Dne 21. ledna 2017 si 19 účastníků + jeden malý pejsek vyšlápli na blízký kopec „Bystřičák“ a protože „toho“ bylo málo, tak ještě přidali výšlap na „Zlaťák“!

Dopolední počasí nám přálo, a tak jsme poklouzáváním došli přes Lesopark na cestu vedoucí na první kopec, kde se nám otevřel tak krásný výhled na Kadaň zase z jiné strany než z Úhoště, že jsme vůbec nelitovali, že jsme se v tom trošku smogovém počasí vypravili na cestu.

Děti se vyřádily na sněhu, a pak pomalu, samozřejmě jinou cestou, se šlo dolů s rozhodnutím, že „dáme“ ještě výstup na Zlatý kopec! Tady to bylo velmi zajímavé, museli jsme si najít svojí cestu nahoru, a tak  se šlo vzhůru po vrstevnici, koso, přes kameny, přes křoví….., ale opět krásný výhled stál za tu námahu.  Cestou zpět se děti naučily, jak se chodí z příkrých strání a poznaly, jak je jednoduché a rychlé si ve sněhu „kecnout na zadeček“…:)

Při náročnějším sestupu jsme viděli krásné koně ve výběhu za Jezerkou, které se hned k nám seběhli a tak byly děti nadšené, že vidí koně tak zblízka!

Od Jezerky jsme šli na kávu a čaj do restaurace Lidový dům, kde jsme konstatovali, že to opravdu stálo za tu krásu, kterou jsme viděli a zažili.

Již nyní se těšíme na další výstup a to na Dvouhrbý kopec za Jezerkou!

Jsem „letitá“ Kadaňačka a nikdy jsem tam nebyla- stydím se a hodlám to s dalšími zájemci brzy napravit :).

Vlasta Šilhanová

18

foto ve fotogalerii 2016-17

  ‚https://‘ “>

702 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno