaly, přednášely a za odměnu dostaly balíček se sladkostmi od anděla a pohlazení od čerta. Po skončení nadílky jsme si všichni společně zazpívali.

Když odešel Mikuláš, čert a anděl, začala druhá část večerního programu, na kterou se děti také nesmírně těšily – hry v bazénu, pak stezka odvahy, pohádka. K půlnoční hodině už byla znát únava, a tak byl vydán povel „ vyčůrat, umýt a do hajan“! Ani se nijak už neprotestovalo, válení v pelíškách byl zasloužený odpočinek a za chvíli se začalo ozývat dětské pochrupování. Paní vychovatelky se ale moc nevyspaly :), protože se nejenom celou noc střídaly na hlídce svěřených ratolestí, ale také protože se tu a tam ozvalo sténání, kňourání a jiné pazvuky ze spaní, které znají jen rodiče :).

Ráno již okolo sedmé hodiny se probouzeli první spáči, a pak už to šlo samo velmi rychle. Ranní hygiena, balení spacáků, karimatek a hurá na snídani, kterou připravily paní vychovatelky. Po osmé hodině začali přicházet rodiče,  a tak se děti loučily se slibem, že za rok zas tady a s Mikulášem, budou spát!

To byla pro paní vychovatelky velká odměna, která byla ještě umocněna pochvalou a poděkováním od rodičů, kteří ocenili obětavost a ochotu věnovat se dětem i v osobním volnu po pracovní době.

A nám nezbývá než smeknout před paní vychovatelkou Šilhanovou, Martínkovou a Novákovou a ještě jednou poděkovat.

Veliké díky také patří samozřejmě Mikuláši, čertovi a andělu, kteří nejen, že naše děti obdarovali, ale hlavně nám je všechny nechali :).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Příprava a očekávání

Nadílka

Stezka odvahy a koupání

Odpočinek a snídaně

 

  ‚https://‘ “>

884 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno