15. – 18. června 2015

Kde začít? Tak hezky na začátku ☺
Jelikož nám osud přeje, hned po odjezdu se nám stalo ne málo nehod.
Vypadlý řetěz, rozbitá přehazovačka, rozbité koleno a nehoda s obrubníkem, ztráta stanu nepočítaje. I přes mnohé problémy se stavbou stanů, jsme to nakonec zvládli a večer nemuseli spát pod širým nebem.

První den
První den doprovázely sportovní aktivity, třeba badminton, vybíjená, vodní hrátky a další. To nám počasí ještě přálo.

Druhý den
Tento den jsme se rozhodli podniknout výlet do vesnice Horní Hrad a při té příležitosti se zúčastnili exkurze na hradě Hauenštejn. Nebyl by to správný výlet, kdyby se obešel bez problémů. Při odchodu z exkurze se jedna skupina dětí vydala jinou cestou, kterou neměla vůbec jít. Avšak ani druhé skupině se nepoštěstilo, ta byla nucena jít přes rušnou silnici, a poté doslova běžet na vlakové nádraží. Naštěstí tam již první skupinka dávno čekala, vlak jsme stihli a všichni jsme se vrátili zpět do kempu. Pak na nás čekaly další sportovní aktivity a volný program.☺
Večer se spustil déšť a přepadl nás mráz, ale odolali jsme a další den si připravili pro děti náročný program.

Třetí den
Ráno po snídani do poledních hodin jsme plánovali výlet na kolech skrze Pernštejn, ale vzhledem k negativním ohlasům dětí nám to neprošlo a zůstali jsme v kempu. Na odpoledne jsme jim ale vymysleli poznávací výlet Pernštejna a udělili jim hromadu úkolů, které mají splnit. Jedním z nich bylo vyfotografovat dům č. 86 v Husově ulici, kde ale skupinu překvapil majitel domu, který žáky nenechal úkol dokončit, navíc je poslal zpět s hezkým vzkazem.
Navštívili jsme Selský dvůr, spočítali zvířata a prošli se až k Pernštejnskému Stonehenge, kde jsme se vyfotili a pokračovali na hřbitov, zjistit otevírací dobu. Jedna ze skupin byla natolik odvážná, že se zeptala hrobníka. Po návratu jsme zjistili, že k našemu překvapení vypustili bazén, tudíž jsme se po náročné cestě nemohli zchladit ve vodě. V podvečer jako vždycky sporty, sporty a sporty. Po večerce jsme zdolali děsivou stezku odvahy, ze které jsme vyšli se šlehačkou na hlavě.

Čtvrtý den, den odjezdu
Vstávat a balit! Kvůli počasí, které nám neumožnilo jízdu na kolech zpět do Kadaně, jsme byli nuceni zvednout telefon a obvolat rodiče, kteří nám, k našemu štěstí, byli ochotni pomoci a odvezli nás zpět ke škole. Výlet jsme si nesmírně užili, příště by to chtělo delší. Děkujeme rodičům za spolupráci, bez nich bychom byli nahraní.☺

Petra Černá a Alena Daníčková

P1090572

foto ve fotogalerii 2014-15

  ‚https://‘ “>

578 Celkem přečteno 3 Dnes přečteno