Spali jste už někdy na hradě? My, osmáci a deváťáci, jsme měli možnost přespat na hradě Hauenštejn, který stojí v rozlehlých lesích nedaleko Stráže nad Ohří. Prožili jsme tu  dva nádherné dny. K hradu jsme přišli ve čtvrtek dopoledne. Pěší túru zvládli všichni bez problémů. Po cestě jsme se zastavili ve vesničce Osvinov, kde jsme se seznámili s výskytem užovky stromové.

Během našeho pobytu jsme stihli spoustu aktivit a ani chvilku jsme se nenudili.

Prohlédli jsme si již opravené části hradu i ty, které čekají na opravu. Paní průvodkyně nám vysvětlila, že stavební práce jsou velmi finančně náročné, a proto organizují dobrovolnické brigády. Nejúžasnější pohled  se nám naskytl z věže hradu.

Okolí tvoří také botanická zahrada – arboretum – nabízí k vidění řadu unikátních druhů rostlin,např. z Japonska, Číny a dalších koutů světa. K mimořádným patří rovněž sbírka více než 40 druhů javorů.

Odpoledne jsme se zabavili jako žongléři. Je pravda, že někteří z nás  by mohli vystupovat v cirkusu. Stačila chvilka a naučili jsme se točit talíře na tyčce, žonglovat s míčky. Moc jsme se u toho nasmáli. Také jsme vytvářeli obrazy z přírodnin.

Večer jsme si sedli u ohniště, opekli buřty a zpívali a povídali si. Když nastala hluboká tma, paní učitelky pro nás nachystaly stezku odvahu. Báli jsme se, ale úkol – dojít ke kapličce a sebrat indicii, zvládli všichni.

Plni dojmů z celého dne jsme se uložili do spacáků a usnuli na hradě. Možná se někomu zdály strašidelné sny, ale ranní probuzení bylo nádherné. Vítalo nás sluníčko a křik pávů. Po snídani jsme z indicií složili obraz hradu, rozdali diplomy a ceny, rozloučili se se zaměstnanci. Vlakem jsme se vrátili do Kadaně.

Nejvíce jsme ocenili, že v okolí nebyl dosah žádných mobilních síti. Žáci si tak mohli užívat přírody, svých spolužáků, zábavy a ostatních aktivit. Nikomu však vymoženosti 21. století nechyběly.

Děkujeme Vám, holky a kluci. Byli jste skvělí!

paní učitelky Martina Seifertová a Kateřina Marková

P1030323

P1030324

 

foto ve fotogalerii 2016-17 ‚https://‘ “>

834 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno