Motoráčkem do Žiliny a zpátky

Žáci 2.A, 1.A a 1.B si vyjeli motoráčkem do Žiliny, aby se netradičně seznámili s okolím svého města a prohlédli si zajímavou historickou památku – železný železniční most vedoucí přes řeku Ohři. A nejen to. Každý z žáčků si mohl na chviličku vyzkoušet, jaké to je, být strojvůdcem a mohl si v kabině strojvůdce i zatroubit. Výhled na starý železný železniční most, na celou trať, Ohři i Kadaň byl prostě nádherný.

Prvňáčci se vrátili do školy a druháci pokračovali v obhlídce památek.

Beseda v knihovně

Nejprve se posilnili svačinou na Löschnerově náměstí a potom pokračovali na hrad. V knihovně už byli očekáváni na první letošní besedě. Paní knihovnice jim zopakovala zásady chování v knihovně, vysvětlila, jak jsou uspořádané knihy v regálech a odděleních. Doporučila jim vhodnou četbu a z několika knih přečetla ukázky. Paní knihovnice Vlasáková byla jako vždy skvělá. Děkujeme.

Památky

Cestu z knihovny  druháčci využili k prohlídce několika historických památek z mnoha, kterými se naše krásné město pyšní. Hrad, náměstí, radnice, kašna, morový sloup, kostel, Katova ulička, hradby, hradní bašta… Příště budeme obdivovat další.

22

foto ve fotogalerii

 

‚https://‘ “>

474 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno