V sobotu 20. června jsme měli hned 2 zástupce v závodech „Dračích lodí“ Kadaňský drak 2015. Za žáky se do boje pustili „Ajnštajni z 9.A ve složení: B.Suková, N.Hrdličková, V.Turda, J.Smažák, D.Kováč, J.Kelemaník, J,Miker, P.Gorol, T.Králík, V.Shelemba a N.Protivínská – bubenice a druhé družstvo vytvořily naše ženy „Jedničky“.
Přestože někteří z nich byli na vodě úplně poprvé, do závodění se všichni pustili s vervou.
V silné konkurenci 3 družstev obsadily obě posádky krásné 2. místo.

Naši deváťáci při 1.rozplavbě dojeli třetí, ale ve druhé už byli první a do třetí rozplavby dali všechny své síly a po zásluze dojeli do cíle jako vítězové se značným náskokem. I přes nepřízeň počasí děti dokázaly, že umí vzít za pádlo a konkurovat starším a udělanějším soupeřům ze stavebky. V očích paní učitelky třídní byli jasně první, součty rozhodčích je však s rozdílem 2 vteřin poslaly na 2. místo, i když díky matematickému šotku bylo družstvo žáků nejdříve dekorováno až na třetím stupínku.

Po přepočtení časů a bohužel až po vyhlášení, byl tento omyl opraven a tak si naši žáci po skončení závodů vyměňovali medaile a pohár se zástupci Gymnázia v Kadani, kteří byli na 3. místě.

I když zklamání našich dětí bylo při vyhlášení veliké, přesto se příští rok přihlásíme znovu a budeme opět bojovat.

Děkujeme 9.A a našim ženám za reprezentaci školy a gratulujeme!