Školní rok 2020 – 2021

prosinec – Vánoční besídky

Ve čtvrtek 17. 12. 2020 jsme měli v naší družině vánoční besídku. Už jsme se nemohli dočkat, proto jsme si čekání krátili zkrášlováním našich oddělení – Skřítkové, Sluníčka, Lvíčata. Ozdobili jsme si třídy vánočním stromečkem a také jsme tvořili. Pod rukama našich dětí vznikaly krásné vánoční dekorace. Vyráběli jsme z přírodních materiálů, ale také z papíru a korku, včelího vosku. Děti si domů odnášely svícny, anděly, stromečky a jiné ozdobičky. Měly velkou radost z toho, že potěšily nejen sebe, ale hlavně rodiče.

Besídku jsme začali poslechem koled a ochutnávkou cukroví, které napekli maminky, babičky a také tatínkové. Za napečené cukroví jsme pekaře odměnili krásným diplomem. Rozkrojili jsme jablíčka a hledali hvězdičku – pokaždé tam byla! Potom nadešel okamžik, na který se děti nejvíce těšily… . Rozbalování dárečků od svých kamarádů, ale i nových hraček a her, které dostaly do družiny. Bylo to velice pěkné odpoledne a už se těšíme, až se zase spolu v novém roce sejdeme.

Tímto bychom chtěli popřát všem krásné svátky vánoční a šťastný nový rok.

                                                                                                  Vaše vychovatelky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

září – Zářiové aktivity

Během měsíce září se děti seznamovaly s prostředím školní družiny, poznávaly se s novými kamarády, učily se pravidla chování v družině a hodně si hrály. Kreslily, stříhaly, lepily, stavěly z Lega, stavebnic a kostek. Jak obrázky, tak i různé stavby se dětem povedly a my je za to moc chválíme 🙂 .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii


 

Školní rok 2019 – 2020

únor – Pyžamová párty

Ve středu 12. února 2020 se děti ze všech oddělení převlékly do pyžam a vydaly se na oběd. Už se nemohly dočkat, až začne ta pravá každoroční „party“ v družině.  Tančily, hrály různé hry a ochutnávaly dobroty, které si přinesly z domova.

Bylo to zase jedno krásné a veselé odpoledne 🙂 .

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
</div>
<p><a href=foto ve fotogalerii

leden – Putování za sněhovou vločkou

Od 15. do 20.ledna se uskutečnila ve všech třídách školní družiny akce s názvem :
              „ Putování za sněhovou vločkou “

Děti ze všech oddělení – Skřítků,Sluníček, Lvíčat se zapojily do kreslení, vystřihávání, lepení, zdobení. Tak vznikly zajímavé výtvarné práce se zimní tématikou.Děti byly nadšené jaké hezké věci se jim podařily.

21.1. „Naši výtvarníci“ za své hezké práce dostali sladkou odměnu a pamětní list s omalovánkou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

leden – Anděl cestovatel

Ve čtvrtek 9. ledna si mohly děti prohlédnout všechny andílky, které během posledních tří
týdnů vyráběly libovolnou technikou, z libovolného materiálu, doma i ve školní družině.
Účast byla dobrovolná, a tak ti, co se snažili, byli v tento den odměněni.

Nejhezčí práce byly vybrány a zaslány do domova mládeže v Teplicích, kde budou
vystaveny spolu s pracemi škol z celé republiky.

Na nejhezčí výrobky čekají další hodnotné ceny.

Tak držíme palce našim dětem, ať patří mezi vítěze 🙂 .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

 

prosinec – Mikulášské spaní ve škole

V pátek 6. prosince 2019 jsme se moc těšili na „Mikulášské spaní“.  Pro prvňáčky to byla premiéra a všichni byli naprosto úžasní. Mikuláše se nikdo nebál, z čerta však měly některé děti respekt. Ten byl ale na ně velmi hodný a měl velký smysl pro humor. Pomáhal Mikulášovi rozdávat balíčky a také si s dětmi zazpíval. Když Mikuláš s čertem odešli, šly si některé děti zařádit do bazénu. Těm, co se nechtělo, zůstaly v aule a hrály různé hry. DJ Matýsek jim k tomu pouštěl hudbu. Na závěr mikulášského večera byla vyhlášena stezka odvahy, kterou všichni zvládli a podepsali se na pergamen. Malé děti usnuly jako první, ale ty starší si měly stále co povídat ? .

Ráno po snídani se začalo uklízet a pomaličku nastalo loučení. Tak zase příští rok?

Chtěly bychom moc poděkovat rodičům Matýska Rozsypala, kteří připravili pohoštění a sladké odměny pro všechny děti.

Další díky patří  též všem ostatním rodičům za dobroty, které si děti s sebou přinesly.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto ve fotogalerii

listopad – Dýchánek s maminkou

Na čtvrtek 21. 11. 2019 byly pozvané maminky do třídy Skřítků a strávily tak jedno odpoledne ve školní družině. Za úkol si měly donést jehlu, nit a vatu. Ve třídě už měly připravenou látku a další doplňky potřebné k ušití loutky čerta. Přidali se i tatínkové, sourozenci a babičky a všichni přiložili ruce k dílu. A tak se celé odpoledne stříhalo, šilo, lepilo a nakonec vycpávalo vatou, dokud  na nás nevykoukl krásný čertík.

Po příjemně stráveném odpoledni si dospěláci domů brali nejen své „andílky“  🙂 , ale i pěkně ušité čerty 😈 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

říjen – papoušci v družině

Ve středu 16.10.2019  jsme měli ve velké tělocvičně naší školy krásně barevné papoušky a  dvě maličké opičky.

Dozvěděli jsme se o nich spoustu zajímavých věcí. Papoušci nám předváděli různé triky a některé děti si je vyzkoušely na vlastní kůži.  Nakonec jsme si všichni mohli papouška pohladit.

Každý by si nejraději odnesl nějakého domů ? . Bylo to velice milé a poučné odpoledne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

říjen – Hallooween v družině

Ve čtvrtek 31.10.2019  se v družině sešly prapodivné postavy, ze kterých šel strach. Měli jsme tu kostlivce, čarodějnice, duchy a plno jiných bytostí. Lítaly, skákaly, tančily a vrhly se i na školní jídelnu, kde vše vyjedly. A protože měly málo, vrátily se do tříd, kde se cpaly doma pečenými muffiny, sladkostmi, sušenkami a vším dalším, co nám hodné maminky poslaly.

Tímto děkujeme maminkám, které háčkovaly, pekly, nakupovaly sladkosti a výzdobu a tak poslaly vše, aby si to strašidelné odpoledne děti užily ? ? ? .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

 

září – zahájení školního roku s Hopsíkem

Ve středu 18. září 2019 se u nás objevil náš oblíbený dětský bavič Hopsík. A jako vždy to v tělocvičně vřelo, hučelo a řádilo se. Děti ze školní družiny měly kouzelnické ukázky, zpívaly, tančily a dělaly plno dalších věcí. Prostě si užívaly na plné pecky.

Tak s plnou vervou do nového školního roku a uvidíme, co nás v něm všechno ještě čeká 🙂

Vaše vychovatelky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii


Školní rok 2018 – 2019

červen – oslava Dne dětí

V pátek 31. května 2019 jsme ve školní družině oslavili svátek všech dětí tím, že jsme šli do Zábavního parku. Děti si den náležitě užily a také zasportovaly. Skákaly na síť, lezly po lanech a také překonávaly různé překážky. Některé děti zvládly svou první jízdu v autíčku. Bylo to velmi zábavné odpoledne.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto ve fotogalerii

květen – Jak se neztratit v přírodě, aneb cesta za pokladem

Víte, jak se zachovat v přírodě, když se ztratíte? Víte, jak se o sebe postarat a co udělat? A víte co s sebou, abyste si poradili a pomohli v každé situaci?

To vše se naučili 17. května Skřítci, Sluníčka a Lvíčata při dobrodružné výpravě do okolí naší školy. Na konci dobrodružné cesty ještě hledali poklad, ve kterém našli certifikáty, lízátka a náramky s důležitými telefonními čísly, které nám věnoval náš hodný pan školník.

Teď už se všichni těší na prázdniny a pobyt v přírodě, kde využijí nově nabyté vědomosti ? .

SAM_6168

foto ve fotogalerii

 

duben – Slet v družině

V pátek 26. dubna 2019 jste mohli vidět, jak se kolem “Kadaňské jedničky“ rojí čarodějové a čarodějnice. Prolítli sídlištěm a zastavili se na dětském hřišti, kde jezdili po klouzačce, houpali se na houpačce, honili se za míčem a dělali plno dalších věcí. No řádili, jako malé děti 🙂

Byl problém je zahnat zpět do školy, kde na ně čekalo čarodějnické vysvědčení, letecký průkaz k oprávnění letu na koštěti, certifikát a stoly plné dobrot, které poslaly hodné maminky.

Všichni si báječně užili krásné a veselé odpoledne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

březen – Sbírka pro Petronellu

Ve středu  27.3.2019  jsme předali dobrovolnou sbírku od žáků naší školy do kočičího spolku Petronella. Děti přinesly do školní družiny nejen dobroty, hračky, mycí prostředky, ale také pelíšky a deky.

Velký dík patří všem, kteří přispěli do sbírky a p. Stáně Hamákové za odvoz.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto ve fotogalerii

únor – Písničky z jeřabiny

Ve středu 27. 2 .2019 proběhla ve školní družině akce s názvem „Písničky z jeřabiny“. Celým programem provázeli dva animátoři. Zpívali písně ze své tvorby, které děti rozpohybovaly a také měli připravené pěkné soutěže.

Bylo to veselé odpoledne a všem se nám líbilo :).

SAM_6137

foto ve fotogalerii

prosinec – Vánoční besídka

Ve středu 19.12.2018 se sešly děti u Skřítků, Sluníček a Lvíčků, aby společně oslavily Vánoce. Dárečky pro své kamarády chystaly celý prosinec. Pěkně zabalené a popsané je pak schovávaly do vánočního pytle ve třídě. Maminky ze svého vynikajícího cukroví poslaly vzorky, ze kterých jsme si udělali báječné pohoštění. Nechyběla ani kofola. A  tak jsme ve středu oslavovali, povídali, zkoušeli lidové tradice, mlsali báječné cukroví a hlavně rozbalovali dárečky. Teď už jen pomalu končí starý rok – co bude v tom  příštím….. . Necháme se překvapit.

Krásné Vánoce Vám  všem  přejí  vaše vychovatelky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

prosinec – Čertovská show

Ve středu 5. 12. 2018 nás v družině již podruhé navštívil kouzelník. Předvedl dětem hezkou čertovskou show s kouzlením a tančením. Prostě legrační program, do kterého se okamžitě zapojily všechny děti.

Představení se líbilo a s panem kouzelníkem Hopsíkem se opět setkáme!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

listopad – Mikulášské spaní

V pátek 30. listopadu 2018 jsme přespali ve škole!

Pro prvňáčky něco nového a nezvyklého. Ostatní „ mazáci “ už věděli, do čeho jdou a kam si spolehlivě lehnout, aby na ně nedohlédly naše ostříží zraky. Na nás si ale nepřišli! Po návštěvě Mikuláše a čerta jsme popřáli Ondráškovi k jeho svátku a šli plavat. Ten, kdo nechtěl plavat, tak si zatančil na disco písničky a zahrál židličkovanou. Nejvíc se děti těšily na stezku odvahy a zvládli ji všichni ? . Pak už jenom pohádka na dobrou noc a do spacáků. Ráno jsme snídali dobroty, které nám přinesli rodiče a za to jim patří velké díky!

Pak už jenom velké stěhování domů.

Rodiče, máte úžasné děti !

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto ve fotogalerii

listopad – Dýchánek s maminkou

V úterý 27. 11. 2018 jsme se již tradičně sešli ve školní družině Skřítků s dětmi a jejich maminkami, tatínky a společně se pustili do výroby adventní dekorace. Rodiče za pomoci svých dětí  s vervou barvili, stříhali, lepili a vázali. Obdivuhodné při práci byly nejen maminky, ale hlavně tatínkové, kteří si s nekonečnou trpělivostí nechali pomáhat, radit a poučovat od svých ratolestí. Na konec své snahy jim všem byla odměnou kytička vánoční růže s roztomilým čertíkem, kterou si hned odnášeli domů.

Odpoledne proběhlo za velmi milé a veselé atmosféry, všem se moc líbilo a my děkujeme za návštěvu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

listopad – keramická dílna

V pátek 9. 11. 2018 byli Skřítci, Sluníčka a Lvíčata pozvaní do keramické dílny ve středisku Radka. Děti se tam naučily za pomoci lektorky vyrobit z keramické hlíny andělíčka. Prstíčky nejdříve nechtěly poslouchat, ale po chvilce začaly vytvářet pěkného andělíčka. Čtrnáct dnů se budou sošky sušit. Po dohotovení budou výrobky předány do oddělení LDN v kadaňské nemocnici, kde budou určitě pacientům dělat velkou radost. Sváteční čas přichází a ne každý má to štěstí být se svými blízkými. Proto i malý dáreček rozjasní těmto lidem oči a udělá radost.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

říjen – Podzimníček

Říjen byl pro Skřítky, Sluníčka a Lvíčata ve znamení podzimu. Děti měly za úkol vyrobit z dýní, šišek, listí a jiných přírodnin “Podzimníčka“, kterého si pak přinesly do družiny.  Ve středu 10. října potom při společné akci vytvářely panáčky z listí. Výrobky z domova a ze společné práce se všem moc povedly.

Za odměnu je pak potěšily diplomy, obrázky a sladkosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

září – zahajujeme nový školní rok

Tak nám to zase začalo. Prázdniny skončily a máme tu nový školní rok. Ve školní družině jsme uvítali nové kamarády a kamarádky, kteří přišli do první třídy. Děti z vyšších ročníků je přijaly mezi sebe a ukázaly jim, jak to chodí ve školní družině. A tady je pár ukázek na fotografiích, co všechno podnikáme: kreslíme, hrajeme si ve třídě i venku, jdeme na dětské hřiště. Když je pěkné počasí, tak si zajdeme  i na zmrzlinu. Také chodíme do kina, něco vyrábíme a někdy mezi nás přijde zajímavý host. Ve středu 19.9.2018 k nám zavítal SKAUT Méďa a vyprávěl nám zajímavé zážitky. Mimo jiné nás pozval na „Herní odpoledne“ a do knihovny, kde bude předčítat. Ve školní družině se nudit opravdu nebudeme.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii

Školní rok 2017 – 2018

květen – Halabala show

Ve středu 16.května 2018 navštívil družinové děti kouzelník, který všechny zapojil do krásného kouzelnického, tanečního a soutěžního programu.

To bylo výskotu, jásotu a smíchu :) :) :)

Představení se všem nám velmi líbilo a děti byly nadšené!

Na závěr se všem dětem podepsal na předloktí, a protože nadšení nebralo konce, tak v některých případech i na obě ruce :)

Děkujeme, moc jsme se pobavili.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2017-18

duben – Slet čarodějů a čarodějnic

JIž ve středu 25.4.2018 se slétli čarodějnice a čarodějové na svůj rej s pohoštěním. Nejdříve zaletěli  k malým kamarádům do mateřské školky Písnička, kde si společně zazpívali a zatancovali. Po té se posílili ve školní jídelně a pak už nastal pravý rej dovádění a skotačení v družině :) .

9

11

foto ve fotogalerii 2017-18

duben – Hmyzí domečky

V přírodě všeobecně mizí velké množství hmyzu, a proto je stále méně opylovačů květů…

Abychom přírodě alespoň nepatrně pomohli, zapojili se Skřítkové, Sluníčka a Lvíčata do projektu společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s., s názvem  – „Stavíme hmyzí domečky“.

Jeden hmyzí domeček jsme vyrobili v družině. Další pak vyráběly děti během března se svými tatínky, dědečky a strejdy doma, za což jim velice děkujeme. A aby maminky, babičky a tetičky nezůstaly pozadu, vymýšlely k hmyzím domečkům krásné básně. Všechny domečky jsme rozvěsili v areálu školy, kde je mohou děti sledovat. Tři nejhezčí vyfocené domečky a básničky zašleme do soutěže, kde porota vybere nejzdařilejší práce. Vyhodnocení bude 23. dubna 2018. Tak držíme palce, protože na nejlepší práce čekají báječné odměny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2017-18

duben – Sbírka pro kočičky

Ve středu 4. 4. 2018  děti ze školní družiny předaly dary z dobrovolné sbírky, která probíhala na naší škole v měsíci březnu, do kočičího spolku Petronella.  Shromáždilo se tolik dobrot, mycích prostředků, pelíšků, dek, aj., že bychom to ani neunesli, proto nám s odvozem pomohla p. Stáňa Hamáková. Chtěli bychom jí touto cestou moc poděkovat.

Děti se pomazlily s kočičími kamarády a měly radost, že udělaly dobrý skutek.

Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se zapojili do této akce a přispěli do naší sbírky.

za školní družinu Mgr. Jaroslava Nováková

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><img class=foto ve fotogalerii 2017-18

březen – svátky jara

Letošní březen se jarně zrovna neukázal, a tak si ho Skřítkové, Sluníčka a Lvíčata  alespoň ve školní družině připomněli. Stříhali, lepili, kreslili, malovali, různě vytvářeli a nakonec překrásně nazdobili své třídy a prostory školní družiny. Zbyla i pěkná velikonoční výzdoba pro maminky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2017-18

únor

Pyžamová párty

Ve středu  14.února 2018 se děti ze školní dužiny převlékly do pyžamek  a vypravily se navštívit kamarády z MŠ Písnička.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p>Nejprve jsme se zastavili u nejmenších dětí a pěkně jim zazpívali, pak jsme pokračovali dál k  Mravenečkům, kde  nás čekalo  překvapení.  Žádné děti zde v postýlkách nebyly !!!</p>
<p>Uf, naštěstí to byla jen legrace a Mravenečkové po chvilce začali vylézat z pod postýlek, kam se nám schovali 🙂 .  Zatancovali jsme si společně s p. učitelkou Ivankou a Helenkou a pak už hurá na oběd. Po obědě začala pravá párty! Ochutnávka dobrot, které si děti přinesly, hry jako židličkovaná, sochy a samozřejmě  diskotéka.</p>
<p>Bylo to radostné a veselé odpoledne a přestože jsme byli v pyžamkách, tak spát se nikomu z nás nechtělo 🙂 .</p>
<p><img class=foto ve fotogalerii 2017-18

leden

Sněhulákový den

Na první měsíc v roce jsme dětem nachystali „sněhulákování“.

Děti dostaly domácí úkol – vytvořit doma sněhuláka: z vlny, látky, krabiček, vaty, kuliček krepového papíru, malováním na čtvrtku pomocí vodovek, voskovek, křídy, klovatiny…
A tak lepily, trhaly, skládaly, stříhaly, mačkaly a barvily vše, z čeho šel sněhulák udělat a to i za vydatné pomoci svých maminek.
Hotovými výrobky jsme si všichni nazdobili třídy.

 

Náš projekt jsme zakončili 17. 1. 2018 akcí „Sněhulákový den“.

Všichni jsme tento den přišli v bílém jako sněhuláci. V každé třídě ŠD byly pro děti připravené soutěže a diskotéka.

Děti se ve třídách střídaly a vyhodnocovaly výrobky, které byly v každé třídě vystaveny. Závěrečné hodnocení proběhlo společně, kdy byli vítězové odměněni nejen diplomy a dárečky, ale i mohutným potleskem od svých kamarádů.

Děti i vychovatelky se toto odpoledne hodně zasmály i pobavily a všem se akce moc líbila.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2017-18

prosinec

Vánoční besídka

Ve středu 20. 12. 2017 proběhla ve školní družině Skřítků, Sluníček a Lvíčat vánoční besídka.

Pod stromečkem čekaly krásné dárky, které Ježíšek vybral dětem na hraní v družině a na stolech nechybělo ani vánoční cukroví, které nám hodné maminky donesly na mlsání. Pak už se stačilo celé odpoledne jen bavit, hrát hry, tancovat, mlsat a povídat si. Nakonec si děti rozbalily dárečky a hned se mohly vrhnout do hraní s novými hračkami.

Však už to bylo zapotřebí, protože jich malí rošťáci dokázali od září plno zničit 🙂 .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2017-18

Mikulášské spaní

V pátek 8.prosince 2017 jsme se konečně dočkali a děti z oddělení Sluníček a Lvíčat přespaly ve škole.

Přišel nás navštívit Mikuláš s čertem.  Anděla si vybral sám čert a to Aničku Groholovou. Mikuláš a čert byli hodní, po rozdání dárečků se rozloučili a slíbili přijít zase za rok!

A pak začala ta pravá zábava. Některé děti šly lumpačit do bazénu a ostatní měly discopárty. Po občerstvení  se  někteří odvážlivci pustili na strašidelnou stezku! Museli přinést důkaz, že došli až na konec dlouhé temné chodby.

Noc proběhla bez pláče, k snídani byl čaj a dobroty. Děkujeme  obětavým  maminkám, babičkám za přinesené mňamky pro všechny děti k snídani.

SAM_5719

SAM_5760

foto ve fotogalerii 2017-18

S čerty nejsou žerty

V úterý 6. 12. 2017 si užily děti ve školní družině Skřítků, Sluníček a Lvíčat mikulášské zábavy. Kdo chtěl, donesl si masku čerta, Mikuláše nebo anděla a bláznivé odpoledne mohlo začít. Nejdříve jsme postrašili paní kuchařky v jídelně, které dětem za odměnu daly moc dobrý oběd.

Pak šup do tříd, kde se hrály hry, tančilo se a bláznilo.

Když došly síly, vrhly se děti na pohoštění, které nám poslaly hodné maminky.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2017-18

listopad

Dýchánek s maminkou

Advent a čas vánoční se blíží, proto přišly nejen maminky, ale i tatínkové a babičky za svými dětmi do družiny Skřítků, kde pro ně byla připravena pěkná předvánoční dílnička. Prkýnko, šišky, vatové kuličky na sněhuláčka, plát včelího vosku na svíčku, šikovné ruce, dobrá nálada a každý si po skončení společného odpoledne odnášel domů moc pěkný svícen na vánoční stůl.

Děkujeme všem za milou návštěvu a příjemně strávené odpoledne 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto v galerii 2017-18

Hasič v družině

Ve čtvrtek 9.11.2017 jsme se zúčastnili besedy a měli možnost si prohlédnout pomůcky hasičů, které potřebují při zásahu u ohně.

Pozvali jsme pana Františka Bůchu, který dětem ukázal a  vysvětlil, jak se co používá.  Děti si mohly vyzkoušet váhu  přilby, bundy, bot a různé doplňky, které musí mít hasič u sebe při zásahu. Také si mohly  rozbalit a sbalit hadice, jako se to dělá při „hašení ohně“.

I my vychovatelky jsme byly nadšené jeho hezkým a trpělivým přístupem k dětem!

Děkujeme 🙂 .

SAM_5635

Lvíčata a hasič

SAM_5655

Skřítkové a hasič

SAM_5614

Sluníčka a hasič

říjen

Veselý zdravotník

Zavázat vymknutou nohu, odnést zraněného kamaráda, pomoci nevidomému na ulici…, to není pro děti školní družiny Skřítkové, Sluníčka a Lvíčata žádný problém. Mohly to dokázat ve středu 4. října ve školní tělocvičně, kde jsme se všichni sešli. A nejen že si vyzkoušely několik forem pomoci, ale taky si pořádně zadováděly. Na závěr se všichni rozprchli do svých tříd, kde dostali sladkou odměnu a certifikát, který si mohli hned vybarvit a trochu si odpočinout. A co bude příště? No uvidíme…:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto k nahlédnutí

září

 Vstup do kouzelné země Skřítků, Sluníček a Lvíčků.

Škola začala a tím i školní družina, ve které je pro děti připraveno nepřeberné množství aktivit. Od hraček přes kreslení, vyrábění, sledování pohádek, čtení z knih, časopisů, vycházek na hřiště a do přírody, kolektivní akce, soutěže, navštěvování kina, až po zmrzlinku u „Domečku“ za pěkného počasí.

Tak hurá do nového školního roku 2017 – 2018.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 foto k nahlédnutí

Školní rok 2016 – 2017

červen

Šouparáda

1. června 2017 jsme oslavili Den dětí opravdu zábavně. Navštívili jsme s družinou Zábavní park v Kadani, kde jsme lítali v balónkách, sjížděli na bobech klouzačku, skákali na síť, stavěli pevnost z molitanových kostek a někdo si vyzkoušel jízdu v autíčku. Smáli jsme se, bavili se, soutěžili, no prostě slavili.

Bylo to opravdu velmi zábavné odpoledne a příští rok si to určitě zopakujeme.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2016-17

květen

Planeta květin

Ve  středu  17. května 2017 jsme se ve školní družině přenesli na planetu květin. Děti i vychovatelky přišly jako „kytičky“ a venku, díky krásnému počasí, všichni zářili. Děti kreslily barevnými křídami květiny podle  své  vlastní fantazie  a  tak před školou vznikly krásné květinové malůvky. Odpoledne bylo veselé a všechny děti byly odměněny sladkostí a certifikátem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2016-17

duben

Čarodějné odpoledne

Ve středu 26. dubna 2017 se děti ve školní družině proměnily v čarodějnice, čaroděje, ale i jiné pohádkové bytosti. Byli jsme navštívit naše malé kamarády ve školce, trošičku je postrašit a předat dárečky. Společně jsme si zazpívali a v dobré náladě odcházeli. Na rozloučenou jsme dostali malou odměnu.

Odpoledne jsme si moc užili. Házeli jsme čarodějným koštětem, hráli „židličkovanou“, lítali na koštěti, ale také mlsali dobroty. Vše jsme završili diskotékou. Všichni účastníci dostali pamětní list a sladkost. Tak zase příští rok…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2016-17

Kocouři v družině

Ve středu 12. dubna 2017 k nám do školní družiny zavítala p. Hamáková a její dva kocourci. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a také to, že právě tito dva kocourci to neměli ze začátku svého života jednoduché. Je dobře, že jsou lidé, kteří se postarají s láskou o opuštěná a nemocná zvířátka. Děti se také dozvěděly spoustu nových slov a jejich význam. Např. slovo adopce. Právě tito dva chlupáčci jsou adoptovaní.

Když se kocourci rozkoukali, tak si je děti mohly pohladit. Bylo to velmi veselé odpoledne. Děkujeme Stáně Hamákové za milou a také poučnou přednášku.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto ve fotogalerii 2016 – 17

březen

Svátky jara

V pátek 24. března  jsme se konečně dočkali! Venku všechno kvete a sluníčko krásně hřeje. Bylo ideální počasí pro jarní hrátky. Proto jsme neváhali a s chutí jsme oprášili míče, švihadla, kruhy a kdo chtěl, tak si šel zacvrnkat kuličky nebo malovat křídou na chodník. Bylo to krásně strávené odpoledne  a pokud bude přát počasí, tak budeme venku pořád.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2016-17

únor

Kdo žije v lese

Zookroužek, ve spolupráci se zoologickými zahradami v severočeském a středočeském kraji nám nabídl přednášku o zvířatech. Přijali jsme a 15. 2. 2017 k nám do školy přijela paní Renata Vydrová a uspořádala besedu na téma: „ Kdo žije v lese“. Děti se dozvěděly o zvířátkách mnoho zajímavých věcí a také si zasoutěžily.

Paní Vydrová měla řadu fotografií, které jsme si společně  prohlédli, odpovídala na různé dotazy a na konci všechny děti odměnila malou sladkostí.

Druhý den jsme ve školní družině malovali zvířátka, o kterých jsme slyšeli na přednášce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2016-17

Pyžamová párty

V úterý 14. února  2017 jsme pořádali ve školní družině toužebně očekávanou akci: „ Pyžamovou párty“. Děti se převlékly do pyžamek a hurá na oběd. Po obědě začala ta pravá „párty“. Nechyběly soutěže, hry, diskotéka a také ochutnávka různých dobrot, které si děti přinesly. Ani se nám nechtělo převlékat z pyžamek do oblečení a odcházet domů. Každá párty však musí jednou skončit a tak….. příští rok zase všichni do pyžam!

Děkujeme touto cestou rodičům, kteří nás v této akci podpořili a nakoupili pohoštění, sladkosti, džusy a jiné pamlsky pro děti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2016-17

leden

Celý leden byl ve všech odděleních školní družiny, znamením stolní hry „ Člověče, nezlob se“.

Děti každou volnou chvilku úporně hrály a sbíraly bodíky. Vítěz může být pouze jeden, nicméně velká pochvala patří všem, kteří se turnaje zúčastnili. Odměnou jim byla sladkost a certifikát.    

   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   

foto ve fotogalerii 2016-17     

Lvíčata v lednu

Díky napadanému sněhu  si děti mohly v tomto měsíci užít zimních radovánek – koulovačky, stavění sněhuláčků i  „vyválet si svého anděla“!

SAM_5202

Byla vyhlášená soutěž o krále ve hře Člověče nezlob se! Musím děti pochválit, že se  všechny  ochotně zapojily do hry!

SAM_5219

Také jsme se pomaloučku začali připravovat na Masoputní rejdění. Každý si udělal svou masku a někdo i dvě. Všichni si sami masky obkreslili, vybarvili, vystříhali. Jsou velmi šikovní a ochotni pomáhat pomalejším kamarádům. Proto všechny  moc chválím!

SAM_5238

foto ve fotogalerii 2016-17

Hurá  –   konečně sníh!

Zaradovaly se děti sice až po prázdninách, a na 6. ledna se pořádně oblékly. Konečně se Skřítci a Sluníčka dočkali sněhu. A proč za ním chodit daleko, když je ho plný školní dvůr. Pořádně se nabalit a honem ven na koulovačku.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto ve fotogalerii 2016-17

prosinec

Vánoce u Skřítků

Ve středu 22.12 jsme si užili nádherné odpoledne. Děti již dopředu pěkně nazdobily třídu. Kdo chtěl, domluvil se svým kamarádem, pro kterého pak donesl dáreček do vánočního pytle, který byl brzo naplněný k prasknutí. Celý týden už se nedalo s dětmi vydržet, jak moc se na oslavu těšily. Taky bylo na co – hráli jsme hry, povídali si o zvycích u dětí doma, vyzkoušeli jsme si lití vosku do vody, rozkrajování jablíčka. Na konec jsme si sedli do kroužku a za plamenu svíčky každý všem popřál něco pěkného. Po té nastalo naprosté bláznění při rozbalování dárečků, mlsání cukroví od maminek a řádění ve třídě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto Vánoce u Skřítků

Vánoce u Sluníček a oslava narozenin

Ve středu 21.prosince 2016 jsme měli vánoční besídku spojenou s oslavou narozenin. Malá slečna z 1.C –  Verunka Šindelářová spolu s námi oslavila své sedmé narozeniny. Maminka Verunky přinesla pohoštění a také „ šampíčko“. Dostala krásné obrázky od dětí a také „hobla“. Potom jsme si rozdali dárečky, zazpívali koledy a hráli „židličkovanou“. Nezapomněli jsme ani na tradice . Rozkrojili jsme jablíčka a hledali hvězdičku. Vždy jsme jí našli a jablíčka hned snědli. Také jsme ochutnávali cukroví a libovali jsme si, jak bylo dobroučké . Bylo to krásné a veselé odpoledne. Dětem se nechtělo ani domů.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto Vánoce u Sluníček

Vánoce u Lvíčat

Dne 21.12.2016 jsme si s dětmi a s rodiči, kteří nás navštívili, udělali malou oslavu Vánoc! Děti se domluvily, kdo s kým si nadělí malý dáreček pod stromeček, někteří rodiče poslali na ochutnání napečené vánoční cukroví a byl i výborný čokoládový dort!!!!!!!

Celý prosinec byl zaměřen na Vánoce a to nejen tvořením krásných přáníček, obrázků, zpíváním koled, ale děti samy stále  chtěly něco tvořit pro rodiče a bylo na nich vidět velké těšení na ten den plný zázraků,  který je čeká 24.12.2016!!

SAM_5163

foto Vánoce u Lvíčat

 Listopad 

se nám povedl nejen krásným počasím, ale i v družině hezkými odpoledními činnostmi! Zpívání, vystřihování, malování, kreslení, čtení z Knihy Josefa Kožíška nejen pohádky, ale i básně a o Kadaňských  pokladech….Soutěžilo se o nejhezčí stavbu z kostek a stavebnic a povedly se nám krásné malby „OŠKLIVÝCH čertů“! Čerti odstartovali přípravy na další přípravy pro měsíc prosinec, na který se všichni moc těšíme!!!!

foto – listopad obrazem

foto Skřítci

Skřítci v městské knihovně

V pondělí 7.11. 2016 jsme zavítali do městské knihovny, kde na nás už čekala paní knihovnice Vlasáková. Moc mile nás uvítala, seznámila prvňáčky s prostředím a provozem knihovny. Třeťáci již vše z našich dřívějších návštěv znali, a tak si vzali mladší spolužáky na starost. Prohlíželi si společně knížky, malovali, nebo hráli s hračkami.Při odchodu každý dostal pěknou záložku do knihy. Děkujeme, moc se nám tam všem líbilo, tak zas někdy příště…

P1010061

foto ve fotogalerii 2016-17

Dračí odpoledne

V pátek 4. listopadu 2016 jsme se školní družinou prožili odpoledne plné draků. Velká škoda, že nebyl žádný vítr, ale děti běhaly a běhaly, a nakonec se jim podařilo donutit draky vzlétnout.  Někteří „draci“ létali tak pěkně, že zaujali i návštěvníky lesoparku.

Velké díky patří tatínkovi panu Řehákovi, který s ohromnou trpělivostí draky neustále opravoval :).

P1010002

foto ve fotogalerii 2016-17

Říjen

Říjen u Lvíčat

Podzime, podzime už zas nosíš deště, pěkně tě prosíme, počkej chvíli ještě, kam vkročíš podzime je plačtivý den, pěkně tě prosíme, počkej ještě týden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nejen hrou a prací se zabýváme, ale i otužováním a sportem budeme „trýznit svá těla“ v tělocvičně a to skákáním přes švihadlo, podbíháním lana, chytat míč, podávat míče různých velikostí a řádit v bazénu .

A protože bude DEN STRAŠENÍ, tak i Vaše dítka si přinesou nějaké strašidlo na výzdobu Vašich oken .

SAM_4916

foto ve fotogalerii 2016-17

Říjen u Sluníček

Měsíc říjen – to je příprava na HALLOWEEN. Touto cestou bych ráda poděkovala rodičům, kteří nám věnovali dýni, abychom si vyzkoušeli, jak dýni vydlabat a udělat z ní strašidelnou „ochechuli“,  ale také roztomilé strašidýlko. Také děkuji Fanouškovi, že přišel v kostýmu dýně a osvěžil naši podzimní výzdobu. Naše dílka bohužel moc dlouho nevydrží, tak jsme si ještě vyrobili dýničky, které ozdobí každý květináč.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto z aktivit Sluníček

V měsíci říjnu jsme měli také hned dvě oslavičky:  Luděček Vágner a   Eliška Symová. Všechny děti si odpoledne plné písniček , dobrůtek a „šampíčka“  pěkně užily a oslavencům nakreslily krásné obrázky. Ještě jednou všechno nejlepší!

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto z oslaviček

Říjen u Skřítků

Říjen v naší družině byl ve znamení podzimu. Stříhalo se, lepilo, vybarvovalo, a tak se naše třída mohla vyzdobit nádhernými, podzimními pracemi. Díky několika maminkám, které nám přinesly do družiny dýně, jsme si společně také mohli vyřezat a vydlabat příšerky na Halloween.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2016-17

Sportovní odpoledne

Dne 6.10. 2016 se uskutečnilo v družině Skřítků, Sluníček, a Lvíčat sportovní odpoledne plné soutěží, her a legrace.

Děti soutěžily v házení papírových koulí na cíl, podávání si míčů různých velikostí, plazení se pod židlemi, skákaly v pytlích, prolézaly tunelem a na závěr „uličnictví“ byla v každé  třídě hra  židličková !

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2016-17

Zahájení školního roku

V pátek 16.září jsme zahájili nový školní rok „sladce“. Využili jsme krásného počasí a vyrazili společně na zmrzlinu a  ledovou tříšť.

Bylo to velmi pěkné odpoledne a tak jsme si to všichni užili. Škoda, že na další zmrzlinový den si budeme muset počkat do jara. Ach jo…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2016-17

 


 

Školní rok 2015 – 2016

Narozeniny u Sluníček

V pátek 13.května 2016 oslavil Lukášek Cirkl své sedmé narozeniny ve školní družině.  Jeho maminka připravila pohoštění a  nechybělo ani šampíčko . Lukášek dostal od dětí krásné obrázky a také „ hobla“. Tančilo se, zpívalo a nikomu se nechtělo domů. Bylo to veselé odpoledne .

Mgr.Jaroslava Nováková

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto ve fotogaleii 2015-16

„Skleníček“ s kytičkou pro maminku

Na podzim jsme poprosili naše paní kuchařky o pětilitrové sklenice od kompotů a zeleniny, ze kterých jsme vyráběli skleníčky na kytičku. Nejdříve jsme dali zakořenit lístky fialek. Velké sklenice  si ve třídě všichni pořádně umyli, pak spodní část natřeli zelenou barvou. Zakořeněné fialky zasadili do květináčků, vložili do sklenice a obsypali kamínky. Poté  „skleníčky“ dozdobili barvou na sklo a pravidelně se starali, aby kytičky pěkně rostly. Na začátku května jsme si už jen vyrobili přáníčko a i se skleníčkem s pěknou kytičkou, šli žáci popřát maminkám k jejich svátku.

Hana Martínková

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2015-16

Aktivity únor

Únor u lvíčat obrazem

SAM_4408

foto ve fotogalerii 2015-16

Pyžamová párty

Čtvrtek 11.února 2016 strávily děti ve školní družině veselé odpoledne v pyžamech . Někteří i s plyšáčkem. Děti si odpoledne užily, tancovaly, zpívaly a soutěžily. Závěrem snědly občerstvení a dostaly certifikát. Tak zase příští rok???

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2015-16

Pohádková družina

Ve středu 3. února jste po celé naší škole mohli potkat pouze pohádkové bytosti. Děti převlečené v roztodivných maskách se rozdělily do pohádkových skupinek, ve kterých pak procházely školou a plnily úkoly tam na ně nachystané. Správné splnění úkolu kontroloval kouzelník, Červená Karkulka, čert s čerticí, princezna, babka a čarodějnice, za které byli převlečení nejstarší spolužáci. Ve volné chvíli pak každá skupinka kreslila vybranou pohádku. Děti ze Skřítků, Sluníček a Lvíčat si „Pohádkové odpoledne“pořádně užily. Po vyhodnocení si pak domů spokojeně odnášely pamětní list a pusu plnou sladkostí. Co dál na nás v družině asi čeká… ?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2014-15

Aktivity leden

První sníh a spousta radostí

Konečně máme sníh!

Jásají děti ze Sluníček a Lvíčat a pustily se do stavění sněhuláčků a sněhuláků. Některé využily sněhové nadílky také k pořádné koulovačce.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto ve fotogalerii 2015-16

Návštěva městské knihovny

Ve čtvrtek 14. 1. 2016 byli Skřítci opět na návštěvě v městské knihovně. Paní knihovnice si pro nás připravily překvapení – vzaly nás na půdu, kam ukládají nepotřebné knihy a kam se zatím nikdo jiný ještě nepodíval. Dokonce nám ukázaly i místnost úplně pod střechou, kde určitě bydlí mezi netopíry i knižní skřítci. Po návratu do dětského oddělení byly děti tak vyprahlé, že paní knihovnici vypily všechnu šťávu. Všichni si pak mohli vybarvit pěkné obrázky, nebo si pohrát s hračkami. Tímto paním knihovnicím v dětském oddělení děkujeme za moc pěkný zážitek v knihovně a báječně prožité odpoledne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2015-16

 

Aktivity prosinec

Vánoční posezení u Lvíčat

Dne 16.12.2015 se v družině u Lvíčat sešli rodiče a děti na slavnostní posezení s ochutnávkou pečeného cukroví a rozdání dárečků, které si děti vzájemně „nadělily“ pod stromeček. Děti si s rodiči zazpívaly koledu a pak nastal ten pravý okamžik – trhání papíru a jásání nad malými, ale s radostí darovanými dárečky!

SAM_4268

foto ve fotogalerii 2015-16

Vánoční besídka – den vánočních tradic, her a radovánek

V pondělí 14.prosince 2015 si děti z oddělení Skřítků a Sluníček připomněly, že Vánoce nejsou jen o dárečkách. Je to čas k radosti, čas k veselí, čas ke štěstí. Tento svátek je spojen s množstvím zvyků a tradic.
Vyzkoušeli jsme si odlévat vosk do vody, děvčata házela botou, nebo jsme rozkrajovali jablíčka a hledali hvězdičku a také jsme ochutnávali cukroví. Některé děti si mezi sebou vyměnily dárečky a společně jsme si zazpívali koledy. Bylo to krásné odpoledne plné smíchu.
Milí rodiče, milé děti, sdílejme společně radost, optimismus, najděme si čas jeden na druhého, nespěchejme. Přejeme Vám hezké vánoční chvíle plné klidu a pohody.

Vychovatelky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 foto ve fotogalerii 2015-16

Mikulášské spaní

V pátek 4.12.2015 se opět uskutečnilo „Mikulášské spaní „ ve škole s družinou.
Děti se už nemohly dočkat, až si najdou své místečko na spaní v naší krásné aule a netrpělivě vyhlížely, zda přijde Mikuláš . Ten přivedl i čerta a zdatně jim pomáhali andílek Baruška Protivová a čertík Pepíno Amin, kteří rozdávali balíčky. Všechny děti krásně spolupracovaly s čertem a vše probíhalo se smíchem. Ovšem bylo jim divné, že ten čert o nich tolik věděl?
Po odchodu čerta a Mikuláše se popřálo našim Baruškám k svátku a pak si děti zařádily v bazénu. Po návratu je ještě čekala stezka odvahy. Plné dojmu a zážitků uléhaly na své spacáky a spokojeně usínaly při pohádkách.
Poděkování paní Alence Šmídové (Mikuláš) a paní Helence Kalčíkové (čert) za to, že děti měly tak kouzelný večer, na který budou jistě dlouho vzpomínat.
Poděkování patří také rodičům a prarodičům za upečené dobroty a paní z obchodu za Lionem, která nám udělala balíčky pro naše“ nocležníky“.

SAM_4153SAM_4103

foto ve fotogalerii 2015-16

Aktivity listopad

 Dílnička s maminkou u Skřítků

Ve čtvrtek 26. 11. přišly maminky Skřítků do naší školní družiny spolu se svými dětmi vyrobit vánoční hvězdu z dřevěné dýhy. Maminky i děti byly velmi šikovné a tak si po dvou hodinách zajímavé práce a veselého povídání odnášely domů svůj výrobek. A že se jim povedly……No posuďte sami 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 foto k nahlédnutí

Život Sluníček obrazem

 foto ve fotogalerii 2015-16

Život Lvíčat obrazem

foto ve fotogalerii 2015-16

Kouzelné čarování s malováním

Profesor Zlomtužka ve školní družině Skřítků, Sluníček a Lvíčat.

V úterý 10. listopadu se pro děti ŠD uskutečnil výlet do kouzelné země smíchu, kreslených obrázků, čar a písniček.
V komické dvojroli profesora ZLOMTUŽKY a jeho bratra LEA jsme uviděli malíře a kouzelníka Petra Ocelíka. Na kouzelném malířově plátně se děly kouzelné věci. Nakreslené čáry se ztrácely, kroutily a dělaly, co si děti přály. Nakreslené předměty se stávaly skutečnými a v dlaních maličkých diváků pak sami kouzlily. Klaunovi na obrázku vyrostl veliký nos a malíř kouzelník prof. ZLOMTUŽKA kreslil na papír komické obličeje. Děti se pak předháněly, kdo rychleji pozná, co obrázek znamená. …..jejich představivost neznala mezí, ale na závěr pokaždé vyhrál profesorův nezbedný bratr LEO, který obrázek domaloval na něco úplně jiného. Malíř Petr Ocelík si dokázal děti svým vystoupením naprosto podmanit a zapojit do děje. Reakce a spolupráce dětí byla úžasná.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto zde k nahlédnutí

Aktivity říjen

Muzejník ve školní družině

Znaky, erby, heroldi
V úterý 13. a 20. 10. 2015 přišel ke Skřítkům, Sluníčkům a Lvíčkům na besedu muzejník p. Gavenda. Zajímavým a zábavným způsobem nás převedl do dob královských heroldů, ukázal a vysvětlil, jak se vytvářely erby a znaky. Převyprávěl pohádku o Brunclíkovi, rozdal pracovní listy s úkoly a pomohl je vyplnit. Prožili jsme nejen poučné, ale i zajímavé a zábavné odpoledne. Děkujeme 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto zde k nahlédnutí

Společná setkání Skřítků s MŠ Písnička

Ve středu 13. 10. a pátek 15. 10. se sešli Skřítci s dětmi z mateřské školky Písnička. Ve středu jsme si v tělocvičně školky zahráli plno pohybových her, v pátek jsme v družině zase stavěli ze stavebnic. Obě odpoledne jsme si spolu krásně užili a už se těšíme na další společné setkání.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto k nahlédnutí zde

Podzimní dílnička u Skřítků

Kousek prkýnka, malá dýně, trochu sušeného listí a květinek, rolička čtvrtky, lepidlo, nůžky. Tak málo stačí pro šikovné prstíky Skřítků, aby dokázali vytvořit krásnou podzimní dekoraci pro maminku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zde foto k nahlédnutí

Skřítci v městské knihovně

V úterý 6. 10. jsme šli na návštěvu za paní knihovnicí do městské knihovny. Moc mile nás uvítala paní Vlasáková, která nás pak knihovnou provázela. Vysvětlila dětem vše o dětském oddělení a o půjčování knížek. Zodpověděla všetečné otázky, vyprávěla o knížkách a pohádkách. Dala dětem plno hádanek a za správnou odpověď každý dostal krásnou záložku a sladkost. Poté si mohly děti vybarvit pěkný obrázek. Na společné čtení ve třídě jsme si půjčili krásné knížky o duchách a strašidlech. K tomu jsme dostali i krásné omalovánky, které si v družině vybarvíme. Strávili jsme zde krásné odpoledne a moc se nám v knihovně líbilo.

Děkujeme    H. Martínková

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zde foto k nahlédnutí


 

Aktivity září

Skřítci, Sluníčka a Lvíčata u městské policie

V pátek 25. 9. se byli všichni Skřítci, Sluníčka a Lvíčata podívat do služebny kadaňské městské policie. Prohlédli si policejní služebnu a policejní auto, Vvzkoušeli si policejní čepici, vestu, prohlédli zastavující terč, obušek, dokonce i pistoli. a také shlédli ukázku cvičeného vlčáka. Domů odcházeli s přesvědčením, že i oni budou jednou policisté :).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

více ve fotogalerii 2015-16

 

Lvíčata v MŠ Písnička

Lvíčata navštívila své mladší kamarády v mateřské škole Písnička a ti jim zase oplatili návštěvu a přišli se podívat k nim do školy a jejich třídy – herny. Společně si zazpívali, zatančili a také pohráli.

WP_20150917_001

více na fotografiích ve fotogalerii 2015-16

 

  Družina přeje všem žákům krásné prázdniny a rodičům hezkou dovolenou. 
    Na shledanou v září!

Aktivity duben – červen

Bylinky v družině

Dne 8.června 2015 po besedě o léčivých bylinách, jsme předvedli dětem, co všechno se dá s bylinkami dělat – nejen čajíčky, obklady aj…My jsme využili kvetoucí bezinky. Přinesli jsme potřebné ingredience na těstíčko pro „ kosmatice“.
Děti bezinky vypraly, pomohly dělat těstíčko na obalování a už se peklo. Moc všem chutnalo a zbylé bezinky sušíme na čajík.

SAM_3678

foto ve fotogalerii 2014-15

Exkurze – přehrada Kadaň

3. oddělení Lvíčata: p. vychovatelka Vlasta Šilhanová

Ve čtvrtek 4.6. se 8 dětí z družiny Lvíčat vydalo na kolech k přehradě na Ohři v Kadani. Zde nás přivítal a s odborným výkladem provedl pan Hybner. Prohlédli jsme si tunel a velín,  děti zaujatě poslouchaly a kladly otázky. Na zpáteční cestě si pohrály na dětském hřišti u Splitu. Cesta na kolech se jim líbila a my je chválíme za zodpovědné a slušné chování.

Naše poděkování patří Ing. Petru Vítovi za povolené exkurze, p. Hybnerovi za přijetí a výklad, p. Šilhanové za organizaci a zajištění celé exkurze a p. Skuhrovcové za dohled nad žáky při jízdě na kole

SAM_3634

foto ve fotogalerii 2014-15

Den dětí

Jak nejlépe oslavit DEN DĚTÍ ? No přece v zábavním parku! Tak jsme se 1.června 2015 vypravili za zábavou . Moc jsme si to tam užili a už se těšíme na další „lumpačení“ v příštím roce!!!!!!!!!

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto ve fotogalerii 2014-15

��

Cestou – necestou se „Skřítky“ za pohádkou

1. oddělení Skřítkové: p. vychovatelka Hana Martínková

V úterý 5.5. 2015 jsme šli naposledy do městské knihovny na návštěvu. Vrátili jsme vypůjčené knihy, předali vystřižené obrázky na výzdobu oken a vymalovali si poslední omalovánky. Do městské knihovny jsme docházeli pravidelně každý měsíc a vybírali si pohádkové knihy na dané téma, ze kterých jsme si pak v družině četli. Poznali jsme plno krásných pohádkových knížek a díky nim zažili plno dobrodružství.

V září jsme znovu prožívali příběhy o kamarádech, v říjnu se dostali do země draků a mezi draky, v listopadu u nás vládli čerti s Mikulášem, prosinec byl plný vánočních příběhů. V lednu jsme se vypravili za polární kruh a zažili bezva koulovačku přímo ve škole. Únor byl ve znamení rytířů a princezen, březen jsme se dovídali o mláďátkách zvířátek kolem nás. Duben byl plný čarodějnic, květen věnujeme květinám a červen – to už se těšíme na léto a prázdniny.

Touto cestou děkujeme knihovnicím v městské knihovně, zejména p. Vlasákové, která se nám s úsměvem a velkou trpělivostí během roku věnovala a pomáhala nám s výběrem knih do družiny. Paní knihovnice nám připravovaly po celý rok omalovánky a zároveň vystavovaly naše práce vyrobené nejen v knihovně, ale i v družině.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2014-15

Čarodějné odpoledne

Ve čtvrtek 30. dubna se slétli čarodějové a čarodějnice  ve všech třídách družiny a společně navštívili své malé kamarády v mateřské škole u Mravenečků. Děti si „uvařily kotlíkové dobroty“ s netopýrky a pavoučky, zatančily si a na konec se vydaly na spanilou cestu malých čarodějnic a čarodějů sídlištěm, která byla zakončena sladkou zmrzlinovou tečkou..

SAM_3489

foto ve fotogalerii 2014-15

Návštěva v muzeu čarodějnic

V pondělí 27.4.2015 se děti ze Skřítků, Sluníček i Lvíčat byly podívat k čarodějnicím, které se usadily v našem městě. Strašlivá Ježibaba oživila Golema, zavedla děti do kuchyně čarodějnic, ukázala, jak trestají neposlušné děti. Nakonec všechny děti zavedla do třídy čarodějnic, ve které se učí stejně jako ve školách, jen poněkud jiná písmenka a jiné předměty. Naučily se tam psát čarodějná písmena, nakreslily obrázek a zazpívaly si. Prohlídka muzea a výuka v čarodějné třídě se všem moc líbila. Jen my vychovatelky jsme se bály, abychom zpět nepřivedly očarované děti. Kdo ví?…..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2014-15

Aktivity leden – březen

 Svátky jara  aneb: „Se zajíčkem-za vajíčkem“

V úterý 31. března se celá školní družina šla vyřádit při různých soutěžích na náš školní dvůr. Sluníčko se na to nemohlo koukat, a tak se schovalo za pěkně deštivé mraky. Proto jsme v hrách, ale i křiku, pokračovali na školní chodbě. Soutěží bylo hodně, času málo, ale přesto si to děti pěkně užívaly. Každé oddělení pak na závěr pokračovalo ve své třídě, kde děti hledaly velké velikonoční vajíčko plné sladkostí, které jim tam zajíček někde schoval. S pamětním listem a pusou plnou dobrot pak děti spokojeně odcházely domů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2014-15

 

1. oddělení Skřítkové: p. vychovatelka Hana Martínková

Na čtvrtek 26.3. byly pozvané maminky do družiny Skřítků na společné tvoření se svými dětmi. Přišly téměř všechny maminky dětí z oddělení, ale protože některé maminky přijít nemohly, ukázaly se tu babičky a dokonce i jeden tatínek. Děti si předem natřely a namramorovaly květináček, který pak společně s maminkami zaplnily zeminou, kterou zakryly mechem. Do květináčku si všichni naaranžovali sušené rostliny. Děti s maminkami si natřely vyfouklá vajíčka a přidaly je do květináčku. Nakonec je čekala nejtěžší práce. Vyrobit zajíčka z vatové koule, sena a pytloviny. Toho pak přidaly do květináče. Úkolu se zhostily na jedničku. Domů si všichni odnášeli nádherný velikonoční výrobek. Trochu jsem se obávala, že nemám nasušeno dost rostlinek, sena a mechu, ale všeho bylo dostatek. Mou odměnou byl š´Tastný a spokojený úsměv dospělých i dětí, když si svůj krásný výrobek odnášeli domů.

Hana Martínková

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

další foto ve fotogalerii 2014-15

3. oddĚlení Lvíčata: p. vychovatelka Vlasta Šilhanová

Ani v tyto měsíce se dĚti v družině nenudily. NapřÍklad v oddělení Lvíčat si vytvořily velmi slušivé kloboučky, vytvářely srdíčka k Valentýnu a také začaly pěstovat různé rostlinky, např. hrášek, řeřichu, petrželku.

S příchodem jara se připravují na Velikonoce. Učí se správně stolovat a přitom si pochutnávají na vÝborném obědě ve školní jídelně. No a ve volných chvílích stále vyhrává nejoblíbenější činnost – práce s legem.

nejkrásnější

 

foto ve fotogalerii 2014-15

Aktivity v únoru:

V pátek 20.února 2015 jsme se oblékli do pyžama a vyrazili na oběd. Potom jsme to „rozjeli“ na písničky z filmů a pohádek. Přidaly se k nám také děti z MŠ Písnička a jejich p.učitelky Ivuška a Helenka. Bylo to veselé odpoledne. Velký dÍk patří p. Hamákové za fotografování.

