V úterý 26. května jsme odjeli autobusem z Kadaně do Chomutova. Odtud jsme šlapali pěšky přes Bezručovo údolí na Ranč U Matěje, který se rozkládá v obci Blatno u Chomutova. Cestu s námi absolvovaly paní učitelky Elisová a Seifertová. Šli jsme zvolna krásnou přírodou, cestou jsme si dělali zastávky, abychom snědli svačinu. Ani jsme nevnímali, že jsme ušli 8km.Počasí nám moc nepřálo, ale byli jsme rádi, že neprší.

P1020722

Na ranči na nás již čekala noční vychovatelka, paní Moysh. Jakmile jsme se ubytovali v krásných pokojích, spěchali jsme na oběd. Byla špenátová polévka a kuře na paprice s rýží. Po poledním odpočinku jsme se rozdělili do 7 skupin. Paní učitelka Elisová měla na starost sportovní část pobytu a připravila pro nás víceboj ve družstvech. Nelenili jsme a začali hned plnit první disciplíny /skok z místa a běh/. Musíme říci, že někteří překvapili výbornými výkony a soupeřům nic nedarovali. Po sportovním klání jsme se vydali do obce Blatno, kde jsme obléhali místní obchůdek. Také jsme objevili lanové hřiště.

P1020734

 

Všichni zapomněli na únavu z ranního pochodu a řádně si to užili. V 18 hodin byla večeře a poté jsme hráli společenské hry. Moc jsme se nasmáli. Den se nachýlil ke konci a my usínali s novými zážitky. Kromě her a soutěží jsme také bodovali pokoje a začali jsme hned ve středu ráno. Děvčata neměla problémy, chlapcům sice chvíli trvalo než v sobě objevili smysl pro pořádek, ale nakonec to zvládli.

P1020792

Po snídani jsme se vydali do lesa, abychom si vyzkoušeli kreativitu. Naučnou část školy v přírodě a kreativní tvoření měla na starost paní učitelka Seifertová. Ani jsme netušili, kolik materiálu k tvoření skýtá les. Naším úkolem bylo připravit něco hezkého a zajímavého z kůry, listí, kapradí atd. /Ve fotogalerii si prohlédněte výtvory./ Ve středu odpoledne na nás čekala prohlídka bunkrů, které jsou součástí čs. opevnění z doby 2. světové války. Dozvěděli jsme se, jak bunkry fungovaly, prohlédli jsme si je i uvnitř. Byli jsme překvapeni, že bunkry jsou vybaveny i zbraněmi a vším, co vojáci za války potřebovali. Večer jsme se věnovali skládání origami a společenským hrám. Děvčata si pro nás připravila hru na městečko Palermo.

P1020783

Ve čtvrtek se na nás konečně usmálo sluníčko. Měli jsme velkou radost z návštěvy paní učitelky Vojířové a Markové. Mohli jsme jim ukázat celý areál. Skákali jsme na trampolíně, hráli fotbal, chodili na chůdách. Mohli jsme si pohladit koně pasoucí se na loukách kolem ranče. Po obědě přijel pan Fafek, který se celý svůj život zabývá myslivostí. Vyprávěl nám o ochraně přírody a vztahu ke zvířatům. Předvedl tzv. vábničky, paroží a mohli jsme si prohlédnout i zbraň. Celý pobyt jsme ukončili opékáním špekáčků a vyhlášením výsledků soutěží.

P1020732

V pátek ráno jsme šli pěšky do Chomutova. Z kopce se šlo báječně, byli jsme odpočinutí a nabití novými dojmy. Po příjezdu do Kadaně už na nás čekali milovaní rodiče.

P1020825

foto ve fotogalerii 2014-15

část 1.

část 2.

  ‚https://‘ “>

1363 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno