Celý týden se všichni žáci se svými pedagogy v různých hodinách věnovali našemu sousedovi – Polsku. Seznamovali se s geografií regionu, s faunou a flórou, historií, poznávali kulturu a sport, porovnávali jazykové a kulturní odlišnosti v literatuře, v hudbě a v umění. Seznámili se s významnými osobnostmi vědy.

Vše zaznamenávali ve společných pracích, které jsou vystaveny v pergole školy a tvoří souvislý přehled poznatků o Polsku.

Za svou snahu a nejlepší práce byli žáci odměněni sladkostmi a propagačním materiálem, který nám k tomuto projektu poskytl Polský institut v Praze.

Mile nás také překvapil zájem o spolupráci mateřské školy Písnička, která sídlí v naší škole. I naši nejmenší kamarádi se přidali k tomuto projektu a například s námi ochutnali polskou kuchyni – polévku polskou z červené řepy, polské rizoto, salát polský zelný s karotkou a jablky, polévku okurkovou polskou a Bigos – polské národní jídlo.

Tento projekt probíhá na škole již několik let. Žáci se hravou formou seznamují s cizími státy, s rozmanitostí různých kultur, jejich tradicemi a hodnotami.

48

2

26

foto:

zahájení projektu

průběh projektu

MŠ a závěr projektu

  ‚https://‘ “>

977 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno