Tak už je to tady, dne 21. 6. 2017 jsme s třídními učitelkami vyrazili na cyklistický a turistický kurz do Perštejna. Vyrazili jsme v 8 hodin od školy, všichni natěšení  a plní elánu, jak bude cyklisťák letos probíhat. Hned u startu se jednomu zhroutil řetěz a asi po dvou kilometrech se dalšímu spolužákovi rozbila sedačka. Naše učitelky nelenily a izolepou omotaly jeho rozbité sedátko. Cesta probíhala komicky, protože máme opravdu zdatné jezdce 🙂 .

První naše zastávka byla v Klášterci nad Ohří v lázních, kde jsme se občerstvili a vyrazili dále po cyklostezce v krásné přírodě. Kolem 11.00 jsme dorazili do kempu a začali stavět stany. Další komedie 🙂 . Většina z nás jsme stavěla stany poprvé. Některým to trvalo i hodinu, ale nakonec jsme všechny stany postavili a nastěhovali se do nových přístřešků. Jelikož bylo teplo, tak jsme si šli zaplavat do bazénu, který jsme měli hned před stany. Užívali jsme si vodní radovánky.

Kolem 15.00 jsme se rozdělili do týmů a začala naše první celotáborová hra. Díky této hře jsme poznali skoro celý Perštejn a už víme, kde co v Perštejně leží. Jako první došel do tábora tým, který se jmenoval „To je za trest“. Vedoucím týmu byl Filip Hrošek .

Po té jsme se vydali na večeři do restaurace Chalupník. Jídlo bylo výborné a ochutnali jsme i místní limonádu Chalupnici. Večer  bylo další koupání a míčové hry. Kolem 22.00 jsme se všichni uklidili do stanů a zkoušeli usnout.

Ráno 22.6. někteří z nás vyrazili pro snídani do místní večerky, v táboře jsme vyrobili švédské stoly a hodovali jak králové. Po snídani jsme vyrazili na hrad Perštejn. Po velkém výstupu jsme si odpočinuli a začali hrát stmelovací zajímavé hry. Dozvěděli jsme se něco i o historii hradu Perštejn.

Pak jsme šli na oběd opět k Chalupníkovi. Po obědě jsme se převlékli okamžitě do plavek, protože bylo šílené vedro. Hráli jsme hry ve vodě. K večeru jsme si opekli buřtíky a naučili jsme se sekat dříví na třísky. Kolem 20.00 přišel velký vítr a následně hrozná bouřka s přívalovým deštěm. Učitelky nás poučily, jak se chovat ve stanu, když prší, a potom jsme všichni čekali a čekali až déšť skončí. Nekončil….

Ve 23.00 nás naše velitelky vytáhly ze stanů a čekala nás stezka odvahy. Všichni jsem ji zvládli a někteří si přitom vyzkoušeli i zdatnost svých hlasivek 🙂 .  Noc jsem přečkali a trošku se i vyspali, i když jsme byli pěkně mokří.

Ráno jsme se nasnídali, složili stany a naložili p. Špičkovi do velkého vozu, aby nám je odvezl ke škole. Tímto mu moc děkujeme.

Cesta zpět byla rychlá a zvládli jsem ji všichni. Děkujeme našim učitelkám za  sílu, kterou musely v určitých situacích vynaložit, a celkově za parádní 3 dny.

Žáci 6.A a 6.B

IMG_20170622_101029

foto ve fotogalerii 2016-17 ‚https://‘ “>

831 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno