20180613_125937Vše začalo pondělkem 11.6., kdy se skupina 60-ti nadšenců z Kadaňské jedničky vydala na cykloturistický kurz do Perštejna. Od školy jsme vyjížděli v 8.00 po třech skupinkách. Skupina „pěšáků“ dojela vlakem do Klášterce a pak vyrazila po svých.  Cesta na kole probíhala výborně, bez větších obtíží. V Peřejích jsme si udělali přestávku a pokračovali dál.  V Perštejně nás přivítal nemilý déšť a tak jsme museli rychle postavit naše příbytky na čtyřdenní pobyt.

Odpoledne jsme hráli míčové hry a plavali v bazénu. Obědy a večeře jsme měli v restauraci Chalupník.

Druhý den jsme se vydali na perštejnské skály, kde na nás čekali kadaňští hasiči s horolezeckou a slaňovací výbavou.  Většina žáků si vyzkoušela slaňování z 15-ti metrové skály za pomoci instruktorů.

Tímto bychom chtěli moc poděkovat kadaňským hasičům, zejména panu Janu Apolenovi a Vítězslavu Kýnovi za výbornou organizaci při slaňovacím výcviku pro naše žáky.

Další den jsme vyrazili na túru směrem na Horní hrad. Do Stráže nad Ohří jsme jeli vlakem a potom 15 km do kopce pěšky. Na hradě nás čekala prohlídka a střílení z luku na terč. Lukostřelec nám vyprávěl vše o středověkém lovu a dobývání. Vzhledem k časové tísni jsme pak byli nuceni běžet zpět na vlak.  Někteří to stihli a ti pomalejší čekali na další spoj.

Po příjezdu jsme opekli buřtíky a znaveni zalehli do spacáků. Odpočinek se ale nekonal příliš dlouho, protože ve 23.00 nás čekala stezka odvahy.

Kurz byl vyčerpávající a plný krásných zážitků.

Moc děkujeme paní učitelce Černé, Daníčkové, Michalové a Markové za super organizaci a perfektní akci.

Tým žáků  9.A

foto ve fotogalerii č.1

foto č.2

foto č.3

  ‚https://‘ “>

669 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno