První zprávu jsme obdrželi v 5:12 hodin:

Jsme na trajektu, vše OK.

Druhá zpráva v 9:41 hodin:

Jsme na místě, cesta proběhla bez problémů, jdeme na metro a vydáváme se do ulic Londýna. Trochu tu fouká, ale je docela teplo.

Třetí zpráva ve 12:44 hodin:

Je tu nádherně, vše probíhá dle plánu. Teď máme odpočinkovou pauzu, děti se vydaly prozkoumat obchody – ty se snad nikdy neunaví :). Všechny zdravíme.

Tolik prozatím z Londýna – omlouváme se za pozdní předání, ale bohužel v ulici školy dnes překopli kabel k internetu, tudíž nebylo možné tyto zprávy předat v čase. Večer máme přislíbené poslání podrobnějšího zpravodajství, takže jakmile je budeme znát, určitě je zde zveřejníme (doufáme, že i s nějakou fotografií).

Zpráva z prvního dne v Londýně:

Dnešní první den byl opravdu velmi, velmi náročný. Ale asi víc pro paní učitelku a pro mě, než pro děti. I když i na nich bylo v podvečer vidět, že toho mají opravdu dost. A nebylo divu. Zvládli jsme, a to po již tak úmorném cestování autobusem, přeplutí  Lamanšského průlivu, podstatnou část všech důležitých objektů, které stojí za to v Londýně vidět – od Tower Bridge, který jsme mimo jiné prolezli skrz naskrz, přes čtvrť City, Tower of London, lehký křižník HMS Belfast, divadlo Shakespeare’s Globe až po např. Přírodopisné muzeum. A nejen to. Po městě jsme se přesouvali pomocí jejich úžasné hromadné dopravy, jak metrem, tak i pověstným červeným double deckerem. A jejich podzemka? Opravdu „hukot“. A přesto jsme se vždy všichni šťastně shledali.

Mgr. Pavel Soukup

DSC_0087

Zpráva z druhého dne v Londýně: 13:18 hodin

Za chvíli dětem končí vyučování, vyrážíme směr Brighton, v plánu je podmořské akvárium, zábavní molo Brighton Pier a hlavně nákupy 🙂

22:22 hodin (našeho času)

Den druhý. Ne tak náročný, ve škole v komunitním centru se dětem líbilo, pozitivní ohlasy. Pak jsme vyrazili směr Brighton, na chvilku nám svitla naděje, že se zjeví slunce, ale byl to takový nesmělý pokus. Prošli jsme si Sea Life, podmořské akvárium, úžasné. Viděli jsme Brighton Pier, což jest zábavní molo s kolotoči, atrakcemi. Před nákupy jsme ještě zhlédli The Royal Pavilion, bývalé letní sídlo britských panovníků, naposledy královny Viktorie. No, a pak hurá do obchodu Primark! Nadšení dětí neznalo mezí.

Mgr. Pavel Soukup

DSC_0182

Zpráva z třetího dne v Londýně:

dopoledne

Zdravíme z Anglie, vše jde krásně, samozřejmě to nechci zakřiknout, žáci zatím poslouchají. Metro včera zvládli perfektně, z rozchodu se vždy vrátili všichni a včas.
Ve škole jsou spokojeni, chválí si výuku. Učitelům rozumí a to je prostě super.
V rodinách je vše v pořádku, děti mají spoustu zážitků a s rodinami komunikují.
Když jsem mluvila s dětmi, říkaly že se jim líbí, jak jsou zde lidi přátelští ve srovnáni s naší zemí. Také si někteří uvědomují, jaké mají doma hezké bydlení oproti Angličanům, kteří to doma s úklidem a designem moc neřeší. Děti obdivují krásu Londýna a některé by zde chtěly žít.
Mgr. Kateřina Marková

18:40 hodin našeho času:

Den se nám chýlí ke konci, čekáme na loď, která nás přiblíží k autobusu. Dospělí jsou unaveni a ti naši nezmaři jsou stále plni života. Péťa Mareš si konečně také něco koupil, úspěch :). Těšíme se na večeři, zvláště děti. My dva opět očekáváme brambory :).

Mgr. Pavel Soukup

21:51 hodin našeho času:

Dnes jsme se intenzivně vzdělávali a protože jsme byli opravdu úžasní, kromě dobrého pocitu jsme získali i certifikát. Po absolvování kurzu jsme se společně vydali autobusem k The Thames Barrier, neboli protipovodňové ochraně Londýna a Royal Observatory, kde jsme šlápli na pověstný nultý poledník. Poté jsme se šli pokochat námořní historií do National Maritime Museum, kde jsme si mimo jiné mohli vyzkoušet kormidlovat loď či projít se po The Great Map. No a den jsme zakončili užitím posledního druhu londýnské hromadné dopravy a to lodí po Temži. Nikdo kachny nenakrmil, tudíž i tuto část můžeme počítat mezi zvládnuté. A pak už autobusem na meeting point a hurá na večeři k našim dočasným rodinám.

Zítra prožijeme opět náročný den, nastartujeme se na London Eye, půjdeme vzdát hold královně k Buckingham Palace, projdeme zbylou část Londýna a jeho památek, utratíme poslední zbytky liber a navečer vyrazíme směr kontinentální Evropa.

Mgr. Pavel Spoukup

DSC_0266

Zpráva z posledního dne v Londýně:

14:39 našeho času:

Jsme v The National Gallery na Trafalgar Square. Už jsme 3x zmokli, ráno bylo bez mráčků :). London Eye bylo úžasné, Buckingham Palace krásný, viděli jsme výměnu jezdecké stráže, spousty veverek, Big Ben, ochutnali londýnský hot dog, který byl po našich bramborách skutečně lahodný. Teď se chystame na Piccadilly, Soho, Čínskou čtvrť a na závěr nákupy v největším nákupním centru Evropy.

Mgr. Kateřina Marková

IMG_4936

 příprava odjezdu a návratu do Čech:

18:16 hodin našeho času:

Právě všechny děti utrácejí poslední libry v nákupním centru, kolem šesté místního času se chystáme k autobusu a klidný odjezd směrem k trajektu a následně domů. Někteří žáci řikali, že to bylo moc krátké a klidně by tu ještě zůstali :).
Mgr. Kateřina Marková

DSC_0335

22:39 hodin našeho času:

Právě jsme odrazili od břehu, počítáme, že o půlnoci budeme na druhé straně, a pak tradá rovnou domů. Když to půjde dobře, tak jsme kolem jedné doma.

 

přejeme šťasnou cestu

poslední zpráva:

Očekávaný příjezd kolem 12 hodiny před školu. Cesta náročná, už se všichni těší domů.

 

foto ve fotogalerii 2015-16         1. den

foto ve fotogalerii 2015-16         2. den

foto ve fotogalerii 2015-16          3. den

foto ve fotogalerii 2015-16           4. den

poslední foto

  ‚https://‘ “>

1784 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno