Dne 21. 5. 2015 se žáci z devátých tříd podívali na provoz letiště Václava Havla. Exkurzi jsme zahájili ve výcvikovém středisku pilotů a palubního personálu. Dostali jsme se do trenažéru kabiny Airbusu A320, kde nám milý pan průvodce představil všechny významné činnosti, které musí zvládat letušky a stevardi při provozu dopravního letadla. Seznámili jsme se i se všemi důležitými informacemi o bezpečném provozu letadla v krizových situacích. Naučili jsme se opustit palubu do 90 sekund a dostali jsme příležitost opustit letadlo po nouzovém skluzu.
Druhá část naší exkurze se odehrávala přímo na ploše pražského letiště. Po průchodu odbavením na terminálu III nás pan Macháček, vysloužilý kapitán ČSA, odvedl ke speciálnímu autobusu. V něm jsme projezdili všechna přístupná místa letištní plochy. S vyčerpávajícím komentářem jsme přihlíželi, jak letadla parkují na stojánce, jak se pohybují po ploše, jak se nakládají i odbavují zavazadla i jak je letadlo vytlačováno ze stojánky. Prohlédli jsme si všechny významné provozy včetně biologické ochrany letiště a nákladní dopravy. Nakonec jsme prozkoumali hangár F, kde se provádí opravy a údržba letadel.

Z celé prohlídky jsme byli velmi nadšeni, děkujeme p. Landovi, který nám exkurzi zajistil a také nás po celou dobu doprovázel. Všem žáků jsme vyslovili pochvalu za velmi příkladné chování.

Mgr. David Chamula

051

foto ve fotogalerii 2014-15

  ‚https://‘ “>

1064 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno