Na pátek 22.září jsme si naplánovali zájezd do velkého zábavního parku u městečka Günzburg. Brzy ráno se autobus plný dětí z naší školy vydal směrem k německým hranicím. Během pětihodinové cesty jsme si udělali malou přestávku na občerstvení.

Na parkoviště u Legolandu  jsme přijeli jako první. V půl desáté jsme dostali vstupenky a plánek parku a netrpělivě čekali před vstupem. A pak to přišlo! V deset hodin se otevřely brány a my mohli vstoupit do nádherného světa LEGO kostiček. Za sedm hodin strávených v parku jsme zažili spoustu legrace i adrenalinu. Projeli jsme se horskou dráhou, navštívili továrnu na kostičky, obří akvária, ocitli se v říši faraonů, džungli, na hradě rytířů. Největším zážitkem byl asi sjezd vodním strmým korytem, ze kterého nikdo neodešel suchý. Celý areál jsme si prohlédli z vláčku, Legoland expresu, nebo z prosklené otáčivé věže. Výhodou bylo, že jsme nikde nemuseli stát fronty. V klidu jsme se prošli mezi modely nejznámějších staveb. K vidění byly Benátky s plujícími gondolami, mnichovský fotbalový stadion Allianz arena, hamburský přístav, Eiffelova věž a další stavby z Holandska, Anglie či Švýcarska. Každého jistě zaujmou postavy skutečných osobností.

Během dne jsme se řádně posilňovali. Tradiční české řízky, které jsme si přivezli z domova, jsme doplnili výbornou zmrzlinou, hot dogem a pop cornem.

Odpoledne už bylo příjemně teplo, tak jsme si poseděli na lavičkách, fotili se a užívali jsme si příjemnou atmosféru. Nakoupili jsme také nějaké dárečky a suvenýry. Celý den strašně rychle utekl. Plni zážitků jsme v půl šesté nasedli do autobusu a vydali se směr domov. Důležité je, že nikomu nebylo z atrakcí špatně, všichni byli báječní a moc si to užili. Děkujeme našim dětem za vzorné chování!

Nesmíme zapomenout na poděkování paní Hudkové z cestovní kanceláře, paní průvodkyni a oběma řidičům.

Náš velký dík patří panu zástupci Soukupovi, který se podílel na organizaci zájezdu.

Martina Seifertová, Petra Černá

8

 foto k nahlédnutí

co jsme viděli

 

  ‚https://‘ “>

1190 Celkem přečteno 3 Dnes přečteno