Pak pro Vás nabízí naše paní družinářka Vlasta Šilhanová různé aktivity, které pořádá o sobotách,  a získává stále více nadšenců do společné party.

V sobotu 14. května připravila akci s názvem „Výletní překvapení“. Měli jsme sraz u přehrady v Kadani a díky svolení pane ředitele Egra z Povodí Ohře jsme se mohli podívat dovnitř přehrady s výkladem pana hrázného Oldřicha Hybnera.

Po shlédnutí krásných krápníků, pohledu na Kaplanovu turbínu a odborném výkladu, co vše se musí hlídat, kontrolovat, čistit, opravovat, atd. ….. se šlo na další „překvapení“ a to pěšky do Rašovic na Vyhlídku.

Sice řady účastníků trošku prořídly, ale zdravé jádro „skalních“ došlo na skvělou palačinku, topinku a dršťkovou polévku s pivkem!

Po odpočinku  se skupina vrátila po cyklostezce zase do Kadaně a po cestě jsme plánovali další společný výlet.

Naše poděkování patří panu Hybnerovi, za odborný výklad a čas, který nám věnoval.

SAM_4638

fotogalerie 2015-16

 

Další výlet se uskutečnil v sobotu 28. května, kdy se  sešlo 29 účastníků u Kadaňské jedničky a autobusem vyrazili na Milešovku.

Start na výšlap byl v maličké vísce Černčice, kde jsme se domluvili, že nikdo nemusí pospíchat, každý jde tak, jak mu to vyhovuje, ale  musí se držet modré značky. Překvapivě byli na vrcholu nejmladší účastníci Tomík Kratochvíl  a  Maxík Kalčík, a pak pomalu docházeli i ostatní. Z rozhledny jsme si prohlédli okolí, odpočívali jsme při dobrém občerstvení a připravovali se na sestup dolů. Samozřejmně, že dole jsme byli všichni raz dva!

Návrh pokračovat ve výletu a vyjet si lanovkou z Krupky na Komáří vížku se setkal s kladným ohlasem, a tak jsme vyrazili.  Lanovkou ve dvojicích (bokem) jsme vystoupali na Komáří vížku, kde se každý kochal pohledem na Milešovku, Teplice, Bílinu a Krušné hory a zároveň se občerstvoval ve velmi pěkné restauraci  nebo venku v bufetu. Zpátky jsme se vrátili opět lanovkou a pak už jsme frčeli autobusem domů. Cesta ubíhala velmi rychle, neboť jsme si neustále sdělovali své zážitky z hezky stráveného dne a zároveň plánovali další možné akce.

Všem výletníkům, dětem a rodičům děkujeme za dvě  krásně strávené pohodové soboty a paní Vlastě za organizaci výletů a její elán a nadšení pro tyto aktivity :).

SAM_4673

 fotogalerie 2015-16

 

 

  ‚https://‘ “>

805 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno