Ve středu 15.11. paní spisovatelka Petra Martišková přijala pozvání na naši školu – Kadaňskou jedničku, a pro žáky 6. ročníků připravila besedu pod názvem Léto v síti. Přesně tak se jmenuje i její kniha, která se věnuje nebezpečí na sociálních sítích. V úvodu besedy hovořila o spisovatelských začátcích a také o tom, jak vzniká kniha a jak ji vydat vlastním nákladem. Děti velmi zaujaly poutavě natočené trailery ke knihám.

Pak už se věnovala nebezpečí, které číhá na sociálních sítích. Mluvila o kyberšikaně a způsobech, jak se jí účinně bránit. Vysvětlovala, jak závislost na sítích vlastně vzniká, upozorňovala na mylné závěry průzkumů, z kterých vyplývá, že teenageři tráví na mobilu denně 3 hodiny, realita je velmi odlišná 8 – 15 hodin! Samozřejmě zdůraznila, že tato závislost s sebou přináší psychické problémy. Petra Martišková nabídla dětem pomocnou ruku v podobě Desatera pro chování na sítích.

Závěr besedy už patřil dotazům, a tady musím pochválit naše šesťáky, pokládali smysluplné otázky a potleskem vyjádřili nejen poděkování, ale i obrovské nadšení.

Děkujeme paní spisovatelce Petře Martiškové za úžasnou besedu a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Zita Peineltová

beseda-12

foto ve fotogalerii

 

94 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno