V rámci celoškolního projektu Týden dobrých skutků zavítali zástupci žáků 4. A a 5. A do Nemocnice Kadaň, aby předali dárky dětem, které podstoupily operaci a leží na pooperačním oddělení. Naší průvodkyní byla zdravotní sestřička Jiřina Bartošová, která je maminkou naší žákyně Haničky a pomohla nám tuto akci uskutečnit.

     Paní Bartošová nás zavedla k operačním sálům, kde nás přivítala staniční sestra a zdravotní bratr. Vysvětlili nám, jak to před a po operaci dětí chodí, a že děti u nich dostávají po operaci diplom a hračku za statečnost a nebojácnost. V tuto dobu přišla naše chvíle a my předali dárky s hračkami a plyšáčky. Věříme, že naše hračky udělají nemocným dětem radost a budou se moci po operaci přitulit alespoň k plyšáčkovi, když u nich nemůže být maminka.

     Na pooperačním oddělení jsme se rozloučili a za odměnu nás paní Bartošová vzala do porodnice, kde jsme konečně spatřili malé miminko a péči o něj, ukázala nám a vysvětlila, jak funguje takový inkubátor, pak si většina z nás nechala změřit tlak. Na závěr nás čekala ještě sladká odměna od paní Bartošové. Poděkovali jsme za zajímavé odpoledne a s dobrým pocitem, že jsme udělali našimi dárky jiným dětem radost, jsme se ubírali k domovům.

 tř. uč.  Mgr. Zdeňka Kučerová

P1130063

Velice milá odezva na akci našich žáků: e-mail 17. 5. 2019

Dobrý den paní ředitelko,

ráda bych vyjádřila velké poděkování a pochvalu za krásný dobrý skutek, který se stal v úterý 14. května 2019.

Paní učitelka Mgr. Zdeňka KUČEROVÁ  zavítala se skupinou dětí z vaší ZŠ do Nemocnice v Kadani.
Na operační sály nám byl předán  dar – sbírka hraček – které budeme mít pro naše malé dětské pacienty.
Hračky, které vybrali ve sbírce vaši školáci ze čtvrtých a pátých tříd, budou postupně předávány dětem po operacích, jako malá odměna za jejich statečnost.

Všem, kteří přispěli do sbírky, všem, kteří ve svém volném čase vážili cestu do nemocnice a organizovali tuto milou akci srdečně děkuji .

S pozdravem za celý kolektiv, 

Jitka Marešová
vrchní sestra
Anesteziologické pracoviště Nemocnice Kadaň

P1130056

 

‚https://‘ “>

418 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno