Napiš příběh sestavený ze zadaných slov – tak znělo zadání soutěže určené pro žáky 7. ročníku. Nejlépe se nelehkého úkolu zhostil Alešek Protivínský. Zaslouženě vyhrál sladkou odměnu, nanukový dort, a dostal pochvalu od paní učitelky.
Přejeme Alešovi hodně úspěchů ve školní práci a samé jedničky z českého jazyka.

Mgr. Martina Seifertová

Alešova práce:
Oslava narozenin
Vzpomínám si na své desáté narozeniny. Mám výhodu, že jsem se narodil v srpnu, proto je slavíme venku na zahradě.
Nejdříve proběhly přípravy na oslavu. Maminka mi upekla ovocný dort, promazala krémem a pak se chlubila: „Upekla jsem synovi dort a dcera mi pomáhala se zdobením. Vylepšila ho krásnou bílou mašlí.“
Oslavy se zúčastnili naši příbuzní a můj nejlepší kamarád Romy. Romy je velký bílý pes s dlouhými chlupy. Když se odpoledne vyválel ve veliké louži, vypadal jako strašidlo. Přiběhl ke mně, oklepal se a celého mě zmáčel. Všichni se mi smáli, a proto mi maminka přinesla dárky k narozeninám, aby mi zlepšila náladu. Největší radost jsem měl z černé lokomotivy, která byla na dálkové ovládání.
Večer, když se začalo stmívat, tatínek rozdělal ohníček a připravil táborák. Šli jsme pro buřty a zjistili jsme, že půlka chybí. Podíval jsem se na Romyho. Uviděl jsem jeho spokojený výraz a bylo mi jasné, že jsem našel pachatele.
I přesto všechno, co se přihodilo, se oslava vydařila. A jak pomalu končil den, tak končily mé desáté narozeniny.Aleš Protivínský ‚https://‘ “>

812 Celkem přečteno 1 Dnes přečteno