DSC_0260DSC_0300DSC_0303

foto ve fotogalerii 2014-15

 

Aktivity v lednu:

1. oddělenÍ Skřítkové: p. vychovatelka Hana Martínková

DĚTI Z ODDĚLENÍ SKŘÍTKŮ SE BĚHEM CELÉHO TÝDNE OD 12.1. – DO 15.1. DOZVÍDALY ZAJÍMAVOSTI O ESKYMÁCÍCH,POLÁRNÍM KRUHU, GRÓNSKU, ZVÍŘATECH, KTERÁ ZDE ŽIJÍ, PSÍCH SPŘEŽENÍCH A DALŠÍCH ZAJÍMAVOSTECH. MALOVALY ZIMU, SNĚHULÁKY, MEDVĚDY. A PROTOŽE VENKU SE SNĚHU A ZIMY NEDOČKALY, BYLA V PÁTEK 16.1. AKCE:
„Sněžný den“
Všichni přišli v bílém a přinesli si své plyšové medvědy, se kterými jsme si zahráli několik her. A pak jsme se pustili ve třídě do stavění iglú, svezli jsme se na „saních“, bruslili jsme, svedli bitvu ze sněhovÝch koulí, házeli sněhovou vloČkou a hráli plno dalších her. A vůbec nevadilo, že koule byly z novin, saně z igelitové tašky a místo elegantních bruslí zdobily nožky mikrotenové sáčky. Na konec jsme zkoulovali nejen spolužáky ze Sluníček a LvÍčků, ale i některé paní učitelky, které koulování s vervou oplácely. Moc si všichni užili báječné zimní odpoledne, ve kterém nám vůbec nechyběl ani sníh a ani mráz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto ve fotogalerii 2014-15

 

Aktivity v prosinci:

1. oddělení SkřítkovÉ: p. vychovatelka Hana Martínková

V pátek 5.prosince proběhla u Skřítků bouřlivá akce, na kterou byly pozvané i nedružinové děti z 1.A, spolu s paní učitelkou Vaníčkovou. Vyrojili se nám tam čerti a čertice, ale i plno nádherných andílků. A tak za asistence čerta Vaníčkové a čertice MartínkovÉ začalo čertí rejdění. NejdŘíve si všichni zasoutěžili při plnění pekelně těžkých úkolů, potom se rozjela ohnivá diskotéka, pŘi které děti hrály různé hry. Na závěr byly vyhodnoceny nejhezčí masky, s odměnou a širokým úsměvem však odešli všichni.

DSC06777

foto ve fotogalerii 2014-15

 

2. oddělení Sluníčka: p. vychovatelka Jaroslava Nováková a 3. oddělení Lvíčata: p. vychovatelka Vlasta Šilhanová

Mikulášská besídka se spaním ve škole – na Mikuláše v pátek 5.12. se sešly družinové děti 2. a 3. oddělení se svými rodiči, prarodiči a sourozenci v aule školy, aby společně přivítali Mikuláše a jeho kamarády anděla a čerta. Na každého čekal balíček sladkostí a spousta zábavy, her, koupání v bazénu a nakonec spaní ve škole s pohádkou na dobrou noc. Velmi mile nás pŘekvapila hojná účast nejen dětí, ale také jejich rodičů a prarodičů.

Děkujeme za vaši pŘízeň a těšíme se na dalšÍ společné akce. Veliké poděkování patří vychovatelkám p. Novákové a Šilhanové za uspořádání a organizaci tohoto spíolečného setkání.

DSC_0038

foto ve fotogalerii 2014-15

část 1.

část 2.

2. oddělení Sluníčka: p. vychovatelka Jaroslava NovÁková

Děti z oddělení Sluníčka si ušily pytlíčky na sladkosti . I když pro některé děti to byla premiéra – jehlu a nit poprvé držely v ruce , k žádné újmě na zdraví nedošlo a krev prolita také nebyla. Jsou to šikulky, takže zase někdy budeme „švadlenky“.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p><a href=foto ve fotogalerii 2014-15

 

1. oddělení Skřítkové: p. vychovatelka Hana Martínková

Už v  listopadu propadly všechny děti u Skřítků jehle a niti. S vervou se pustily do šití pytlíků na sladkosti, do kterých pak přinesly pro rodiče jejich oblíbené mlsotky. V pátek 5. prosince si je děti s tajuplným úsměvem odnášely schované v brašnách domů, aby je rodičům tajně zastrčily pod polštář. Jestlipak rodiče byli také hodní, nebo zlobili? Nezměnily se sladkosti v uhlí?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

další foto ve fotogalerii 2014-15

 

Aktivity v listopadu:

1. oddělení Skřítkové: p. vychovatelka Hana Martínková

Přihlásili jsme se do soutěže o nejkrásnější betlém a hned jsme se dali do práce. Nebylo to jednoduché, ale výsledek se nÁm moc lbil. No, posuďte to sami :). Vyhlášení výsledků bude 6.12. u Splitu v Kadani, tak nám držte palce :).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto v galerii 2014-15

3. oddělení Lvíčata: p. vychovatelka Vlasta Šilhanová

Opět jsme celý měsíc řádili :),  soutěžili, sportovali, chodili do přírody a prostě si užívali radovánek bez učenÍ a se svými kamarÁdy v družině. Moc se těšíme na Mikuláše, který by nás měl navštívit večer v pátek 5.12. a protože jsme byli všichni celý rok hodní, zůstaneme spolu  a budeme si hrát, povídat a trošku i řádit celou noc ve škole.

SAM_3115

 

další foto v galerii 2014-15

 

 

Aktivity v říjnu:

Pomalu uběhl další měsíc a my prožili spoustu legrace, zajímavých i poučných her se svými kamarády v družině.

1. oddělení Skřítkové: p. vychovatelka Hana Martínková

V rámci projektu „Cestou – necestou se Skřítky za pohádkou“ si děti z I.oddělení užily pohádkového týdne s draky. V pondělí si vyrobily ze čtvrtky a vodovek roztomilého draka s dráčkem, v úterý jsme si zašli do městské knihovny vybrat pohádky o dracích. Zároveň jsme do knihovny donesli slíbené obrázky, ze kterých paní knihovnice vytvořila výstavu. Ve středu jsme si z knih četli a poté kreslili draky a vymýšleli dračí zem. Ve čtvrtek jsme se pustili do společné výroby létajícího draka a na pondělí 20.10. jsme vyhlásili  Souboj draků
pro všechny děti ze Skřítků, Sluníček a Lvíčků. Děti se na akci pořádně připravily, a tak bylo tento den nad lesoparkem vidět nepřeberné množství draků a dráčků koupených i doma vyrobených. Našemu společně vyrobenému draku se moc létat nechtělo, ale dětem to příliš nevadilo, hlavně že si odpoledne užily. Ve třídě pak každá vychovatelka odměnila diplomy vítězné draky a jejich majitele. Pamětní list dostal každý, kdo si draka přinesl.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 další foto k nahlédnutí ve fotogalerii 2014-15

3. oddělení Lvíčata: p. vychovatelka Vlasta Šilhanová

SAM_3022

 další foto k nahlédnutí ve fotogalerii 2014-15

 

Aktivity v září:

Do družiny jsme se všichni moc těšili na své kamarády, paní vychovatelky a také na akce, které pro nás pořádají. Největším překvapením pro nás byly zakoupené nové hračky a hlavně lego, které jsme si moc přáli.
A jak jsme se v září v družině bavili? Na to se můžete podívat do fotogalerie školy.

1. oddělení Skřítkové: p. vychovatelka Hana Martínková

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

2. oddělení Sluníčka: p. vychovatelka Jaroslava Nováková

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA>„></p>
<p> </p>
<p><span style=3. oddělení Lvíčata: p. vychovatelka Vlasta Šilhanová

SAM_2814

 další foto k nahlédnutí ve fotogalerii 2014-15